Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Bank Pekao SA: 200 zł za Konto Przekorzystne na bardzo łatwych warunkach

Szybkie podjęcie decyzji, realizacja transakcji bezgotówkowych i wpływów w trzech kolejnych miesiącach po otwarciu rachunku – oto przepis na zdobycie 200 zł od Banku Pekao SA. Ci, którzy będą działali wolniej i wykażą się mniejszym zaangażowaniem, otrzymają 100 zł premii. Dodatkowym bonusem dla obu grup jest bezpłatny przez pół roku Pakiet Komfort, m.in. z ubezpieczeniem assistance w domu i podróży.

Coraz częściej pojawiają się promocje bankowe, których organizatorzy pozwalają uczestnikom samodzielnie zdecydować o zakresie ich aktywności, a co za tym idzie o wysokości premii. Zdarza się nawet, że jest możliwość wyboru nagrody.

W przypadku najnowszej propozycji Pekao SA, dotyczącej Konta Przekorzystnego z jego oferty, nagradzana jest szybkość podjęcia decyzji o otwarciu rachunku oraz liczba wykonanych transakcji bezgotówkowych. W zależności od skali zaangażowania uczestnika, może on otrzymać 100 lub 200 zł premii gotówkowej.

Propozycja dla nowych klientów

Wyjaśnijmy na wstępie, że mamy do czynienia z dwoma odrębnymi akcjami promocyjnymi. Regulamin II edycji akcji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł” mówi, że trwa ona do 31 grudnia 2021 r., natomiast regulamin III edycji promocji „Ekstra 100 zł z kontem założonym online” wskazuje, że zakończy się ona 30 listopada 2021 r. Nie ma przeszkód, by wziąć udział w obu, zwłaszcza że warunki uczestnictwa są zbliżone.

Jak większość promocji kont bankowych, tak i te adresowane są do nowych klientów, czyli osób, które nie posiadały w Pekao rachunku płatniczego ani lokaty (także jako współposiadacz) od 1 stycznia 2019 r. do 30 września 2021 r. (w przypadku akcji z Pakietem Komfort) lub 31 października (odnośnie promocji z ekstra premią).

Transakcje i wpływy gwarancją sukcesu

Chcąc zgarnąć całą pulę (czyli 200 zł) trzeba do 30 listopada 2021 r. złożyć wniosek o Konto Przekorzystne wraz z kartą i aplikacją PeoPay. Także do tego dnia musi dojść do otwarcia rachunku oraz złożenia dyspozycji aktywacji Pakietu Komfort.

Warunkiem udziału w promocji jest wyrażenie zgód marketingowych. Dzięki temu bank będzie mógł też zaprosić uczestnika promocji do udziału w loterii, w której główną nagrodą jest samochód elektryczny Audi Q e-tron. Każda płatność kartą, to 1 los na loterii. Dodatkowo można otrzymać po 100 losów za zarejestrowanie „plastiku” w programie Mastercard Bezcenne Chwile oraz zaciągnięcie Pożyczki Ekspresowej.

Wróćmy jednak do opisu promocji.

Po dopełnieniu formalności w każdym z 3 kolejnych miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego należy zapewnić jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości min. 500 zł oraz wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych „plastikiem” bądź w aplikacji PeoPay (płatności Blikiem nie zostaną uznane).

Warunkiem wypłaty premii jest odwiedzenie przez uczestnika promocji placówki Pekao w celu złożenia wzoru podpisu oraz potwierdzenia tożsamości. Trzeba to zrobić do 28 lutego 2022 r., a 200 zł premii zostanie wypłacone na nowo otwarte Konto Przekorzystne do 31 marca 2022 r.

Uwaga: Podpisanie umowy o ROR z Bankiem Pekao dopiero w grudniu daje szansę jedynie na 100 zł. Wówczas wystarczy zrealizowanie we wspomnianym wyżej okresie tylko jednej płatności bezgotówkowej. Obowiązek odwiedzenie oddziału banku trzeba zrealizować w tym wariancie do końca marca, a wypłata bonusu w wysokości 100 zł nastąpi do 30 kwietnia 2022 r.

Kilka praktycznych informacji

Wpływ musi być jednorazowy i pochodzić z rachunku uczestnika promocji w innym banku lub od innej osoby. Zasilenie konta wpłatą gotówkową, przelewem będącym rozliczeniem depozytów terminowych lub udzielonych kredytów albo pochodzącym z rachunku uczestnika promocji w Pekao, nie spełni wymagań regulaminu.

Będący częścią nagrody Pakiet Komfort dostępny jest w trzech wariantach (Standard, Złoty, Platynowy) i składa się z dwóch elementów: zestawu darmowych przelewów natychmiastowych Express Elixir oraz pakietu ubezpieczeń. Liczba przelewów oraz zakres ochrony uzależnione są od wybranego wariantu.

Przez pierwsze 6 miesięcy po otwarciu konta uczestnik promocji nie płaci za Pakiet Komfort. Potem bank będzie pobierał od niego opłatę za pakiet przelewów natychmiastowych (odpowiednio – 6, 9 lub 12 zł/miesiąc) i ze swoich środków opłacał składkę ubezpieczeniową do PZU, które jest ubezpieczycielem. W każdym wariancie dostępna jest ochrona zakupów przez Internet oraz rzeczy osobistych (w tym telefonu komórkowego). W wyższych wariantach jest także pomoc specjalistów w razie usterek domowych, a w wersji Platynowej dodatkowo ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Pakiet Komfort można aktywować w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Będzie on aktywny od kolejnego miesiąca, jeśli aktywacja nastąpiła do 25. dnia danego miesiąca, lub dopiero od następnego, gdy pakiet aktywowano później (np. aktywacja 26 listopada oznacza, że Pakiet Komfort będzie działał dopiero od stycznia).

Konto Przekorzystne

Konto Przekorzystne to jeden z nielicznych na rynku rachunków bezwarunkowo darmowych. Wydawana do niego karta płatnicza kosztuje 4 zł/miesiąc, przy czym opłaty można uniknąć zapewniając jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł oraz wykonując choć 1 transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę. Warunków aktywności nie muszą spełniać osoby poniżej 26 r.ż.

Realizacja zasad bezpłatności kartą daje też prawo do 2 bezpłatnych wypłat z obcych bankomatów w miesiącu. Każda kolejna operacja tego typu kosztuje 2,3% wypłacanej sumy, min. 5 zł.

Naszym zdaniem

Raz jeszcze zwracamy uwagę, że obecnie mamy do czynienia z trwającymi równolegle dwoma promocjami Konta Przekorzystnego. Każda z nich pozwala zdobyć 100 zł premii, tyle tylko, że jedna z nich kończy się 30 listopada, a druga trwa do końca roku. Podpisując umowę o rachunek dopiero w grudniu, uczestnik promocji może zdobyć jedynie 100 zł. Taką samą premię da mu też otwarcie konta w listopadzie, ale wykonanie w 3 kolejnych miesiącach mniej niż 5 transakcji bezgotówkowych.

Nie ma więc co zwlekać zanadto z podjęciem decyzji, by nieprzewidziane kłopoty techniczne nie przeszkodziły w dopełnieniu formalności w listopadzie. Zasady akcji są jasne, warunki do spełnienia proste, więc 200 zł jest w zasięgu każdego. Współpracując z Pekao można uczestniczyć w programie poleceń i korzystać z innych akcji dla klientów tego banku, by zgarniać kolejne nagrody.

Otwórz Konto Przekorzystne w Banku Pekao SA z gwarantowaną premią 200 zł

PORÓWNAJ KONTA
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments