Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Płatności

Czym jest Visa Click to Pay i jak skorzystać tego rozwiązania?

Usługa Visa Click to Pay, oferowana wcześniej pod nazwą Visa Checkout, pozwala płacić za zakupy w internecie szybciej, wygodniej i bezpieczniej. Transakcja w sieci może sprowadzać się nawet do jednego kliknięcia. Sprawdź, jak działa usługa Visa Click to Pay, kto może z niej skorzystać i czy płatności tego typu są bezpieczne.

Zakupy w internecie zmieniają nasze życie i nawyki konsumenckie na wielu płaszczyznach. To nie tylko odczuwalna oszczędność czasu i energii, ale również np. możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny lub dostęp do znacznie szerszego asortymentu produktów i usług. Pomimo oczywistych zalet zakupy w sieci nie zawsze muszą wygodne. Konieczność wykonywania wielu nieintuicyjnych kroków, wypełniania skomplikowanych formularzy oraz udostępniania wrażliwych danych może spowodować, że zrezygnujesz z zakupów w trakcie ich realizacji.

Rozwiązaniem tego problemu mogą być portfele elektroniczne, które wyraźnie skracają proces zakupów online i ograniczają konieczność każdorazowego przekazywania tych samych informacji. Jednym z takich portfeli jest Visa Click to Pay (wcześniej Visa Checkout). Usługa ta zapewnia nie tylko większą wygodę, ale oferuje również zaawansowane systemy bezpieczeństwa ograniczające potencjalne ryzyka takich operacji.

Czym jest Visa Click to Pay?

Usługa Visa Click to Pay oferowana była wcześniej pod nazwą Visa Checkout. Najprościej rzecz ujmując jest to rozwiązanie ułatwiające płatności online. Visa Click to Pay jest rozwiązaniem uniwersalnym, które działa na większości urządzeń i przeglądarek internetowych. Dzięki tej usłudze możesz dodawać karty płatnicze do portfela elektronicznego, a następnie płacić nimi w internecie bez konieczności każdorazowego przekazywania m.in.:

 • szesnastocyfrowego numeru karty płatniczej,
 • imienia i nazwiska właściciela karty,
 • daty ważności karty,
 • kodu CVV/CVC (znajduje się na rewersie karty płatniczej).

Przekazywanie kompletu powyższych danych może momentami budzić Twoje obawy, ponieważ przechwycenie ich przez osobę trzecią może prowadzić do utraty pieniędzy zgromadzonych na rachunku lub wiązać się z koniecznością spłaty zadłużenia na karcie kredytowej. Do portfela elektronicznego możesz dodawać m.in. karty debetowe, karty kredytowe i karty przedpłacone.

Co ważne, nie muszą być to karty organizacji Visa. Portfel elektroniczny możesz zasilić również kartami Mastercard, American Express czy Discover. Płatności tego typu możesz wykonywać w sklepach internetowych oznaczonych specjalnym symbolem Visa.

Jak skorzystać z usługi Visa Click to Pay?

Jeśli chcesz skorzystać z opisywanego rozwiązania, to w pierwszej kolejności udaj się na stronę internetową Visa, która poświęcona jest usłudze Visa Click to Pay. Następnie kliknij przycisk „Skonfiguruj swoje karty Visa”, wybierz kraj, uzupełnij wymagane dane na pierwszej stronie rejestracji oraz wyraź odpowiednie zgody. Na końcu wybierz przycisk skonfiguruj.

Formularz rejestracji do usługi Visa Click to Pay / Visa Checkout
Źródło: Visa

Po przeniesieniu na kolejny ekran przekaż dane swojej karty płatniczej, którą chcesz dodać do elektronicznego portfela (numer, datę ważności i kod CVV2/CVC2), swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe.

Formularz rejestracji do usługi Visa Click to Pay / Visa Checkout
Źródło: Visa
Po zakończeniu konfiguracji zobaczysz dane świeżo wprowadzonej karty, które znajdują się zaraz pod jej wizerunkiem (wymazaliśmy je na załączonym poniżej obrazie). Na tym etapie możesz skonfigurować kolejne karty, które Twoim zdaniem powinny znaleźć się w elektronicznym portfelu Visa. Jeśli chcesz dodać tylko jedną kartę – kliknij w przycisk „Gotowe”.

Formularz rejestracji do usługi Visa Click to Pay / Visa Checkout
Źródło: Visa

Na ostatnim etapie otrzymasz podziękowanie za skonfigurowanie karty Visa. Od tego momentu możesz płacić za zakupy w internecie korzystając z usługi Visa Click to Pay.

Formularz rejestracji do usługi Visa Click to Pay / Visa Checkout
Źródło: Visa

Co możesz zrobić po zalogowaniu do Visa Click to Pay?

Po rejestracji możesz bez przeszkód zalogować się na swoje konto. Potrzebujesz do tego adresu e-mail oraz jednorazowego kodu, który wysyłany jest jednocześnie pocztą elektroniczną i w wiadomości SMS. Po zalogowaniu do usługi Click to Pay możesz podjąć następujące czynności:

 • dodać kolejną kartę,
 • usunąć dodaną wcześniej kartę,
 • edytować dane dodanej karty płatniczej,
 • edytować swoje dane adresowe – przy okazji możesz potwierdzić, że są one jednocześnie preferowanym adresem dostawy,
 • edytować swoje dane osobowe,
 • zamknąć konto – spowoduje to usunięcie profilu, metod płatności, adresów i innych informacji.

Porównaj najlepsze

karty kredytowe

Sprawdź oferty

Jak płacić przez Visa Click to Pay?

Płatność za pomocą Visa Click to Pay jest bardzo prosta. Przede wszystkim musisz zrobić zakupy w sklepie internetowym oferującym taką metodę płatności. Z tym nie powinno być problemu, bo usługę tę oferuje większość znanych sieci handlowych. Rozwiązanie to udostępniają także operatorzy płatności tj. Przelewy 24 lub PayU. Aby zapłacić za zakupy przez Visa Click to Pay:

 1. Wybierz opisywaną metodę płatności.
 2. Wpisz w odpowiednie pole swój adres e-mail powiązany z kontem Visa Click to Pay.
 3. Podaj kod przekazany na adres e-mail lub w wiadomości SMS na Twój numer telefonu.
 4. Wybierz kartę z portfela elektronicznego.
 5. Dokonaj płatności.

Proces może się wydłużyć, jeśli operacje kartą płatniczą są dodatkowo zabezpieczone usługą 3D Secure. W takim wariancie konieczne jest dodatkowe potwierdzenie transakcji np. kodem SMS lub kodem PIN do aplikacji mobilnej.

Czy korzystanie z usługi Visa Click to Pay jest bezpieczne?

Naturalnie pojawia się pytanie, czy sprowadzenie procedury płatności za zakupy do jednego lub kilku kliknięć, nie odbywa się kosztem niższego bezpieczeństwa takich transakcji. Jak zapewnia Visa – w celu zabezpieczenia kart płatniczych przed nieuprawnionym użyciem wykorzystywane są zaawansowane technologie i systemy ochrony prywatności.

Dzięki usłudze Visa Token Service dane powiązane z kartą płatniczą są przy dokonywaniu płatności zastępowane unikatowymi identyfikatorami, czyli tzw. tokenami, co uniemożliwia ich przechwycenie. Visa udostępnia Twoje dane osobowe sieciom kart płatniczych, akceptantom oraz dostawcom usług uczestniczącym w programie.

Warto również wspomnieć, że brak konieczności każdorazowego przekazywania danych karty ogranicza ryzyko przechwycenia ich przez złośliwe oprogramowanie szpiegujące – zarówno sczytujące dane wyświetlone na ekranie, jak i rejestrujące znaki wpisywane na klawiaturze. Dodatkową ochroną jest także usługa 3D Secure, jednak nie wszystkie banki zapewniają takie rozwiązanie.

Warto wiedzieć

 • Usługa Visa Click to Pay oferowana była wcześniej pod nazwą Visa Checkout. W niektórych sklepach internetowych ta metoda płatności pojawia się jeszcze pod starą nazwą.
 • W ramach technologii Visa Click to Pay dostępne są szybkie i wygodne płatności Visa Mobile, które autoryzujesz numerem telefonu i potwierdzasz na swoim smartfonie.
 • Usługa Visa Click to Pay korzysta z zaawansowanych systemów ochrony płatności, aby ograniczyć ryzyko utraty danych wrażliwych oraz utrudnić kradzież Twoich pieniędzy.
 • Informacja o możliwości skorzystania z Visa Click to Pay powinna znajdować się na stronie sklepu internetowego w sekcji poświęconej metodom płatności.
 • Płacąc kartą możesz skorzystać z procedury chargeback i odzyskać pieniądze w sytuacji, kiedy np. sprzedawca nie wyśle towaru, wyśle przedmiot niezgodny z opisem lub w inny sposób nie wywiąże się z zawartej umowy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje korzystanie z Visa Click to Pay?

  Usługa Visa Click to Pay (dawniej Visa Checkout) jest bezpłatna. Mowa tu o samej usłudze. Pamiętaj jednak, że banki mogą pobierać opłaty za korzystanie z karty płatniczej i za poszczególne operacje.

 2. Dlaczego Visa wysyła jednorazowy kod na telefon i na e-mail?

  Wysyłka kodu zarówno w wiadomości SMS, jak i na adres e-mail sprawia, że możesz wygodniej zaakceptować transakcję, kiedy np. siedzisz przed komputerem, a Twój smartfon ładuje się w drugim pokoju. Wysyłany kod jest identyczny.

 3. Czy w usłudze Visa Click to Pay mogę ustawić swoje hasło?

  Nie. Visa zrezygnowała z haseł, które mogą samodzielnie określać użytkownicy, na rzecz jednorazowych kodów wysyłanych pocztą elektroniczną oraz w wiadomości SMS – na zarejestrowany w usłudze numer telefonu. 

 4. Jak usunąć kartę z Visa Click to Pay?

  Aby usunąć wybraną kartę lub karty płatnicze z usługi Visa Click to Pay zaloguj się na swoje konto używając adresu e-mail oraz jednorazowego kodu. W sekcji „Dane karty” kliknij polecenie „Edytuj”, a następnie „Usuń kartę”. 

 5. Jak zlikwidować swój profil w Visa Click to Pay?

  Jeśli chcesz zlikwidować swój profil w usłudze Visa Click to Pay w pierwszej kolejności zaloguj się na swoje konto używając adresu e-mail oraz jednorazowego kodu. Następnie przejdź do sekcji „Zarządzanie kontem” i kliknij polecenie „Edytuj”. Na końcu skorzystaj z opcji „Zamknij konto”.

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments