Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

4% przez 6 miesięcy na nowej Nest Lokacie Witaj

Nest Bank oprócz bezwarunkowo bezpłatnego konta oferuje także wiele atrakcyjnych produktów oszczędnościowych. Jednym z nich jest Lokata Witaj, która nęci oprocentowaniem równym 4%. Do tej pory depozyt proponowany był wyłącznie na okres trzech miesięcy, ale bank zrobił nam dobrze i podwoił dostępny horyzont czasowy. Zdradzamy co zrobić, aby przez pół roku nasze oszczędności pączkowały w tempie 4%.  

Promocyjne warunki za wpływ wynagrodzenia

Zgodnie z regulaminem promocja obowiązuje do odwołania, także trudno przewidzieć, czy wskazany jest szczególny pośpiech. Aby skorzystać z preferencyjnego oprocentowania i mieć spokój przez najbliższe pół roku, należy:

  • posiadać w banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy,
  • złożyć dyspozycję otwarcia lokaty nie później niż w ciągu 30 dni od daty otwarcia pierwszego rachunku,
  • zapewnić wpływ wynagrodzenia na konto w kwocie nie niższej niż 2 500 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym,

Wygląda na to, że organizator doskonale zabezpieczył się przed przelewami imitującymi tylko wpływy wynagrodzenia na konto osobiste. Nie wystarczy już transfer środków opatrzony odpowiednim tytułem. Bank stawia na konkret, oczekując wyłącznie poniższych operacji:

  • wpływu wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na konto uczestnika promocji przez pracodawcę,
  • wpływu renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na konto uczestnika promocji przez organ wypłacający świadczenie,
  • wpływu stypendium dokonanego bezpośrednio na konto uczestnika promocji przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie,
  • wpływu świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na na konto uczestnika promocji przez organ wypłacający świadczenie

ZAŁÓŻ LOKATĘ WITAJ I ZAPEWNIJ SOBIE STAWKĘ 4% PRZEZ PÓŁ ROKU

Lokata Witaj także dla przedsiębiorców

I jeszcze kilka wskazówek dla klientów posiadających rachunek firmowy. Osoby te powinny zagwarantować wpływ w kwocie nie niższej, niż 6 000 zł oraz zrealizować z tego rachunku płatność miesięcznej zaliczki podatku dochodowego lub płatność pełnej składki do ZUS. Uwaga! – bank może zwrócić się o udokumentowanie wymaganych operacji. Wpływy na rachunek firmowy organizator definiuje jako sumę uznań pomniejszonych o wartość kredytów, lokat oraz środków pochodzących bezpośrednio z rachunków klienta (osobistych i firmowych). Niestety przelewy pomiędzy naszymi kontami nie zaspokoją apetytu organizatora akcji.

Regulamin promocji znajdziecie w tym miejscu. 

Naszym zdaniem

Napiszemy wprost – gdyby nowa Lokata Witaj na 6 miesięcy dostępna była bez konieczności spełniania dodatkowych warunków, to byłoby wspaniale, a tak jest tylko świetnie. Depozyt posłużyć może jako bezpieczny wehikuł czasu, przenoszący nasze oszczędności w okolice 2018 roku, gdzie sytuacja na rynku lokat może okazać się choć odrobinę lepsza. Do minusów zaliczamy ograniczenie kwoty wsadu do 10 000 zł, a także możliwość założenia tylko jednego, promocyjnego depozytu. Jeżeli mimo tego planujecie przekierować strumień swoich wynagrodzeń do Nest Banku, to Lokata Witaj nie ma sobie równych.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments