Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia 2021

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia co roku wiążą się z koniecznością poniesienia większych wydatków finansowych niż w pozostałe dni w roku. Świąteczny budżet można szybko podreperować kredytem gotówkowym oferowanym przez banki. Porównywarka finansowa Rankomat sprawdziła, gdzie szukać finansowego wsparcia na tę okazję i co trzeba wiedzieć przed zaciągnięciem takiego zobowiązania. 

 Kredyty gotówkowe to doskonałe źródło pozyskiwania pieniędzy na sfinansowanie dowolnego celu konsumpcyjnego. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że to właśnie te produkty cieszą się dużym zainteresowaniem w okresie przedświątecznym. Kupno choinki, organizacja wigilii czy prezenty dla bliskich – można wymieniać bez końca. 

Ile Polacy wydadzą na święta Bożego Narodzenia?

Według badań przeprowadzonych przez Barometr Providenta, Polacy na organizację świąt Bożego Narodzenia w 2021 roku planują wydać nieco ponad 900 zł. Co ciekawe, jeszcze dwa lata temu planowaliśmy dużo wystawniejsze święta, a deklarowane wydatki oscylowały w kwocie 1700 zł. Pandemia i związane z nią pogorszenie sytuacji ekonomicznej wielu gospodarstw domowych, zmusiła nas jednak do poszukiwania oszczędności i cięcia kosztów w różnych aspektach życia, w tym na płaszczyźnie związanej z organizacją świąt.

Jednocześnie, Polacy mają świadomość wzrostu cen wynikającego z inflacji. Z uwagi na to, ich tegoroczne wydatki świąteczne są o 200 zł większe niż w roku 2020.

Zakupy planujemy sfinansować głównie z oszczędności. Jeśli jednak okażą się one niewystarczające, pod ręką są także szybkie kredyty gotówkowe oferowane przez banki. 

Kto może skorzystać z kredyty gotówkowego na święta?

O kredyt gotówkowy na święta może wnioskować każda pełnoletnia osoba, która: 

 • posiada zdolność kredytową umożliwiającą terminową spłatę zobowiązania, 
 • posiada stałe źródło dochodu, 
 • złoży wniosek o kredyt w wybranym banku. 

Wymagania co do kredytu świątecznego nie różnią się zatem niczym od tych praktykowanych w przypadku standardowej oferty banku.  

Kredyt na święta a wymagane dokumenty

Aby uzyskać szybki kredyt gotówkowy na święta trzeba przygotować odpowiednie dokumenty. Banki najczęściej wymagają takich dokumentów jak: 

 • wniosek o kredyt – za jego pomocą klient informuje bank jaką kwotę i na jaki okres chciałby pożyczyć, 
 • dowód osobisty – potrzebny do potwierdzenia tożsamości klienta oraz sporządzenia umowy kredytowej, 
 • zaświadczenie o dochodach – wystawione i potwierdzone przez pracodawcę, 
 • oświadczenie o dochodach – sporządzone na podstawie deklaracji klienta co do otrzymywanych zarobków, 
 • wyciąg z konta bankowego – potwierdzający dochody i wydatki klienta. 

Wniosek o kredyt oraz dowód osobisty to dokumenty, które trzeba przedstawić praktycznie w każdym banku. Wyjątkiem jest tutaj wnioskowanie o kredyt online z poziomu swojej bankowości elektronicznej. W takim przypadku bank posiada już nasze dane (w tym dane z naszego dowodu osobistego), dlatego nie trzeba ponownie okazywać tego dokumentu. Z kolei wniosek o taki kredyt sprowadza się jedynie do kilku kliknięć oraz wskazania interesujących nas parametrów zobowiązania. 

Zaświadczenie o dochodach, oświadczenie o zarobkach czy wyciąg z konta bankowego to z kolei dokumenty, które mają potwierdzać jakim budżetem dysponuje kredytobiorca i czy jest on wystarczający na spłatę kredytu, który planuje zaciągnąć. Zwykle wystarczy, jeśli do banku dostarczymy jeden ze wspomnianych dokumentów. Informacja o dokumencie jaki akceptuje bank w ramach potwierdzenia dochodów klienta, zawsze powinna być uwzględniona w regulaminie danej oferty. 

Kredyt na święta bez zaświadczeń – czy to możliwe?

W okresie świątecznym bardzo popularne są ogłoszenia o pożyczkach bez zaświadczeń. Warto uważać na takie oferty, zwłaszcza jeśli pochodzą one od nikomu nieznanych instytucji. 

Wnioskując o kredyt w banku zwykle trzeba przedstawić dokument potwierdzający dochód. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, może to być zaświadczenie wydane przez pracodawcę lub wyciąg z konta bankowego. Niekiedy banki akceptują także oświadczenie o dochodach złożone przez klienta – zwykle praktykowane jest to w przypadku zobowiązań na niewielkie kwoty. 

Czy zatem kredyt na święta bez zaświadczeń to produkt, który w ofercie banków nie istnieje? Niekoniecznie. Tego typu zobowiązanie można zaciągnąć w banku, w którym prowadzimy także rachunek osobisty.  

 • Jeśli wnioskujemy o kredyt w banku, w którym posiadamy również ROR, bank zna już nasze dane, widzi nasze dochody i wydatki, ich regularność itp. Ma zatem sporo informacji, które są wystarczające do rozpatrzenia wniosku kredytowego. Tym samym nie potrzebuje już dodatkowych dokumentów np. zaświadczeń potwierdzających dochód, wystawionych przez pracodawcę.  

Jeżeli więc kredytobiorcy zależy na kredycie bez zaświadczeń, poszukiwania takiej oferty warto zawęzić do banku, w którym posiada się konto osobiste.  

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy na święta 2021?

Wniosek o kredyt gotówkowy na święta można złożyć np. online lub w oddziale banku. Najszybsza droga to wnioskowanie o kredyt przez internet. Poszukiwania odpowiedniej oferty warto zacząć od swojego banku.  

 • W takiej instytucji finansowanie zwykle można otrzymać szybciej niż w innych bankach i bez dodatkowych formalności.  
 • W takim przypadku oferty kredytów są skrojone pod konkretnego klienta i jego możliwości finansowe. Wystarczy tylko wskazać kwotę kredytu oraz okres spłaty, a następnie złożyć wniosek o takie finansowanie za pomocą kilku kliknięć. 

W przypadku wnioskowania o kredyt online w innym banku, zwykle należy wypełnić wniosek podając swoje dane osobowe oraz kontaktowe, a także wskazać parametry zobowiązania. W celu dopełnienia pozostałych formalności kredytowych skontaktuje się z nami konsultant banku. 

Wnioskując o kredyt osobiście w placówce banku, należy wypełnić wniosek papierowy. Zwykle przygotowuje go konsultant na podstawie rozmowy z klientem. Kredytobiorca musi go jedynie podpisać. 

Kredyt gotówkowy na święta 2021 – aktualne oferty

Jeżeli interesują cię aktualne oferty kredytów na święta, kliknij w link poniżej, przejdź do kalkulatora ofert i wybierz najlepszą dla siebie propozycję finansowania:

Porównaj kredyty i wybierz coś dla siebie!

Jak mądrze wybrać kredyt na święta Bożego Narodzenia 2021?

Aby bezpiecznie zaciągnąć kredyt z okazji świąt Bożego Narodzenia należy pamiętać o kilku istotnych zasadach: 

 • pożyczamy tylko wtedy, kiedy to naprawdę konieczne; 
 • kwotę kredytu oraz jego ratę należy dostosować do swoich realnych możliwości finansowych; 
 • sięgając po świąteczny kredyt, wybierajmy tylko sprawdzone instytucje, np. banki; 
 • zanim złożymy wniosek o kredyt, porównajmy dostępne oferty pod kątem oprocentowania i prowizji; 
 • zwróćmy uwagę czy wybrana przez nas oferta kredytu wiążę się z koniecznością spełnienia dodatkowych formalności generujących koszty, takich jak np. zakup ubezpieczenia czy konieczność otwarcia konta osobistego; 
 • sprawdźmy jaką ofertę z zakresie kredytu na święta przygotował bank, w który posiadamy rachunek osobisty. 

Pożyczka czy kredyt na święta  – co wybrać?

W ofertach banków znajdziemy zarówno propozycję kredytów, jak i pożyczek na święta. Aby wybrać odpowiedni dla siebie produkt, warto porównać te rozwiązania pod kątem takich parametrów jak: 

 • oprocentowanie, 
 • prowizja 
 • liczba formalności do spełnienia, 
 • wymagane dokumenty, 
 • dostępna kwota zobowiązania oraz okres spłaty, 
 • możliwość złożenia wniosku wniosku online. 

Zarówno kredyt, jak i pożyczka sprawdzą się jako produkty pozwalające na podreperowanie świątecznego budżetu. Warto jednak wybrać to rozwiązanie, które nie tylko będzie miało najniższą cenę, ale również nie będzie czasochłonne w uzyskaniu. 

Na co uważać biorcą kredyt na święta 2021?

W okresie świątecznym pojawia się mnóstwo ofert dodatkowego finansowania. Niestety, nie zawsze są one oferowane przez rzetelne instytucje finansowe. Decydując się na kredyt lub pożyczkę w tym czasie trzeba być zatem jeszcze bardziej ostrożnym. Biorąc kredyt na święta trzeba szczególnie uważać na takie rzeczy jak: 

 • instytucje oferujące finansowanie – warto korzystać tylko z propozycji dostępnych u sprawdzonych podmiotów finansowych, np. banków, 
 • cena finansowania – jeśli jest ona dużo niższa niż zazwyczaj, może to być próba oszustwa, 
 • dostępność finansowania dla osób bez dochodów – choć może wydawać się to kuszące, zaciągnięcie kredytu lub pożyczki przez osobę nie mającą stałych dochodów zwykle kończy się źle, 

 

Warto wiedzieć:

 1. Warunki kredytów na święta Bożego Narodzenia zwykle nie różnią się niczym od ofert standardowych dostępnych w pozostałe dni roku. Niektóre banki robią jednak wyjątki i przygotowują specjalne propozycje finansowania na ten okres. 
 2. Aby wziąć kredyt na święta trzeba posiadać dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach. Niekiedy zaświadczenie o dochodach można zastąpić oświadczeniem o otrzymywanym wynagrodzeniu bądź wyciągiem z konta bankowego. 
 3. Poszukując kredytu na święta trzeba zachować ostrożność. W tym czasie pojawia się wiele ofert finansowania, jednak nie wszystkie pochodzą od rzetelnych podmiotów finansowych. 
 4. Wybierając kredyt na święta warto sprawdzić czy nasz bank nie przygotował jakiejś specjalnej oferty z tej okazji. 
 5. Zanim złożymy wniosek o kredyt, koniecznie porównajmy dostępne na rynku oferty, np. pod kątem opłat za takie zobowiązanie. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy osoby zadłużone mogą skorzystać z kredytu na święta?

  Wszystko zależy od posiadanej zdolności kredytowej. Jeśli jest ona wystarczająca na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, odpowiedź banku na złożony wniosek kredytowy może być pozytywna. 

 2. Czy mogę wziąć kredyt na święta, jeśli nie mam stałego dochodu?

  Aby uzyskać kredyt na święta potrzebne jest stałe źródło dochodu. Jeśli klient takiego nie posiada, jego wniosek o kredyt prawdopodobnie zostanie odrzucony. 

 3. Czy warunki kredytu na święta różnią się od tych oferowanych w ofercie standardowej?

  Najczęściej nie. Niektóre banki przygotowują jednak specjalne oferty kredytów na święta, które posiadają inne parametry niż zobowiązania dostępne w ofercie standardowej. 

 4. Ile wynosi okres spłaty kredytu na święta 2021?

  Dużo zależy np. od wybranej kwoty kredytu. Zwykle jednak okres spłaty świątecznego kredytu wynosi ok. 12 miesięcy. 

 5. Ile zapłacę za kredyt na święta 2021?

  Koszty kredytu na święta zależą od wybranej kwoty zobowiązania oraz wskazanego okresu spłaty. 

 6. Jaka jest maksymalna kwota kredytu na święta?

  W ramach kredytu na święta można pożyczyć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 

 7. Jak szybko bank wypłaci pieniądze w ramach kredytu na święta?

  Banki są w stanie wypłacić pieniądze nawet w tym samym dniu, w którym złożono wniosek. 

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments