Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

Już w tym miesiącu większość Polaków będzie obdarowywać się prezentami. To efekt zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Porównywarka finansowa Rankomat sprawdziła, gdzie szukać finansowego wsparcia na tę okazję i jakie wiążą się z tym koszty?

pięciozłotówka na tle bombek choinkowych
Źródło obrazka: depositphotos
OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Kredyty gotówkowe to doskonałe źródło pozyskiwania pieniędzy na sfinansowanie dowolnego celu konsumpcyjnego. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że to właśnie te produkty cieszą się dużym zainteresowaniem w okresie przedświątecznym. Kupno choinki, organizacja Wigilii czy prezenty dla bliskich – można wymieniać bez końca.

Trzeba jednak pamiętać, że pożyczanie pieniędzy obarczone jest konkretnym kosztem i banki w zamian za udostępnienie gotówki pobierają szereg opłat. Do tych podstawowych zaliczamy oprocentowanie nominalne, prowizję za udzielenie finansowania oraz ubezpieczenia (jest dobrowolne, ale może wpłynąć na ostateczny koszt kredytu). Dlatego niezwykle ważne jest aby w trakcie poszukiwania odpowiedniego rozwiązania zwrócić uwagę na jego cenę.

Jak obliczyć koszt kredytu?

Kredyty można zestawiać pod kątem wielu parametrów, jak oprocentowanie, prowizja, wysokość raty czy Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Najłatwiej jest jednak porównać kredyty gotówkowe po całkowitej kwocie do spłaty. W celu wyliczenia tego parametru wystarczy pomnożyć wysokość miesięcznej raty przez okres spłaty danego zobowiązania. W zdecydowanej większości przypadków uzyskana wartość będzie wyższa od pożyczonej kwoty. Przykładowo jeśli klient zaciągnął dwuletni kredyt na kwotę 3 000 zł, w którym miesięczna rata to 150 zł, to koszt takiego zobowiązanie wyniesie 600 zł. Obrazuje to poniższe wyliczenie:

  • 24 raty x 150 zł = 3600 zł – całkowita kwota do spłaty
  • 3600 zł – 3000 zł = 600 zł – koszt kredytu

Tanie zadłużanie

Obecnie na rynku znaleźć można kredyty, za zaciągnięcie których nie są naliczane żadne opłaty lub są one tak małe, że na pewno nie zrujnują domowego budżetu. Jest to bardzo dobra informacja dla osób, którym zależy na maksymalnym ograniczeniu ponoszonych przed świętami wydatków. Tani kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia oferują:

 

Kredyty gotówkowe na kwotę 2 tys. zł z okresem spłaty równym 12 miesięcy
Nazwa bankuNazwa kredytuRata Całkowita kwota do spłaty
Getin BankDarmowy kredyt gotówkowy166,67 zł
2000,00 zł
Credit AgricolePowitalny kredyt gotówkowy166,67 zł
2000,00 zł
PKO BPMini Ratka225,35 zł
2028,15 zł
BGŻ BNP Paribas Pierwsza pożyczka 2,99%171,65 zł
2059,80 zł

 

Wszystkie wymienione powyżej kredyty charakteryzują się zerowym lub bardzo niskim kosztem ich zaciągnięcia. W najdroższej opcji opłata za skorzystanie z rocznego zobowiązania opiewającego na 2 000 zł wynosi niecałe 60 złotych.

Najlepszy kredyt gotówkowy – analiza ofert

Darmowy kredyt gotówkowy w Getin Banku mogą zaciągnąć osoby, które w chwili ubiegania się o ten produkt nie posiadają w tej instytucji żadnego kredytu lub posiadają kredyt nie dłużej niż od 30 dni. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie tego zobowiązania wynoszą równe 0%. Maksymalna kwota o jaką może ubiegać się klient to 2 000 zł a okres spłaty nie może przekroczyć 12 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 2000 zł, okres: 0 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-11-19

 

Powitalny kredyt gotówkowy od Credit Agricole adresowany jest do osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z oferty kredytowej tego banku. Podstawowe parametry kosztowe, czyli oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie tego zobowiązania, podobnie jak u poprzednika, przyjmują wartość 0%. Natomiast jeśli chodzi o maksymalną dostępną kwotę kredytu to wynosi ona 3 000. zł. Zobowiązanie należy spłacić maksymalnie w ciągu 12 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 2000 zł, okres: 0 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-11-19

 

Pożyczka gotówkowa Mini Ratka z promocyjnym okresem kredytowania wynoszącym 9 miesięcy jest przeznaczona dla nowych klientów banku PKO BP lub przenoszących do tej instytucji swoje zobowiązania. Oprocentowanie nominalne i prowizja za przyznanie tego produktu wynoszą równe 0,99%, a osoba zainteresowana tym rozwiązaniem może zaciągnąć kredyt do 120 000 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 2000 zł, okres: 0 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-11-19

 

Pierwsza pożyczka 2,99% udzielana przez Raiffeisen Polbank (teraz już BGŻ BNP Paribas) jest skierowana do osób, które w dniu wnioskowania o ten produkt nie posiadały żadnego kredytu w tym banku. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 0%, ale za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 2,99%. Podstawowe parametry kredytowe, typu maksymalna kwota i okres spłaty wynoszą odpowiednio 4 000 zł i 24 miesiące.

Oferta dla kwoty pożyczki: 2000 zł, okres: 0 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-11-19

 

Darmowy kredyt na Święta Bożego Narodzenia – to możliwe

Jak widać z powyższych przykładów zaciągnięcie kredytu gotówkowego na Święta Bożego Narodzenia wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi opłatami. Dla analizowanej kwoty 2 000 zł (taka suma powinna wystarczyć na organizację Wigilii i zakup prezentów) możliwe jest skorzystanie z kredytu, który nic nie będzie kosztował (oferta Getin Banku i Credit Agricole) lub tylko nieznacznie obciąży kredytobiorcę (28 zł w PKO BP czy 60 zł kosztu w Raiffeisen Polbank).

Dlatego przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania bardzo ważną rzeczą jest dokładne sprawdzenie rynkowej oferty. Tylko w ten sposób bowiem możliwe jest uniknięcie zbędnych wydatków – a tych jak wiadomo w okresie przedświątecznym nie brakuje.

 

Czytaj też: Jak przenieść kredyt gotówkowy do innego banku?

Czytaj też: Na czym polega kredyt odnawialny?

PORÓWNAJ KREDYTY

Powiązane tematy

osoby przekazujące sobie woreczek z symbolem dolara

Smartney – opinie i recenzja

Będąc w potrzebie finansowej można zgłosić się po zastrzyk gotówki do banku lub firmy pozabankowej. Ze względu na ogromny wybór...

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o