Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe w Santander Consumer Bank

Kredyt gotówkowy to najbardziej uniwersalne rozwiązanie finansowania dostępne w bankach. Uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć dowolnie np. na samochód, remont kuchni, wycieczkę, ale także kupno nieruchomości bez obciążeń hipoteki. Co w zakresie kredytów gotówkowych oferuje Santander Consumer Bank? Sprawdzamy.

Według danych portalu PRNews.pl Santander Consumer Bank w II kwartale 2021 r. obsługiwał 1.658.891 klientów. Ten “Bank od Kredytów” to instytucja nietypowa, bo jego działalność jest skupiona głównie na produktach kredytowych skierowanych do klientów indywidualnych. Bank oferuje również karty kredytowe, lokaty, ubezpieczenia, internetowy odnawialny limit kredytowy czy rachunek oszczędnościowy, za to bez typowych rachunków rozliczeniowych. Oferta dla klientów instytucjonalnych jest ograniczona właściwie do możliwości założenia lokaty i produktów kredytowych dla dealerów i komisów samochodowych.

Kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank – który wybrać?

Aktualna oferta kredytowa banku jest skierowana zarówno dla nowych, jak i stałych klientów i obejmuje:

 • Kredyt bez wychodzenia z domu
 • Mistrzowski kredyt gotówkowy
 • Kredyt gotówkowy
 • Kredyt konsolidacyjny

Poszczególne oferty różnią się między sobą zarówno liczbą formalności, wysokością kwoty kredytu, kosztami, rodzajem dodatkowych przywilejów czy adresatem. Z finansowania można skorzystać tradycyjnie składając wniosek w jednym z oddziałów stacjonarnych, ale także online za pośrednictwem aplikacji mobilnej czy bankowości internetowej lub kontaktując się z telefoniczną obsługą klienta.

Kredyt bez wychodzenia z domu – łatwy sposób na dodatkową gotówkę

Wniosek o ten rodzaj kredytu można złożyć online lub przez telefon – w każdym przypadku bez wychodzenia z domu. Dokumenty kredytowe przywiezie w uzgodnionym terminie kurier.

Bank wymaga standardowych dokumentów do udzielenia finansowania czyli:

 • dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 • zaświadczenia o dochodach – akceptowane są różne źródła dochodu: umowy o pracę, umów cywilnoprawnych, z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej czy gospodarstwa rolnego.

Zaletą tej oferty są stałe raty: do 5 lat dla kredytu online lub do 4 lat dla umów zawieranych przez telefon i szybka wypłata gotówki, nawet w ciągu 24 godzin od podpisania umowy.

Mistrzowski kredyt gotówkowy – dlaczego się opłaca?

To oferta skierowana do stałych, jak i nowych klientów, choć ci pierwsi mogą liczyć na większą gotówkę – nawet do 100.000 zł. Kwota kredytu dla osób, które korzystają z oferty banku po raz pierwszy, to nie więcej niż 35.000 zł. RRSO to tylko 12,93%%.

Dodatkową zaletą Mistrzowskiego kredytu gotówkowego jest możliwość wyboru stałego oprocentowania dla umów z okresem spłaty do 48 rat.

Dla uzyskania finansowania potrzebny jest:

 • dokument potwierdzający tożsamość: zwykle dowód osobisty, ale też np. karta pobytu z wydanym zezwoleniem na osiedlenie się lub pobyt rezydenta długoterminowego,
 • zaświadczenie o dochodach – bank honoruje dochody osiągane w złotówkach, euro, dolarach, funtach brytyjskich, koronach czeskich czy frankach szwajcarskich, których źródłem może być zarówno umowa o pracę, renta, działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne czy umowy cywilnoprawne.

Oferta zasługuje na uwagę zarówno ze względu na wysoką kwotę finansowania, niskie koszty, ale także przyjazny sposób złożenia wniosku: bez wychodzenia z domu przez internet. Oczywiście dla podpisania umowy kredytowej można tradycyjnie udać się do banku, wówczas gotówkę można otrzymać nawet w 15 minut.

Złóż wniosek o Mistrzowski Kredyt Gotówkowy

Kredyt gotówkowy – umowa nawet 15 minut

Kredyt gotówkowy na dowolny cel można uzyskać szybko i bez większych formalności. Wniosek można złożyć w oddziale, przez internet lub za pośrednictwem infolinii.  Wysokość finansowania zależy od zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Zaletą tej oferty jest możliwość dopasowania wysokości rat do możliwości finansowych kredytobiorcy i wybór stałego oprocentowania dla kredytów z okresem spłaty do 4 lat.

Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto skorzystać?

To oferta tylko dla obecnych klientów banku. Z kredytu mogą skorzystać osoby, które posiadają inne zobowiązania.

Konsolidacji podlegają:

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć kilka zobowiązań w jedno z niższą ratą. Klienci mogą liczyć na dodatkową gotówkę na dowolny cel. Choć kwota konsolidowanych zobowiązań jest dość wysoka i może sięgać do 50.000 zł to trzeba pamiętać, że uzyskanie finansowania jest bardziej sformalizowane i wymaga przedstawienia większej liczby dokumentów, a także wysokiej zdolności kredytowej.

Porównanie ofert kredytów gotówkowych

Dla ułatwienia wyboru oferty zebraliśmy najważniejsze cechy charakteryzujące dany kredyt, wysokość RRSO, dostępną kwotę zobowiązania oraz informację kto może skorzystać z finansowania w tabeli:

 

Santander Consumer BankKredyt bez wychodzenia z domuMistrzowski kredyt gotówkowyKredyt gotówkowyKredyt konsolidacyjny
Kwota kredytu– w zależności od potrzeb i zdolności kredytowej klienta– do 100.000 zł dla obecnych klientów banku

– do 35.000 zł dla nowych klientów

– w zależności od potrzeb i zdolności kredytowej klientaod 300 zł do 50.000 zł
RRSO26,64%12,93%30,24%25,41%
Zalety– stała rata nawet do 5 lat

– wygodna forma złożenia i rozpatrzenia wniosku

– pieniądze na koncie nawet do 24h

– niewielka liczba formalności

– oprocentowanie stałe dla zobowiązań z okresem spłaty do 48 rat lub zmienne: od 49 do 96 rat

– niewielka liczba formalności

– dodatkowe usługi: np. indywidualne ubezpieczenie na życie

– minimalny wymagany dochód dla klientów stałych to 2.500 zł

– pieniądze na koncie nawet w ciągu 24h od momentu pozytywnej decyzji kredytowej

– szybka decyzja kredytowa – nawet w 15 minut

– mała liczba formalności

– stałe oprocentowanie dla kredytów ze spłatą do 4 lat

– dodatkowe usługi np.  indywidualne ubezpieczenie na życie

– poprawa zdolności kredytowej

– brak zabezpieczeń i poręczycieli

– szeroka gama zobowiązań, które można połączyć

– dodatkowa gotówka

– możliwość ubezpieczenia spłaty kredytu np. na wypadek zdarzeń losowych

Jak otrzymać kredyt?– online

– przez telefon

– po więcej szczegółów warto zadzwonić na infolinię banku

 

– bez wychodzenia z domu: online

– w oddziale banku

– po więcej szczegółów warto zadzwonić na infolinię banku

– w oddziale banku

– online – należy wypełnić dostępny formularz

– po więcej szczegółów warto zadzwonić na infolinię banku

– w oddziale banku

– po więcej szczegółów warto zadzwonić na infolinię banku

 

Dla kogo?– dla każdego, kto chce uzyskać dodatkowe pieniądze bez konieczności wizyty w banku– dla każdego kto potrzebuje szybko gotówki

– dla stałych jak i nowych klientów banku

– dla każdego, kto potrzebuje szybko gotówki na dowolny cel– osób, które chcą połączyć kilka zobowiązań w jedno z niższą ratą

– tylko dla obecnych klientów banku

Advertisement

Warto wiedzieć:

 1. Santander Consumer to “Bank od Kredytów”. Klienci indywidualni znajdą w jego ofercie w szczególności takie produkty jak: kredyty konsumpcyjne i karty kredytowe, a także ubezpieczenia. Oferta dla firm jest ograniczona właściwie do lokat dla klientów instytucjonalnych i produktów kredytowych dla dealerów i komisów samochodowych.
 2. Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie tylko dla obecnych klientów Santander Consumer Bank.
 3. Mistrzowski kredyt gotówkowy to sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki: dla stałych klientów banku nawet do 100.000 zł, a dla nowych klientów do 35.000 zł.
 4. Oferta kredytu gotówkowego, Mistrzowskiego kredytu gotówkowego i Kredytu bez wychodzenia z domu daje możliwość wyboru stałego oprocentowania.
 5. W przypadku konsolidacji zobowiązań można uzyskać dodatkowe środki z przeznaczeniem na dowolny cel.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jak złożyć wniosek o kredyt w Santander Consumer Bank?

  Możliwości jest kilka. Przede wszystkim w oddziale banku, przez internet lub za pośrednictwem infolinii. W przypadku kredytu konsolidacyjnego, który wiąże się z większą liczbą formalności, dla podpisania umowy bank może wymagać wizyty w oddziale.

 2. Jakie dokumenty przygotować do wniosku o kredyt?

  Standardowo należy przedstawić dokument potwierdzający tożsamość – zwykle dowód osobisty, a także dokumenty finansowe potrzebne do określenia zdolności kredytowej klienta. W przypadku konsolidacji wymagane są dodatkowo dokumenty identyfikujące zobowiązania do spłaty: umowy kredytu, zaświadczenia z aktualnym zadłużeniu, książeczki spłat i inne.

 3. Jakie dokumenty finansowe akceptuje bank?

  Przede wszystkim zaświadczenia o dochodach uzyskiwanych z różnych źródeł. Podstawą uzyskania finansowania może być zarówno umowa o pracę, ale także umowy cywilnoprawne czy dochody uzyskiwane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej czy gospodarstwa rolnego. O kredyt gotówkowy mogą starać się także emeryci lub renciści. 

 4. Czy Santander Consumer Bank oferuje bankowość elektroniczną?

  Tak. Bankowość elektroniczna daje szereg możliwości m.in. dostęp do aktualnej oferty banku, możliwość szybkiej spłaty posiadanych zobowiązań, dostęp do dokumentów elektronicznych czy możliwość zastrzeżenia lub czasowej blokady karty kredytowej.

 5. Ile trzeba czekać na przelew gotówki?

  Zawierając umowę kredytową w oddziale zwykle pieniądze można uzyskać od ręki. W przypadku umów zawieranych na odległość najczęściej pieniądze trafią na konto w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Dłużej poczekają klienci, którzy jako sposób dostarczenia gotówki wybiorą przekaz pocztowy – nawet kilka dni.

PORÓWNAJ KREDYTY
Izabela Stachura-Adamczyk
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments