Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Do 1200 zł za darmowe przez rok Konto Przekorzystne Biznes od Pekao SA

300 zł w gotówce za uruchomienie Konta Przekorzystnego Biznes w Pekao SA i korzystanie z niego przez 3 miesiące, to tylko jeden z bonusów na jakie mogą obecnie liczyć w tym banku osoby prowadzące firmę. Dodatkowo, czekają też premie za skorzystanie z terminalu płatniczego, leasingu, produktu kredytowego czy wykonywanie transakcji walutowych. Łącznie do zgarnięcia jest 1200 zł. Co ważne, Pekao nie będzie pobierało przez 12 miesięcy opłat za konto firmowe i korzystanie z wydanej do niego karty.

Bank Pekao SA od dawna skutecznie pozyskuje nowych klientów firmowych, nie tylko wszechstronnością swojej oferty, ale i atrakcyjnymi premiami powitalnymi. Spójrzmy co oferuje w trwającej do 31 marca 2022 r. promocji „1200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”.

Atrakcyjny zestaw nagród do zgarnięcia

Oferta jest tak skonstruowana, by można sobie wybrać elementy potrzebne przedsiębiorcy i otrzymać kilkaset złotych, ale nie ma przeszkód, by sięgnąć po wszystkie produkty lub usługi i zgarnąć maksymalną premię czyli 1200 zł. Oto skład promocyjnego zestawu:

  • 200 zł założenie jednoosobowej działalności gospodarczej z Pekao,
  • 300 zł za aktywne korzystanie z Konta Przekorzystnego Biznes,
  • 100 zł za transakcje wymiany walut,
  • 100 zł za skorzystanie z leasingu,
  • 200 zł sięgnięcie po terminal płatniczy,
  • od 100 do 300 zł za produkt kredytowy.

Do tego trzeba jeszcze doliczyć bezwarunkowe zwolnienie na 12 miesięcy z opłat za konto i korzystanie z karty Mastercard/Visa Business.

Promocja adresowana jest do przedsiębiorców prowadzących lub otwierających w okresie trwania promocji jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nie posiadali w Pekao lub w przejętym przez niego Idea Banku rachunku firmowego od 1 grudnia 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.

Premia 200 zł na start

Bank zachęca, by zarejestrować działalność gospodarczą w jego bankowości elektronicznej z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Po dopełnieniu wszelkich formalności, nadaniu firmie numerów NIP i REGON uczestnik promocji otrzyma 200 zł premii. Zostanie ona wypłacona do końca miesiąca następującego po tym, w którym firma uzyska w CEIDG status Aktywna.

Nawet 300 zł za rachunek i aktywność

Wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej, należy wypełnić na stronie promocji do 31 marca 2021 r. W tym czasie trzeba też zaakceptować regulamin akcji, wyrazić zgodę na kontakty marketingowe banku oraz podpisać online umowę o wspomniane produktu. Tylko tyle wystarczy do zdobycia 50 zł premii.

Kolejny bonus – 200 zł – wiąże się z aktywnością na rachunku w 3 kolejnych miesiącach kalendarzowych po założeniu konta. W każdym z nich należy zrealizować przynajmniej 1 przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł, min. 1 inny przelew na kwotę co najmniej 100 zł przez aplikację mobilną PeoPay oraz min. 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową na kwotę min. 100 zł.

Zapewnienie dodatkowo w każdym z tych 3 miesięcy wpływów na rachunek w wysokości min. 5 tys. zł oznacza otrzymanie następnej premii – 50 zł. Uwaga: wpływy nie mogą być związane z rozliczeniem depozytów bądź kredytów; wykluczone są też wpłaty gotówkowe oraz jakiekolwiek przelewy z innych rachunków należących do uczestnika promocji, także poza Pekao.

Całą należną nagrodę bank przekaże na Konto Przekorzystne Biznes do końca miesiąca następującego po tym, w którym uczestnik promocji wywiąże się z warunków regulaminu.

Po 100 zł za transakcje walutowe i skorzystanie z leasingu

Kolejne 100 zł można otrzymać za wykonanie w 3 kolejnych miesiącach po otwarciu rachunku transakcji wymiany walut pomiędzy swoimi kontami w Pekao na równowartość min. 20 tys. zł.

Taka sama nagroda czeka na tych, którzy podpiszą umowę z Pekao Leasing i w 3 kolejnych miesiącach następujących po tym, w którym doszło do otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes, spłacą ratę leasingową w wysokości min. tysiąca zł.

Dodatkowe 200 zł za terminal płatniczy

Zdobycie wspomnianej kwoty wiąże się z podpisaniem z Pekao umowy o terminal płatniczy. Wymagane też jest, by w każdym z 3 kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia konta zostały na nim przyjęte transakcje na kwotę min. tysiąc zł.

Premia z tego tytułu nie przysługuje przedsiębiorcom prowadzącym działalność w branżach oznaczonych kodami PKD wymienionymi w regulaminie. Chodzi m.in. o biura turystyczne, kantory, lombardy i taxi.

Firmy, które nie przyjmowały w ciągu ostatnich 12 miesięcy transakcji kartami płatniczymi przez 18 miesięcy nie płacą ani złotówki za dzierżawę terminala. Pozostałym bank proponuje opłatę w wysokości 1 zł przez 12 miesięcy.

Bank nie pobiera opłat za instalację/deinstalację urządzenia, szkolenie z jego obsługi i gwarantuje, że transakcje z płatności kartą będą widoczne na rachunku firmowym następnego dnia.

Warto wiedzieć, że Pekao nie narzuca konkretnego urządzenia. Do wyboru są terminale stacjonarne (można je połączyć z bankiem bezprzewodowo), przenośne (wydajna bateria pozwala na pracę przez kilka godzin bez podłączanie do sieci elektrycznej) oraz internetowe (połączenie z bankiem odbywa się łączem internetowym. Ich zaletą jest szybkość przetwarzania danych).

Premia za produkty kredytowe

Pekao oferuje oczywiście również finansowanie potrzeb firmy. Zgodnie z regulaminem premiowane jest skorzystanie z jednego z trzech produktów: kredytu, pożyczki lub karty kredytowej. Wysokość nagrody uzależniona jest od kwoty zobowiązania i wynosi 100 zł, jeśli umowa opiewa na kwotę min. 20 tys. zł, 200 zł – przy zobowiązaniu na min. 50 tys. zł lub 300 zł, gdy kwota zobowiązania wynosi min. 100 tys. zł.

Umowę należy podpisać najpóźniej do końca 3. miesiąca kalendarzowego po tym, w którym doszło do otwarcia konta. Pożyczka lub kredyt muszą być zabezpieczone gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego lub Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Konto Przekorzystne Biznes – co trzeba o nim wiedzieć?

Standardowo bank pobiera opłaty za prowadzenie tego rachunku (9 zł/miesiąc) i związanej z nim karty debetowej (8 zł/miesiąc). Można ich uniknąć, spełniając określone warunki. W przypadku konta jest aż 5 możliwości do wyboru (m.in. przelew do ZUS/US, wykonanie transakcji walutowej, zapewnienie wpływu w wysokości min. 2 tys. zł). Opłata za kartę nie jest pobierana, jeśli w miesiącu zostaną nią wykonane transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 500 zł.

Wszystkie wypłaty z bankomatów własnych Pekao oraz 2 pierwsze w miesiącu z obcych urządzeń są darmowe. Każda kolejna kosztuje 2% wypłacanej kwoty, min. 5 zł.

Przypomnijmy, że w ramach promocji przez 12 miesięcy nie trzeba spełniać żadnych warunków, by konto i prowadzenie karty były darmowe.

Zbierając wszelkie argumenty uważamy, że Konto Przekorzystne Biznes to bardzo dobre konto bankowe dla firmy jednoosobowej. Potwierdza to niejeden ranking kont firmowych.

Naszym zdaniem

Wybór firmowego konta bankowego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musi podjąć każdy przedsiębiorca. Powinno się to zrobić po przemyśleniu wielu aspektów, np. potrzeb firmy teraz i ewentualnie w przyszłości, dostępność doradców oraz różnego rodzaju produktów i usług dodatkowych.

Natomiast samo otwarcie rachunku nie sprawia kłopotów, zajmuje kilka minut. Potem można sięgać po kolejne produkty i usługi, zdobywając przy okazji atrakcyjne premie. Aby radości z ich otrzymania nie zepsuły zastrzeżenia fiskusa podpowiadamy, że nagrody mają związek z prowadzoną działalnością gospodarczą i dlatego winny zostać uwzględnione w przychodach firmy.

Otwórz Konto Przekorzystne Biznes w Pekao, czeka nawet 1200 zł premii

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
2 lat temu

True story – premia za otwarcie działalności z kontem zaoszczędzona przez bank. Nikt nic nie wie… A rachunku założyć nie można, mimo że zgodnie z regulaminem osoba posiadająca rach. indywidualny w banku, może wziąć udział w promocji i założyć rach. firmowy. Niestety niekoniecznie – nawet doradca w banku ochoczo przytaknął „Nie ma szans”

Bez nazwy-2.jpg
Krzysiek
Krzysiek
2 lat temu

A tak to wygląda w praktyce…

Bez nazwy-1.jpg
Patryk
Patryk
2 lat temu

W styczniu założyłem to konto i aktywnie z niego korzystałem. Wczoraj zamknąłem działalność gospodarczą. Czy to znaczy, że nie będę już dostawać premii?