Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Finanse osobiste

Oferta powitalna Pekao S.A. dla byłych klientów Idea Banku [ANALIZA]

Bank Pekao przejął Idea Bank. Teraz zachęca pozyskanych klientów do skorzystania z oferty powitalnej i zamknięcia starego rachunku. Sprawdziliśmy, czy warto pochylić się nad specjalną propozycją od bankowego żubra.

W wyniku przymusowej restrukturyzacji uruchomionej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, od 3 stycznia 2021 r. blisko 200.000 tysięcy klientów Idea Banku przeniesionych zostało do Banku Pekao. Co ważne, osoby te nadal mogą korzystać z dotychczasowych rachunków, kart, lokat czy produktów kredytowych. Nie zmieniły się też numery kont, hasła i loginy do bankowości elektronicznej. Całkowita integracja z Pekao planowana jest w ostatnim kwartale 2021 roku.

Bez względu na stan przejściowy byli klienci Idea Banku z pewnością zastanawiają się, gdzie przenieść swoje konto oraz inne usługi finansowe. I to właśnie do nich instytucja spod szyldu żubra kieruje specjalną ofertę, zachęcając jednocześnie do zamknięcia aktywnych produktów w Idea Banku. Do zgarnięcia są dwie lokaty oraz czasowe zwolnienie opłat za konto osobiste. Za wszystkim kryje się jednak konieczność spełnienia dodatkowych warunków, co może istotnie wpłynąć na ostateczną decyzję byłych klientów Idea Banku.

Lokata powitalna 1, 2, 3% – im więcej zrobisz, tym więcej dostaniesz

Na pierwszy ogień, z uwagi wysokie, jak na obecne warunki rynkowe oprocentowanie, bierzemy Lokatę powitalną 1, 2, 3%. Z oferty skorzystać mogą osoby, które nie były klientami Banku Pekao na dzień 31 grudnia 2020 r. Warunek ten dotyczy wszystkich ofert składających się na analizowany pakiet powitalny.

Sześciomiesięczna Lokata powitalna 1, 2, 3% obowiązuje dla kwot od 500 do 10.000 zł, a oprocentowanie zależy od liczby warunków spełnionych przez klienta. W skrócie – im więcej zrobisz, tym lepszą stawką obdaruje cię bank. I tak:

 • 1% uzyskasz, jeżeli otworzysz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium wraz z kartą debetową oraz:
  • otworzysz rachunek oszczędnościowy,
  • złożysz wniosek o zamknięcie produktów obsługiwanych przez Idea Bank,
  • zaakceptujesz zgody marketingowe.
 • 2% otrzymasz, jeżeli spełnisz powyższe warunki i dodatkowo:
  • nabędziesz w Pekao TFI jednostki funduszy inwestycyjnych za min. 1.000 zł lub,
  • założysz kartę kredytową lub,
  • skorzystasz z kredytu w rachunku płatniczym.
 • 3% uzyskasz, kiedy spełnisz warunki gwarantujące stawkę 1%, zakupisz w Pekao TFI jednostki funduszy inwestycyjnych za min. 1.000 zł i dodatkowo:
  • założysz kartę kredytową lub,
  • skorzystasz z kredytu w rachunku płatniczym.

Jak widać, trzeba się dobrze nagimnastykować, aby skorzystać z Lokaty powitalnej 1, 2, 3% w jej najbardziej luksusowym wariancie. Zakładając, że spełnione zostaną wszystkie warunki uprawniające do 3% stawki, a depozyt opiewać będzie na maksymalną kwotę 10.000 zł, to zysk „na rękę” po upływie 6 miesięcy wynosić będzie około 120 zł. Z oferty można skorzystać najpóźniej do 14 kwietnia 2021 roku.

Kto najbardziej skorzysta z Lokaty powitalnej 1, 2, 3%?

Prezentowana oferta może być wabikiem dla osób, które poza kontem osobistym w Banku Pekao chcą skorzystać równolegle z produktów kredytowych i zaangażować swoje środki w fundusze inwestycyjne. Klienci poszukujący wyłącznie konta osobistego i lokaty z atrakcyjnym oprocentowaniem prawdopodobnie nie będą gotowi na spełnienie dodatkowych warunków, aby zagwarantować sobie 120 zł zysku w perspektywie 6 miesięcy. Warto wspomnieć, że lokata w 3% wariancie jest aktualnie najlepszą ofertą na rynku w obszarze depozytów półrocznych.

Lokata powitalna STANDARD – dla posiadaczy większych oszczędności

Kolejnym elementem składającym się na specjalny pakiet ofert jest Lokata powitalna STANDARD. Oprocentowanie tego depozytu to 0,50% w skali roku. Lokata zakładana jest na 3 miesiące dla kwot od 500 do 500.000 zł. Aby skorzystać z tej propozycji należy:

 • założyć Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium wraz z kartą debetową,
 • założyć konto oszczędnościowe,
 • zaakceptować zgody marketingowe.

Atutem tej lokaty jest niewątpliwie możliwość zdeponowania większej kwoty. Pozostałe parametry nie zrobią wrażenia na byłych klientach Idea Banku, którzy przyzwyczajeni byli do ponadprzeciętnego oprocentowania swoich depozytów. Wpłacając na lokatę 500.000 zł po 3 miesiącach otrzymamy blisko 500 zł odsetek „na rękę”. Z oferty skorzystać można do 14 lutego 2021 r.

Pamiętaj!
Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) zapewnia całkowitą ochronę zdeponowanych środków, których równowartość w złotych nie przekracza 100 000 euro.

Konkurencja dla lokat powitalnych Banku Pekao

W obszarze lokat półrocznych Lokata Powitalna 1, 2, 3% jest obecnie najlepszym depozytem na rynku. Oczywiście mówimy tu o wariancie, w którym klient spełni wszystkie warunki gwarantujące oprocentowanie 3% w skali roku.

Analizując segment lokat kwartalnych, pozwalających zdeponować aż 500.000 zł, mamy aktualnie jedną ofertę z lepszą stawką. Jest to depozyt oferowany przez Facto Bank należący do włoskiej grupy BFF Banking Group. Lokata ta oferuje 1,20% w skali roku, co przekłada się na odsetki netto (na rękę) w wysokości około 1.200 zł.

Należy przy tym pamiętać, że środki zgromadzone na lokatach Facto Banku gwarantuje włoski Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych. Wysokość gwarancji – podobnie jak w Polsce – to 100.000 EUR. Dla części klientów zabezpieczenie nie podchodzące pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny może być czynnikiem zniechęcającym do skorzystania z oferty włoskiej instytucji.

Brak opłat za prowadzenie Konta Przekorzystnego

Ostatnim elementem pakietu powitalnego przygotowanego dla byłych klientów Idea Banku jest brak opłat za prowadzenie Konta Przekorzystnego wraz z kartą debetową oraz za wypłaty gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Ważne, że nie ma tu konieczności spełniania jakichkolwiek warunków zapewniających bezpłatność powyższych usług. Podczas zakładania konta należy podać kod rekomendacyjny „powitanie”.

Aby skorzystać z oferty należy zamknąć swoje produkty w Idea Banku oraz zaakceptować wymagane zgody marketingowe. Promocja trwa przez rok od założenia konta. Z oferty skorzystać można najpóźniej do 31 marca 2021 roku.

Konto Przekorzystne oczami posiadacza konta w byłym Idea Banku

Osoby korzystające do tej pory z Konta Idealnego w Idea Banku były przyzwyczajone do bezwarunkowo darmowego prowadzenia rachunku, karty debetowej oraz 5 bezpłatnych wypłat z bankomatów krajowych i zagranicznych w miesiącu. Można powiedzieć, że po przejściu pod skrzydła Banku Pekao będzie prawie tak samo.

Przewagą mogą być bezprowizyjne wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych. Nie są obarczone limitem liczby transakcji, ale trzeba mieć na uwadze, że miesięczny limit karty Mastercard wielowalutowej na wypłaty gotówki wynosi 30.000 zł (lub równowartość tej kwoty w innej walucie).

Należy pamiętać, że po 12 miesiącach konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków w celu zapewnienia sobie bezpłatności Konta Przekorzytnego, karty i wypłat z bankomatów. Na ten moment wymagania są proste i polegają na realizacji każdego miesiąca jednorazowego wpływu na rachunek w wysokości min. 500 zł oraz wykonania przynajmniej jednej transakcji kartą, Apple Pay lub Peo Pay. Pozostaje mieć nadzieję, że nie zostaną one zaostrzone w przyszłości.

Czy warto skorzystać z oferty powitalnej Banku Pekao?

Odpowiedź na zadane pytanie jest niejednoznaczna i trzeba rozpatrywać ją w szerszym kontekście. Idea Bank wyraźnie akcentował swoją obecność na rynku oferując ponadprzeciętnie oprocentowane lokaty. Wystarczy wspomnieć, że w grudniu można było skorzystać z Lokaty Happy Pro oferującej 2,5% w skali roku, na 3 miesiące, do kwoty 400.000 zł.

Na takim tle, każdy oferowany obecnie depozyt wygląda mało atrakcyjnie. Z drugiej strony trzeba pogodzić się z faktem, że era solidnie oprocentowanych lokat właśnie dobiegła końca.

Oferta lokat w pakiecie powitalnym nie zachwyca. Szczególnie, że skorzystanie z 3% stawki wymaga spełnienia szeregu warunków, a maksymalny limit wsadu wynosi tylko 10.000 zł. Propozycja może spełnić oczekiwania osób, które już na starcie chcą mocniej związać się z Bankiem Pekao, zakładając konto, kupując jednostki funduszu inwestycyjnego i korzystając z jednego z produktów kredytowych.

Na plus oceniamy propozycję związaną ze zwolnieniem z opłat za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej i wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą. Konto Przekorzystne jest nowoczesnym rachunkiem zapewniającym dostęp do szeregu usług, a 12 miesięcy to wystarczający okres, aby zadecydować czy Bank Pekao jest wystarczająco „seksi”, aby wiązać z nim bardziej odległą przyszłość.

 

Regulamin promocji „Lokata powitalna 1, 2, 3%”

Regulamin promocji „Lokata powitalna STANDARD”

Regulamin promocji „0 zł za prowadzenie konta, obsługę karty i bankomaty na rok”

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments