Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Bank Pekao: 1200 zł dla przedsiębiorców za Konto Przekorzystne Biznes

1200 zł premii z pewnością działa na wyobraźnię każdego przedsiębiorcy. Musimy jednak nieco uspokoić emocje, gdy zgarnięcie pełnej puli związane jest nie tylko z otwarciem Konta Przekorzystnego Biznes, ale i skorzystaniem z innych produktów banku. Nie ulega jednak wątpliwości, że kilkaset złotych dla swojej firmy może zdobyć każdy, kto nawiąże obecnie współpracę z Pekao.

Od pewnego czasu mamy wysyp promocji dla prowadzących działalność gospodarczą. Banki wprost prześcigają się w licytowaniu, kto da więcej. Organizowane są nie tylko typowe promocje, ale i konkursy czy loterie; pojawiają się zachęty, by założyć firmę z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Wszystko po to, by przyciągnąć przedsiębiorców do siebie, gdyż wielu z nich korzysta nie tylko z rachunku firmowego, ale i kredytów obrotowych lub inwestycyjnych, sięga po terminale płatnicze czy zawiera umowy leasingowe, a to wszystko oznacza dodatkowe dochody dla instytucji finansowych. Dlatego też proponowane premie za rozpoczęcie współpracy są wysokie, ale zdobycie ich w pełnej wysokości oznacza konieczność sięgnięcia po kilka produktów.

8 nagród, w sumie 1200 zł

Dokładnie tak jest w trwającej do 31 grudnia 2021 r. akcji „12000 zł dla firm i 0 zł za konto i kartę” przygotowanej przez bank Pekao SA. W sumie do wygrania jest 8 nagród o łącznej wartości 1200 zł:

  • 200 zł za założenie działalności gospodarczej w bankowości elektronicznej Pekao z wykorzystaniem Profilu Zaufanego;
  • 50 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes;
  • 250 zł za aktywne korzystanie z rachunku firmowego przez 3 miesiące;
  • 200 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy;
  • 100 zł za dokonywanie wymiany walut;
  • 100 zł za skorzystanie z leasingu w Pekao Leasing;
  • od 100 do 300 zł za podpisanie umowy kredytowej (zależnie od kwoty zobowiązania);
  • zwolnienie z opłat za prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes i korzystanie z karty debetowej Mastercard (bądź Visa) Business przez 12 miesięcy.

O wspomniane bonusy mogą się ubiegać osoby, które w okresie od 1 października 2019 r. do 30 września 2021 r. nie posiadały w Pekao SA rachunku firmowego dla swojej firmy.

Oznacza to, że korzystanie z produktów dla klientów indywidualnych nie jest przeszkodą, jest wręcz korzystne, bo pozwala założyć rachunek firmowy w bankowości elektronicznej. Może więc warto zacząć od otwarcia Konta Przekorzystnego i zdobycia 200 zł premii na start…

200 zł dla rozpoczynających działalność gospodarczą

Fakt, że uczestnik promocji nie jest jeszcze przedsiębiorcą, to jego atut, bo rejestrując firmę w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej z wykorzystaniem Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej Pekao może otrzymać 200 zł. Rejestracja musi być pełna, obejmować nadanie numerów NIP, REGON oraz zgłoszenie do ZUS. Nagroda jest wypłacana po uzyskaniu przez firmę w CEIDG statusu Aktywna.

300 zł za aktywność dla każdego

Zdobycie 300 zł za aktywne korzystanie z rachunku wymaga dokonywania różnych operacji przez 3 miesiące. Najpierw, do 31 grudnia 2021 r. należy Otworzyć Konto Przekorzystne Biznes na stronie promocji. Na tym etapie trzeba też zawnioskować o kartę debetową, dostęp do bankowości elektronicznej, zaakceptować regulamin akcji oraz wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych. Realizacja tych zadań oznacza premię w wysokości 50 zł.

Następnie, w każdym z 3 kolejnych miesięcy następujących po tym, w którym doszło do podpisania umowy o konto firmowe, wymagane jest wykonanie jednego przelewu do ZUS na kwotę min. 300 zł, innego przelewu w wysokości min. 100 zł w aplikacji mobilnej PeoPay oraz przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej kartą Mastercard/Visa Business na kwotę min. 100 zł. Za spełnienie tych wymagań regulaminu przysługuje kolejny bonus – 200 zł.

Jeśli uczestnik promocji zapewni we wspomnianym okresie także wpływy na Konto Przekorzystne Biznes (min. 5 tys. zł/miesiąc), to otrzyma jeszcze 50 zł. Jako wpływy rozumiane się przychody związane z działalnością gospodarczą. Nie mogą to być przelewy związane z rozliczeniem lokat lub udzielonych kredytów i pożyczek. Zabronione są też wpłaty gotówkowe oraz przelewy z konta osobistego lub firmowego przedsiębiorcy prowadzonych w Pekao lub innym banku.

Wszystkie trzy premie cząstkowe za aktywność bank przekaże do końca miesiąca następującego po tym, w którym zostaną zrealizowane wszystkie wymagania.

700 zł dodatkowych bonusów

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nagród jest dużo więcej.

Podpisanie umowy o terminal płatniczy i przyjęcie na nim w 3 kolejnych miesiącach po otwarciu Konta Przekorzystnego Biznes płatności na kwotę min. 1000 zł, oznacza bonus 200 zł. Nie otrzymają go jednak taksówkarze, prowadzący biura turystyczne, kantory, lombardy, kasyna, agencje towarzyskie oraz sprzedający/produkujący broń i amunicję.

Następne 100 zł można zdobyć za wykonanie w ciągu 3 kolejnych miesięcy po podpisaniu umowy o rachunek firmowy transakcji walutowych pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao na łączną kwotę min. 20 tys. zł.

Taka sama nagroda przysługuje za podpisanie z Pekao Leasing do 31 grudnia 2021 r. umowy leasingowej i zapłacenie w każdym z 3 kolejnych miesięcy po otwarciu konta raty leasingowej w wysokości min. 1000 zł.

Jest jeszcze premia za skorzystanie z produktu kredytowego, może to być kredyt, pożyczka lub karta kredytowa Visa Business. Umowa musi zostać podpisana do końca 6. miesiąca następujących po tym, w którym został uruchomiony rachunek firmowy. Wysokość bonusu uzależniona jest wysokości finansowania – 100 zł przy kwocie min. 20 tys. zł, 200 zł – za sięgnięcie po min. 50 tys. zł lub 300 zł, gdy zobowiązanie jest w kwocie min. 100 tys. zł.

Bardzo ważne: każda z premii traktowana jest jako przychód firmy i musi zostać ujęta w dokumentach finansowych.

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA

Prowadzenie tego rachunku kosztuje 9 zł/miesiąc a wydanej do niego karty debetowej – 7 zł/miesiąc. Obu prowizji można uniknąć spełniając warunki aktywności. W przypadku konta jest ich kilka: wykonanie przelewu do ZUS/US, zapewnienie wpływów w wysokości min. 2 tys. zł, rozliczenie min. 1 transakcji na terminalu płatniczym, dokonanie transakcji wymiany walut lub zapłacenie raty w Pekao Leasing; wystarczy zrealizować jedną z nich.

Z opłaty za kartę zwalnia zrealizowanie nią transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł.

Korzystanie z bankomatów własnych jest bezpłatne, podobnie jak 2 pierwsze wypłaty z obcych urządzeń. Każda kolejna kosztuje 2% wypłacanej kwoty, min. 5 zł.

Warto też zwrócić uwagę na ofertę walutową banku i jego nowoczesną aplikację PeoPay.

Naszym zdaniem

Tego typu promocji modułowych, jak opisana wyżej jest coraz więcej. Podstawową premię związaną z założeniem rachunku i wykonaniem na nim określonych operacji, może zdobyć praktycznie każdy. Sięgnięcie po kolejne uzależnione jest od profilu działalności firmy, jej potrzeb.

Uważamy, że to dobry pomysł, każdy uczestnik promocji może sam zdecydować o jak wysoki bonus zawalczy. Warto rozważyć tę propozycję banku Pekao SA.

Załóż Konto Przekorzystne Biznes w Pekao, premia nawet 1200 zł czeka

PORÓWNAJ KONTA
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments