Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Finanse osobiste

Wpłatomat – jak działa wpłatomat?

Gotówkę można przekazać na konto na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest wpłatomat. Sprawdziliśmy, jak działa taka usługa.

Według danych zebranych przez serwis Cashless wynika, że na koniec czerwca 2021 r. banki działające na polskim rynku finansowym miały już 599 placówek, które nie prowadziły tradycyjnej obsługi wpłat i wypłat gotówki. Tego typu transakcje można było w takim przypadku zwykle zrealizować przy pomocy obecnych w wydzielonych częściach tych placówek bankomatach i wpłatomatach.

Wpłatomat – co to takiego?

Wpłatomat to urządzenie, które pozwala na przekazanie pieniędzy na konto o dowolnej porze dnia. Urządzenia te są czynne i dostępne dla klientów codziennie i przez całą dobę. Dzięki temu nie trzeba czekać na otwarcie banku lub placówki pocztowej, żeby bezpiecznie wpłacić gotówkę na konto.

Jak działa wpłatomat?

Samo urządzenie jest proste w obsłudze i działa podobnie do bankomatu, z tą różnicą, że zamiast wypłacać, klient wpłaca pieniądze, które następnie zostaną zaksięgowane na jego koncie bankowym.

Aby skorzystać z wpłatomatu zasadniczo potrzebujesz dwóch rzeczy: aktywnego rachunku osobistego oraz karty debetowej lub telefonu. O tym, jak wpłacić pieniądze we wpłatomacie za pomocą telefonu, opowiemy więcej w dalszej części artykułu. Na ten moment załóżmy, że chcesz skorzystać z wpłatomatu przy pomocy karty debetowej. Co zatem powinieneś zrobić? 

Krok 1. Sprawdź liczbę i stan banknotów

Policz dokładnie, ile pieniędzy chcesz wpłacić na konto za pomocą wpłatomatu. W następnych krokach system zapyta cię bowiem, czy potwierdzasz przelew danej kwoty na swój rachunek. Musisz zatem być pewien, jaką kwotę konkretnie wpłacasz. Pamiętaj, że wpłatomaty nie przyjmują monet. Wpłacić zatem możesz wyłącznie banknoty o nominale 10, 20, 50, 100, 200, 500 zł. Co więcej, każdy banknot powinien być w niemal idealnym stanie – wpłatomaty nie przyjmują banknotów uszkodzonych bądź podklejonych.

Krok 2. Wybierz opcje “wpłatomat”

W wielu przypadkach bankomat i wpłatomat to ta sama maszyna. Zanim więc przystąpisz do wpłaty gotówki, na ekranie urządzenia wybierz opcję “wpłatomat”. Dopiero wtedy będziesz mógł dokonać zamierzonej przez siebie transakcji. 

Krok 3. Włóż kartę debetową do wpłatomatu

Włóż kartę w odpowiednie miejsce urządzenia. Po chwili zostaniesz poproszony o podanie numeru PIN. Jeśli wszystko się zgadza, możesz przystąpić do wpłaty gotówki na konto. 

Krok 4. Włóż banknoty do wpłatomatu

Włóż pieniądze w przeznaczoną do tego przegródkę. Kiedy urządzenie rozpozna banknoty, dokona ich automatycznego przeliczenia, a na ekranie maszyny wyświetli się komunikat o wartości wpłaconej kwoty. Sprawdź, czy podana przez system suma na pewno się zgadza. Jeśli tak, możesz zaakceptować wpłatę. Jeżeli natomiast stwierdzisz jakiś błąd, w tym momencie możesz także anulować transakcję.

W przypadku wpłaty większej kwoty gotówki nie zaleca się umieszczania we wpłatomacie wszystkich banknotów jednorazowo. Jest to zabezpieczenie przed konsekwencjami niespodziewanej awarii urządzenia. Lepiej zatem rozdzielić wpłatę na kilka części. Po umieszczeniu we wpłatomacie pierwszej z nich i zatwierdzeniu kwoty, możesz od razu wpłacić kolejną. 

Krok 5. Zakończ transakcję

Jeśli wpłaciłeś już całość zamierzonej kwoty, możesz zakończyć transakcję klikając w odpowiedni przycisk na ekranie wpłatomatu. System zapyta cię jeszcze, czy potrzebujesz papierowe potwierdzenie dokonanej wpłaty. 

Warto posiadać taki dokument na wypadek konieczności zgłoszenia późniejszej reklamacji.

Krok 6. Sprawdź zaksięgowanie wpłaty

Po skorzystaniu z wpłatomatu warto za jakiś czas sprawdzić, czy środki znalazły się już na koncie. Dzięki temu, w przypadku wykrycia jakichś nieprawidłowości, będziesz mógł szybko podjąć odpowiednie kroki i zgłosić reklamację. 

Infografika przedstawiajaca jak skorzystać z wpłatomatu

Jaka jest różnica pomiędzy bankomatem a wpłatomatem?

Wspomnieliśmy już, że bankomat i wpłatomat to często ta sama maszyna. Przed przystąpieniem do działania, użytkownik musi tylko wybrać z której opcji chce skorzystać. 

Bankomat wybierasz wtedy, gdy chcesz wypłacić gotówkę ze swojego konta. Wystarczy, że umieścisz w urządzeniu kartę płatniczą, podasz PIN i wskażesz kwotę, którą chcesz wypłacić. Wypłaty gotówki możesz też dokonać za pomocą BLIKa. 

 • Urządzenie odliczy wskazaną przez ciebie kwotę i umieści ją w specjalnej przegródce. 
 • Bankomaty nie wydają monet!
 • Jeśli wypłacasz pieniądze za pomocą karty, przed odbiorem pieniędzy, będziesz musiał najpierw wyjąć ją z urządzenia.
 • Po wyjęciu karty otworzy się przegródka z banknotami . Ten sposób działania ma zapobiegać sytuacjom, kiedy użytkownik zabierze pieniądze, a w jego karta płatnicza pozostanie w bankomacie. Pamiętaj więc – najpierw karta, a potem gotówka!

Do wpłatomatu natomiast idziesz wtedy, gdy masz zamiar wpłacić gotówkę na swoje konto. Choć fizycznie jest to często to samo urządzenie co bankomat (oczywiście zdarzają się także maszyny pełniące wyłącznie funkcję wpłatomatu), jednak w tym przypadku działa zupełnie inaczej. Szczegółowe zasady użytkowania wpłatomatu opisaliśmy powyżej.

Jak wpłacić gotówkę na konto za pomocą telefonu?

Pierwotnie do korzystania z wpłatomatów potrzebna była karta debetowa. Aktualnie możesz skorzystać wpłatomatu także za pomocą systemu płatności BLIK. Na ten moment usługa wpłaty gotówki na konto w ten sposób jest dostępna dla klientów ośmiu banków:

Aby wpłacić pieniądze za pośrednictwem wpłatomatu przy pomocy BLIKa, trzeba oczywiście mieć przy sobie telefon z aplikacją banku, który umożliwia taką transakcję. Kolejne kroki przedstawiają się następująco:

Krok 1. Uruchom aplikację w smartfonie

Aplikacja wygeneruje sześciocyfrowy kod BLIK, który należy wpisać na ekranie wpłatomatu.

Krok 2. Wybierz opcję “wpłata BLIK” na ekranie wpłatomatu

Po wybraniu tej opcji, podaj wygenerowany przez aplikację kod.

Krok 3. Potwierdź dokonanie wpłaty

Potwierdź dokonanie wpłaty w aplikacji.

Krok 4. Włóż pieniądze do wpłatomatu

W przegródkę wpłatomatu włóż odliczoną kwotę. Pamiętaj, aby wcześniej dokładnie sprawdzić kwotę, którą umieszczasz w urządzeniu! 

Krok 5. Potwierdź wpłaconą kwotę

Wpłatomat przeliczy wpłacone przez ciebie banknoty i wyświetli kwotę na ekranie. Jeśli jest ona poprawna, zatwierdź transakcję. Jeśli nie, anuluj całą procedurę. 

Pamiętaj, że nie każdy wpłatomat posiada już możliwość wpłaty gotówki za pomocą aplikacji BLIK. Aby znaleźć odpowiednie urządzenie, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej swojego banku. Zwykle powinna tam być dostępna mapa wpłatomatów i bankomatów w najbliższej okolicy, w tym te obsługujące wpłaty za pomocą BLIKa. 

Wpłata pieniędzy na inny rachunek bankowy

Choć za pomocą wpłatomatu przekażemy gotówkę głównie na swoje konto, niektóre urządzenia umożliwiają także wpłatę pieniędzy na inny, zdefiniowany rachunek bankowy. Taką usługę posiada przykładowo sieć Euronet. 

 • Aby skorzystać z takiego rozwiązania musisz zalogować się wcześniej w systemie Euronet.
 • Posiadając konto w systemie Euronet możesz zdefiniować aż siedem rachunków, na które chcesz wpłacać pieniądze za pomocą wpłatomatów.
 • Możesz także wskazać konkretne osoby, które również będą mogły dokonywać takich wpłat. 

Rejestracja w systemie Euronet jest darmowa i możesz jej dokonać w dowolnym momencie. 

Ile kosztuje korzystanie z wpłatomatu?

Koszty korzystania z wpłatomatu zwykle zależą od polityki prowadzonej przez bank. Najczęściej dla klienta, który używa urządzeń banku, w którym posiada konto, usługa jest bezpłatna. Z prowizją trzeba się liczyć przy wpłatach realizowanych za pośrednictwem urządzeń obcych. Opłaty za korzystanie z wpłatomatów zwykle wahają się w przedziale od 0,2% do 0,6% wartości wpłacanej kwoty. 

Prowizja za korzystanie z wpłatomatów w poszczególnych bankach

BankNazwa kontaWpłata gotówki we wpłatomacie własnymWpłata gotówki we wpłatomacie obcym
Alior BankKonto Jakże Osobiste0,2% min. 1zł0,35% kwoty, min. 1 zł (w sieci Planet Cash)
0,6% kwoty min. 1 zł (pozostałe)
Alior BankKonto Elitarne0 zł0 zł
Alior BankKonto Internetowe0 zł0,35% kwoty, min. 1 zł ( w sieci Planet Cash)
0,6% kwoty min. 1 zł (pozostałe)
Bank MillenniumKonto 3600 zł-
Bank MillenniumKonto 360 Student0 zł-
Bank Pekao SAKonto Przekorzystne 0zł -
Bank PocztowyKonto w Porządku-0,5% kwoty, min. 1 zł
BNP ParibasKonto Otwarte dla Ciebie0 zł 0,5% kwoty, min. 10 zł (w sieci Euronet i Planet Cash)
Citi HandlowyCitiKonto0 zł -
Credit AgricoleKonto dla Ciebie0zł -
Getin BankKonto Proste Zasady0 zł 0,8% kwoty,min. 1 zł
ING Bank ŚląskiKonto z Lwem Direct0 zł 0 zł (w sieci Planet Cash)
mBankeKonto0 zł 0 zł ( w sieci Planet Cash, Cashline)
0,5% kwoty,min. 5 zł (w sieci Euronet)
PKO BPKonto za Zero0 zł-
Santander Bank PolskaKonto Jakie Chcę 0 zł-
Prowizje zostały przedstawione na podstawie Tabel opłat i prowizji udostępnionych przez banki. Dane aktualne na dzień 4.03.2022

Ile banknotów można jednorazowo włożyć do wpłatomatu?

Wpłatomaty zwykle posiadają z góry ustaloną liczbę banknotów, które można jednorazowo umieścić w przegródce urządzenia. Liczba ta zależy od sieci, która obsługuje dany wpłatomat.

 • We wpłatomatach sieci Euronet powinno się umieszczać nie więcej 150 banknotów.
 • We wpłatomatach sieci Planet Cash zaleca się umieszczać nie więcej niż 100 banknotów.

Wpłatomat – kiedy gotówka znajdzie się na koncie?

Czas księgowań wpłat dokonanych na konto za pośrednictwem wpłatomatów zależą od banku oraz od godziny wpłaty. Zwykle pieniądze powinny pojawić się na rachunku bankowym już w ciągu godziny od dokonania transakcji, chyba że wpłata gotówki miała miejsce w nocy, wówczas pieniądze zostaną zaksięgowane rano, zwykle po godzinie 05.00 lub 06.00. W trzech poniższych bankach przedstawia się to w następujący sposób:

 • Credit Agricole – czas zaksięgowania środków na koncie wynosi 75 minut dla transakcji realizowanych w godzinach od 6.00 do 23.00. W pozostałych przypadkach pieniądze pojawią się na koncie po godzinie 6.00.
 • Alior Bank – czas na zaksięgowanie pieniędzy to 60 minut od dokonania wpłaty. Środki wpłacone po godzinie 23.00 zostaną zaksięgowane po godzinie 5.00.
 • mBank – czas na zaksięgowanie wpłaty wynosi około 60 minut, w wyjątkowych sytuacjach może przedłużyć się do 4 godzin.

W przypadku korzystania z wpłatomatów sieci Euronet dostępne są dwa tryby transakcji:

 • standardowy – wpłata na konto następnego dnia (0,4 %),
 • ekspresowy – wpłata na konto w ciągu 30 minut od dokonania transakcji (+5 zł).

Klienci Alior Banku, Banku Pocztowego, Getin Banku, Banku Citi Handlowy, mBanku, Plus Banku, Idea Banku oraz Nest Banku mogą korzystać z wpłatomatów Euronet na preferencyjnych warunkach: bez rejestracji i z księgowaniem w ciągu 30 minut od dokonania transakcji.

Co robić po awarii wpłatomatu podczas wpłacania gotówki?

Jak każda maszyna, także i wpłatomat może niespodziewanie ulec awarii. Najczęściej będziesz miał do czynienia z dwoma typami usterek:

 • całkowitą awarią urządzenia
 • awarią modułu gotówkowego

W przypadku całkowitej awarii urządzenia, fakt ten należy zgłosić firmie obsługującej dany wpłatomat – dane kontaktowe znajdziesz na wpłatomacie.

Jeżeli awarii uległ moduł gotówkowy, komunikat informujący o tym zdarzeniu pojawi się na ekranie wpłatomatu.

 • W takim wypadku wpłacona wcześniej gotówka na pewno nie zaksięguje się na twoim koncie. 
 • Koniecznie zabierz potwierdzenie wpłaty z wpłatomatu oraz wydruk nieudanej transakcji.
 • Skontaktuj się z infolinią swojego banku i przedstaw zaistniałą sytuację.
 • Możesz też samodzielnie złożyć reklamację poprzez stronę internetową swojego banku.

Niestety, w przypadku awarii wpłatomatu, musisz liczyć się z tym, że do momentu wyjaśnienia sprawy, nie będziesz miał dostępu do wpłaconych za pomocą tego urządzenia pieniędzy. 

Czy wpłatomaty są popularne?

Narodowy Bank Polski podaje, że w I kwartale 2021 roku do dyspozycji w Polsce mieliśmy aż 8670 wpłatomatów. Według portalu Cashless, największą liczbę tego typu urządzeń posiada Euronet – jest to 3019 maszyn. Wpłatomaty ulokowane są zwykle w dogodnych, często uczęszczanych miejscach – galeriach czy pasażach handlowych. Z sieci wpłatomatów może korzystać każdy, bez względu na bank, w którym posiada rachunek. 

Przed rozpoczęciem korzystania z wpłatomatu wymagana jest wcześniejsza, jednorazowa rejestracja w Euronet Online System. Obowiązek rejestracji nie dotyczy wybranych banków partnerskich: Alior Banku, Citi Handlowy, Banku Pocztowego, Getin Banku, mBanku, Plus Banku, Idea Banku, Nest Banku oraz BNP Paribas.

Na drugim miejscu uplasowały się maszyny Planet Cash. W I kwartale 2021 roku było ich 2007. Liczba wpłatomatów należących do poszczególnych banków przedstawiała się następująco:

 • PKO – 1162 szt.
 • Santander – 912 szt.
 • Pekao – 738 szt.
 • Millennium – 397 szt.
 • Citi Handlowy – 46 szt.
 • mBank – 34 szt.

W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym możemy zaobserwować różne tendencje. Część instytucji ogranicza liczbę tego typu urządzeń, inne dopuszczają do użytku nowe. Przykładowo, Bank Credit Aqricole całkowicie zrezygnował z wpłatomatów – a miał ich około 300. Z kolei bank PKO na początku 2020 roku posiadał 1111 urządzeń, a w pierwszym kwartale bieżącego roku było ich już 1162. Choć w ogólnym rozrachunku liczba wpłatomatów w naszym kraju ciągle rośnie, są instytucje dla których ta usługa wydaje się nie być rentowna.

Gdy nie ma wpłatomatu…

Choć wpłatomatów wciąż przybywa, może zdarzyć się tak, że w pobliżu miejsca, w którym aktualnie przebywasz, akurat żadnego nie będzie. W takim wypadku, wpłaty pieniędzy na konto musisz dokonać w inny sposób. Do wyboru są takie rozwiązania jak:

 • wpłata pieniędzy na poczcie, 
 • wpłata w banku, 
 • wpłata pieniędzy w Żabce

Wpłata pieniędzy w okienku pocztowym to już nieco archaiczny, choć wciąż łatwo dostępny sposób na wpłacenie pieniędzy na swoje konto bankowe. W praktyce wystarczy jedynie udać się do najbliższego urzędu pocztowego i wskazać rachunek na jaki chcesz wpłacić środki, a następnie przekazać pieniądze kasjerowi. 

 • Plusem takiego rozwiązania jest na pewno fakt, że nic nie musisz robić sam – wszystkie formalności załatwi za ciebie pracownik poczty.

 Niestety, taka opcja ma jednak dużo więcej minusów. 

 • Przede wszystkim, wycieczka na pocztę i stanie w ewentualnej kolejce zajmują czas.
 • Największą wadą w tym przypadku są jednak koszty. Jeśli w okienku pocztowym wpłacasz kwotę do 600 zł, jednocześnie będziesz musiał uiścić opłatę w wysokości 3,89 zł. Dla kwot powyżej 600 zł opłata ta wynosi 4,20 zł (Koszty przedstawione dla przekazów w wersji STANDARD).

Choć nie są to wygórowane opłaty, w dzisiejszych czasach konieczność płacenia za możliwość przekazania pieniędzy na konto można uznać za bezsensowną stratę pieniędzy.

Pieniądze na konto można wpłacić także w placówce banku. Cała procedura wygląda podobnie jak na poczcie: musisz osobiście udać się do placówki banku, stać w kolejce, przekazać pieniądze, poczekać na przeliczenie gotówki przez kasjera i odebrać pokwitowanie. Resztę formalności załatwi za ciebie pracownik banku, co można uznać za pewnego rodzaju atut tego rozwiązania.

Do wad tego rozwiązania można natomiast z pewnością zaliczyć czasochłonność całego procesu. Ponadto, wpłata pieniędzy w oddziale banku często obarczona jest dodatkowymi opłatami. Jeśli wpłaty dokonujesz w banku innym niż ten, w którym prowadzisz rachunek, opłaty wydają się być zrozumiałe. Jeżeli jednak zlecasz taką transakcję w swoim banku, dobrze byłoby nie ponosić dodatkowych kosztów z tego tytułu. Niestety, wiele banków wprowadziło u siebie opłaty za tą usługę. Oto kilka przykładów (dane aktualne na dzień 24.08.2021):

 • PKO BP – wpłata gotówki w oddziale banku wiąże się z prowizją w wysokości 1% kwoty operacji (nie mniej niż 30 zł).
 • mBank – opłata z za dokonanie wpłaty na konto wynosi 10 zł.
 • GetinBank – dwie pierwsze wpłaty są darmowe, pozostałe to koszt 10 zł każda.

Możliwość przekazania pieniędzy na konto dają także sklepy sieci Żabka. Usługa ta dostępna jest jednak wyłącznie dla posiadaczy kart debetowej/kredytowej Mastercard. Pieniądze możesz wpłacić wyłącznie na konto przypisane do takiej karty. Jak działa to rozwiązanie? 

 • Pieniądze przekazujesz sprzedawcy w Żabce.
 • Sprzedawca przelicza je i wprowadza odpowiednią kwotę w systemie kasowym.
 • Zbliżasz kartę do terminalna i potwierdzasz transakcję kodem PIN.
 • Przy pierwszej transakcji będziesz musiał swoje dane: imię i nazwisko, numer pesel, a także serię i numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności. Przy kolejnych wpłatach wystarczy już tylko okazać sprzedawcy dowód osobisty.
 • Po realizacji wpłaty otrzymasz potwierdzenie dokonania transakcji.

Plusem takiego rozwiązania jest z pewnością dostępność sklepów Żabka. Dzięki temu, że są one niemal na każdym rogu, można łatwo i szybko przekazać środki na swoje konto osobiste (gotówka może znaleźć się na rachunku już w kilka minut). Największą zaletą tej usługi jest jednak brak prowizji. Za wpłatę gotówki na swój rachunek w sklepach sieci Żabka nie zapłacisz ani grosza!

Jeśli chodzi o wady tego rozwiązania, trzeba tutaj wskazać dzienny limit wpłaty jaki obowiązuje każdego klienta. Aktualnie wynosi on 500 zł.

W jakim wpłatomacie możesz wpłacić gotówkę?

Jeśli zależy ci na szybkim znalezieniu najbliższego wpłatomatu, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej swojego banku. W systemie tym powinna być dostępna mapa urządzeń tego typu znajdujących się w pobliżu.
Jeżeli nie masz dostępu do aplikacji mobilnej, możesz skorzystać z gotowych wyszukiwarek, pozwalających namierzyć najbliższy wpłatomat:

 • https://bankomaty.pl/pl – tutaj namierzysz najbliższy bankomat/wpłatomat niezależnie od jego operatora
 • https://www.planetcash.pl/znajdz-bankomat-i-wplatomat – tutaj znajdziesz wpłatomaty sieci Planet Cash
 • https://euronet.pl/ – tutaj znajdziesz wpłatomaty sieci Euronet

Dla obywateli Ukrainy:

 • Obywatele Ukrainy mogą korzystać z wpłatomatów na takich samych warunkach, jak inne osoby prowadzące konto w danym banku.
 • Dla obywateli Ukrainy Getin Bank zniósł prowizję za korzystanie z wpłatomatów na terenie Polski.

Źródła:

 1. https://www.cashless.pl/10461-oddzialy-bezgotokowe-2-kw-2021-r
 2. https://www.cashless.pl/10425-liczba-wplatomatow-w-polsce-w-2-kw-2021-r
 3. https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/pytania-i-odpowiedzi/wplatomaty/
 4. https://www.santander.pl/przydatne-informacje/wplatomat-santander
 5. https://www.nbp.pl/systemplatniczy/karty/bankomaty.xlsx rel=”
 6. https://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_wplata_na_rachunek_bankowy.html

Warto wiedzieć

 • Wpłatomaty nie obsługują bilonu – co oznacza, że za ich pośrednictwem można wpłacać tylko banknoty.
 • Do dokonania wpłaty potrzebne będą karta debetowa lub telefon z BLIKiem
 • Przed włożeniem pieniędzy do wpłatomatu, warto je dla pewności przeliczyć, a po zakończeniu transakcji zachować wydruk z potwierdzeniem.
 • We wpłatomatach obcych sieci zwykle będziesz musiał liczyć się z koniecznością zapłaty prowizji.
 • Jeśli w pobliżu nie ma wpłatomatu, możesz wpłacić pieniądze w banku, na poczcie lub w sklepie sieci Żabka.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Co mogę zrobić we wpłatomacie?

  Wpłatomat to urządzenie, które pozwala na przekazanie pieniędzy na swoje konto osobiste o dowolnej porze dnia. Urządzenie to jest dostępne przez całą dobę.

 2. Czy poniosę jakieś opłaty za skorzystanie z wpłatomatu?

  Koszty korzystania z wpłatomatu zależą od sieci obsługującej daną maszynę. Jeśli korzystasz z wpłatomatów własnego banku, zwykle usługa ta będzie darmowa. W przypadku bankomatów innych sieci należy liczyć się z prowizją rzędu od 0,35% do 0,8% wpłacanej kwoty. 

 3. Po jakim czasie pieniądze z wpłatomatu są na koncie?

  Szybkość księgowania wpłaconych środków zależy od banku oraz godziny wpłaty. Standardowo pieniąze powinny pojawić się na rachunku bankowym już w ciągu godziny od dokonania transakcji.

 4. Ile banknotów przyjmują wpłatomaty?

  • We wpłatomatach sieci Euronet powinno się umieszczać nie więcej 150 banknotów jednocześnie.
  • We wpłatomatach sieci Planet Cash zaleca się umieszczać nie więcej niż 100 banknotów jednocześnie.
 5. Czy mogę skorzystać z wpłatomatu bez karty płatniczej?

  We wpłatomatach można również przekazać pieniądze za pomocą telefonu. Aby to zrobić, musisz posiadać aplikację BLIK. Aktualnie usługa wpłaty gotówki na konto w ten sposób jest dostępna dla klientów ośmiu banków:

PORÓWNAJ KONTA
Katarzyna Gaweł
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
2 lat temu

Hmm…dlaczego w artykule jest podana informacja, że wpłata we wpłatomacie dla PKO BP jest objęta prowizją w przypadku Konto za Zero. Według TOiP wpałata we wpłatomatach własnych PKO BP jest darmowa. Podobnie jest w przypadku Santander Bank, gdzie wpłaty dla posiadaczy Konto jakie Chcę we wpłatomatach własnych również jest bezpłatne.