Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Świat finansów potrafi być równie ekscytujący, co nieprzewidywalny. Jednym z najbardziej powszechnych, a zarazem kluczowych elementów tego świata, są kredyty gotówkowe. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile się czeka, zanim pieniądze z kredytu gotówkowego znajdą się na Twoim koncie? Czy jest to kwestia minut, godzin, a może dni? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odsłonimy tajemnice procesu przyznawania kredytów gotówkowych, abyś mógł lepiej zrozumieć, co się dzieje 'za kulisami’ banku po złożeniu wniosku o kredyt. Ile się czeka na kredyt gotówkowy? Co zrobić, żeby skrócić czas oczekiwania na decyzję kredytową? Zobacz ile się czeka na kredyt gotówkowy po złożeniu wniosku.

Wśród zalet kredytu gotówkowego wymienia się niewielką liczbę formalności, wysoką kwotę finansowania i szybką decyzję kredytową. Jeśli liczy się czas, to ta forma finansowania zdecydowanie daje szansę na szybkie pożyczenie pieniędzy. Jednak aby cieszyć się natychmiastowym przelewem na konto, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim liczy się sposób złożenia wniosku.

Jak wygląda proces składania wniosku o kredyt gotówkowy?

Procedura kredytowa zależy od sposobu złożenia wniosku.

 • w oddziale – wniosek wraz z dokumentami składa się w formie papierowej
 • telefonicznie – wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia wniosku kredytowego należy podać pracownikowi infolinii banku, w niektórych przypadkach może się okazać, że konieczne będzie dostarczenie dokumentów finansowych potwierdzających wysokość zarobków
 • online – zarówno wniosek, jak i ewentualne dokumenty wymagane przez bank, należy złożyć online przez stronę internetową banku lub bezpośrednio w aplikacji mobilnej albo za pośrednictwem bankowości elektronicznej

Co ma wpływ na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

Główne czynniki, które wpływają na czas wydania decyzji kredytowej to:

 • sposób złożenia wniosku – weryfikacja klienta trwa krócej w przypadku wniosku złożonego online. W najbardziej komfortowej sytuacji są osoby, które akceptują warunki finansowania zaproponowane przez bank, w ramach oferty powiązanej z posiadanym rachunkiem bankowym. Cały proces będzie trwał dłużej w przypadku złożenia wniosku w oddziale banku.
 • kwota kredytu – niski kredyt można otrzymać szybciej i z mniejszą liczbą formalności. Dla kwoty do około 5.000 zł najczęściej nie trzeba składać żadnych dokumentów finansowych – wystarczy tylko oświadczenie o dochodach.
 • pora dnia złożenia wniosku czy dzień tygodnia – zwykle decyzję o przyznaniu kredytu można uzyskać w dniu roboczym w godzinach pracy banku.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

To zależy, bo każdy przypadek trzeba analizować indywidualnie w zależności od sposobu złożenia wniosku czy kwoty kredytu.  Jednak najczęściej cała procedura kredytowa nie trwa dłużej niż 1-2 dni robocze. Najszybciej na pożyczenie pieniędzy mogą liczyć osoby, które złożą wniosek za pośrednictwem bankowości internetowej w banku, w którym posiadają konto.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy w wybranych bankach?

Kredyt gotówkowy online w Santander Bank Polska

Wypłatę kredytu gotówkowego w Santander Bank Polska mamy na koncie nawet w 1 minutę od wypełnienia wniosku. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej i sprawdzić indywidualną ofertę banku. Drugi krok to wypełnienie wniosku i ustalenia wysokości raty. Jeśli wszystko się zgadza wystarczy zaakceptować umowę i czekać na pieniądze. To oferta dla osób, które posiadają konto osobiste w banku. Nowy klient w celu pożyczenia pieniędzy musi złożyć wniosek w oddziale banku lub skontaktować się z infolinią, więc cała procedura kredytowa będzie trwała trochę dłużej.

Kredyt gotówkowy w PKO BP

Klient banku, który składa wniosek o kredyt gotówkowy za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO lub przez aplikację IKO może liczyć na pieniądze nawet w 30 sekund od momentu akceptacji umowy. Nowy klient, który chce uzyskać pieniądze do kwoty 5.600 zł umowę kredytową również może podpisać zdalnie. W przypadku większych potrzeb finansowych wniosek można złożyć w placówce banku lub telefonicznie, co wydłuża termin otrzymania decyzji.

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas

Na decyzję o przyznaniu kredytu najczęściej można liczyć w dniu złożenia wniosku lub w kolejnym dniu roboczym. Bank zastrzega, że w niektórych przypadkach czas oczekiwania może być dłuższy i wynieść kilka dni. Wniosek o kredyt można złożyć tylko w oddziale lub telefonicznie, stąd dłuższy termin oczekiwania na kredyt.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole

Decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego można otrzymać nawet w 10 minut od złożenia wniosku podczas rozmowy telefonicznej z doradcą.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online to wygodny i prosty sposób na złożenie wniosku kredytowego, który zapewnia szybką weryfikację zdolności kredytowej klienta. Decyzję o przyznaniu finansowania można w takim przypadku otrzymać w dniu złożenia wniosku, a czasem nawet kilka minut po jego wypełnieniu i wysłaniu do banku.

Decyzja kredytowa a wypłata pieniędzy – jak szybko następuje przelew środków?

Czas wypłaty pieniędzy to najczęściej do 2 dni roboczych od otrzymania decyzji kredytowej. Wiąże się to z m.in. z terminem księgowania przelewów w systemie Elixir, które są realizowane w ramach trzech sesji w dni robocze. Jeśli bank wyda decyzję kredytową w piątek, to bardzo prawdopodobne, że pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie kredytobiorcy dopiero w poniedziałek. Najszybciej przelew otrzymają osoby, które mają konto w banku, który udziela finansowania – nawet kilka minut od zlecenia przelewu.

Jak przyspieszyć proces związany z otrzymaniem kredytu?

Pieniądze można otrzymać szybciej w przypadku korzystania z oferty kredytowej banku, w którym klient ma otwarte konto. Powinien być to aktywny rachunek bankowy, na który wpływa wynagrodzenie i które służy do regulowania rachunków, płacenia za zakupy itp. Wówczas do otrzymania pieniędzy wystarczy wypełnić i wysłać wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej bez konieczności składania dodatkowych dokumentów.

Jeśli bank pozwala na złożenie wniosku o kredyt gotówkowy online nawet dla nowych klientów, warto skorzystać z tej opcji. Brak konieczności wizyty w banku i możliwość automatycznej weryfikacji klienta przez kredytodawcę skróci czas oczekiwania na uzyskanie decyzji kredytowej.

Katarzyna Gaweł Katarzyna Gaweł

Warto też sprawdzić czy wniosek został poprawnie wypełniony i zawiera wszystkie wymagane i akceptowane przez bank załączniki – zwykle chodzi o dokumenty finansowe, które potwierdzają wysokość osiąganych dochodów.

Warto wiedzieć

 1. Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć online, telefonicznie podczas rozmowy z konsultantem infolinii lub tradycyjnie w oddziale banku. 
 2. Czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego zależy m.in. od sposobu złożenia wniosku, wysokości wnioskowanej kwoty, pory dnia czy dnia tygodnia złożenia wniosku.
 3. Najszybciej na decyzję kredytową mogą liczyć osoby, które chcą uzyskać finansowanie w banku, w którym mają otwarte konto.  Wniosek o kredyt należy złożyć bezpośrednio w aplikacji mobilnej lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. 
 4. Najczęściej decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego bank wyda w ciągu 24 do 48 godzin do złożenia wniosku. Często będzie to w dniu złożenia wniosku. 
 5. Procedurę kredytową można przyspieszyć składając wniosek online lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej, a także sprawdzając poprawność danych zawartych we wniosku.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaką kwotę można pożyczyć w ramach kredytu gotówkowego online?

  Bank określa maksymalną kwotę kredytu o jaką można złożyć wniosek tą drogą. Ostateczna decyzja zależy od posiadanej zdolności kredytowej.

 2. Czy kredyt gotówkowy online to oferta skierowana tylko dla klientów banku czy też nowych klientów?

  Nowy klient może złożyć wniosek o kredyt online na stronie internetowej banku. Natomiast osoba, która ma konto w banku, wniosek składa bezpośrednio po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej. W stosunku do nowych klientów banki czasem wprowadzają limity kwoty, którą można pożyczyć online. Niektóre oferty mają ograniczoną liczbę adresatów: np. tylko dla stałych klientów lub tylko dla nowych klientów. Czasem nowy klient może uzyskać kredyt gotówkowy tylko w oddziale banku lub telefonicznie za pośrednictwem infolinii. 

 3. Na jakie konto bank wypłaci pieniądze?

  Bank wypłaci środki na rachunek bankowy podany we wniosku.

 4. Jakie dokumenty trzeba dołączyć do wniosku o kredyt gotówkowy?

  Rodzaj wymaganych dokumentów określa bank. Najczęściej to dokumenty finansowe potwierdzające wysokość osiąganych dochodów. Przy niskiej kwocie kredytu czasem wystarczy oświadczenie wnioskodawcy o dochodach.

 5. Czy trzeba mieć stałą umowę o pracę aby uzyskać kredyt gotówkowy?

  Banki coraz częściej akceptują też inne źródła dochodów niż umowa o pracę, np. umowę o dzieło czy zlecenie. Liczy się stabilność osiąganych dochodów, która brana jest pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej klienta. 

 6. Ile czeka się na przyznanie kredytu gotówkowego?

  Czas oczekiwania na decyzję kredytową zależy od sposobu złożenia wniosku. Przy kredycie gotówkowym online i wniosku złożonym za pośrednictwem bankowości elektronicznej decyzję można otrzymać nawet w 1 minutę. Zwłaszcza jeśli wniosek jest odpowiedzią na zaproponowaną przez bank ofertę kredytową. W pozostałych przypadkach czas na wydanie decyzji dot. kredytu gotówkowego również nie powinien być długi: maksymalnie do 24 do 48 godzin, a najczęściej w dniu złożenia wniosku.

 7. Ile się czeka na przyznanie kredytu?

  Decyzja o przyznaniu kredytu zależy od sposobu złożenia wniosku i rodzaju zobowiązania. Najkrótszy czas oczekiwania dotyczy wniosków na kredyt gotówkowy, w szczególności przy wniosku złożonym za pośrednictwem bankowości elektronicznej.  W przypadku kredytów hipotecznych, bank ma 21 dni na wydanie decyzji. 

 8. Ile się czeka na decyzję z banku?

  Złożenie wniosku przez internet, w szczególności za pośrednictwem bankowości elektronicznej, przyspiesza proces wydania decyzji przez bank. Czas oczekiwania na jej wydanie zależy od charakteru złożonego wniosku. W przypadku wnioskowania o kredyt, najszybciej odpowiedź uzyskamy przy kredycie gotówkowym. Na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego trzeba poczekać dłużej: zgodnie z przepisami bank ma 21 dni na jej wydanie. 

 9. Czy można wpłynąć na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

  Tak, możesz wpłynąć na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy. Kompletność i precyzja dostarczanych informacji mogą przyspieszyć proces. Szybkość może zależeć również od instytucji finansowej, więc warto rozważyć banki, które oferują szybszą decyzję kredytową.

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments