Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Bank Pekao: 150 zł premii za Konto Przekorzystne + Lokata PeoPay 3%

Bank Pekao serwuje bardzo atrakcyjny zestaw promocyjny związany z Kontem Przekorzystnym. Za założenie tego rachunku i wykazanie się aktywnością w korzystaniu z niego można zgarnąć 100 zł w gotówce. Do tego bonus za kartę debetową i 3-miesięczna Lokata PeoPay 3%, na której można ulokować do 10 tys. zł.

Bank Pekao postanowił połączyć działania promocyjne dotyczące swojego flagowego rachunku, czyli Konta Przekorzystnego, oraz wprowadzanej właśnie nowej wersji aplikacji mobilnej PeoPay (z numerem 3.4). Jest ona niezbędna nie tylko do otwarcia ROR-u metodą „na selfie”, ale i do założenia wspomnianego depozytu. Proponowane oprocentowanie – 3% w skali roku – to obecnie prawdziwy rarytas. „Smakowanie” go nieco psuje niska kwota – 10 tys. zł – jaką można wpłacić na lokatę.

Uczestnicy promocji

W opisywanej akcji mogą brać udział osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które od 1 stycznia 2019 r. do 20 maja 2020 r. nie posiadały w Pekao SA (również jako współposiadacz) rachunku płatniczego w złotówkach ani lokaty terminowej.

Jak zdobyć 100 zł w gotówce?

Zgarnięcie gotówki wymaga otwarcia do 30 czerwca 2020 r. Konta Przekorzystnego metodą „na selfie” w aplikacji PeoPay lub online na specjalnej podstronie, a potem aktywnego korzystania z niego przez 4 miesiące.

Zadania sprowadzają się do zapewnienia jednorazowego wpływu na konto w wysokości min. 500 zł, wykonania min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub PeoPay podczas zakupów w sklepie stacjonarnym lub internetowym oraz zalogowania się przynajmniej raz do aplikacji PeoPay.

Pierwszy raz warunki należy spełnić do końca miesiąca następującego po tym, w którym została podpisana umowa o Konto Przekorzystne i towarzyszące mu produkty, a potem w kolejnych trzech miesiącach kalendarzowych. Bank wypłaci pieniądze na nowo otwarty rachunek do 30 listopada 2020 r.

3400 punktów w Mastercard Bezcenne Chwile, czyli 50 zł

Rejestrując do 30 czerwca 2020 r. otrzymaną kartę w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile (należy to zrobić na specjalnej stronie internetowej lub w bankowości elektronicznej Pekao24) można otrzymać 3400 punktów powitalnych – 1000 za sam fakt „podpięcia” karty do programu, a 2400 za zalogowanie się do końca czerwca przynajmniej raz w aplikacji PeoPay.

Zgodnie z regulaminem, punkty będą ważne przez pół roku od daty ich przyznania.

Lokata Pekao Pay 3%

3-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 3% w skali roku można założyć tylko w najnowszej wersji aplikacji PeoPay. Depozyt jest dostępny do 30 czerwca 2020 r., chyba że ktoś otworzy Konto Przekorzystne w okresie od 22 do 30 czerwca. W tym przypadku możliwość uruchomienia lokaty będzie przedłużona do 5 lipca 2020 r. włącznie.

W regulaminie akcji „Lokata PeoPay 3%” bank Pekao zapisał, że udostępni depozyt w aplikacji PeoPay (wersja 3.4) do 3 dni roboczych od daty podpisania umowy o ROR.

Nawet 1500 zł w programie poleceń

To nie koniec bonusów od Pekao. Trwa kolejna edycja programu poleceń, w której za każdą skuteczną rekomendację produktów banku można zdobyć 100 zł. Maksymalnie 1500 zł.

Zadanie nie jest łatwe, bo regulamin programu poleceń nie przewiduje premii dla osoby poleconej, a wymaga spełnienia pewnych warunków zarówno przez poleconego, jak i polecającego. Pocieszające, że nagrodę można zgarnąć zarówno za pozyskanie nowego klienta indywidualnego, jak i firmowego.

Konto Przekorzystne – co warto wiedzieć

Tak wiele bonusów za otwarcie konkretnego rachunku może budzić podejrzenia, że to swego rodzaju zasłona dymna mająca odwrócić uwagę od warunków prowadzenia konta. Nie jest to prawdą, bo mieszczą się one w „standardzie rynkowym”.

Wynoszącej 6 zł miesięcznie opłaty za Konto Przekorzystne można łatwo uniknąć – wystarczy zapewnienie jednorazowego wpływu w wysokości min. 500 zł oraz wykonanie przynajmniej jednej transakcji kartą lub PeoPay. Zrealizowanie tych warunków zwalnia też z opłaty za kartę, która wynosi 3 zł/miesiąc.

Skoro dają, warto skorzystać

Ostatnie tygodnie przyniosły wyraźne ograniczenie działań promocyjnych banków. Akcji specjalnych jest mniej i oferowane nagrody są nieco niższe. Daje się przy tym zauważyć trend do zachęcania nowych klientów do korzystania nie tylko z ROR-ów, ale i innych produktów, uczestniczenia w programach poleceń. Propozycja banku Pekao wpisuje się w ten nurt.

Warto wiedzieć, że łącząc 100 zł premii za otwarcie Konta Przekorzystnego z wysokim oprocentowaniem Lokaty PeoPay 3%, efektywny zysk – już po potrąceniu podatku Belki – dla 10 tys. zł wyniesie 7,94% w skali roku! A przecież jeszcze jest łatwe 50 zł za zarejestrowanie karty w programie Mastercard Bezcenne Chwile i także realne 100 zł za każdą skuteczną rekomendację oferty Pekao.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments