Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Bank Pekao: 200 zł za założenie Konta Przekorzystnego i niewielką aktywność

Konto Przekorzystne z oferty Banku Pekao SA zyskuje coraz większą popularność. Trudno się temu dziwić, skoro od pewnego czasu jest ono bezwarunkowo bezpłatne i na dodatek bank zachęca do jego założenia atrakcyjnymi promocjami. W najnowszych można zyskać 200 zł i otrzymać na 6 miesięcy za darmo Pakiet Komfort, czyli zestaw przelewów natychmiastowych oraz ubezpieczenie assistance.

Obecnie mamy do czynienia z dwoma, a nawet trzema, akcjami specjalnymi. Dwie z nich dotyczą Konta Przekorzystnego a trzecia wydawanej do niego karty debetowej. Zaznaczmy od razu, że wspomniany bonus – 200 zł – na pewno jest do zdobycia po założeniu rachunku w październiku, gdyż tylko w tym miesiącu obowiązuje akcja „Ekstra 100 zł z kontem założonym online”. Trudne przewidzieć, czy bank uruchomi kolejną jej edycję w listopadzie bądź w grudniu. Zakończenie „podstawowej” promocji, odbywającej się pod hasłem „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł” planowane jest na 31 grudnia 2021 r.

Kto może założyć konto i ubiegać się o premię?

Obie wspomniane promocje przeznaczone są dla osób z pełną zdolnością do czynności prawnych, które od 1 stycznia 2019 r. do 30 września 2020 r. nie posiadały w Pekao rachunku płatniczego w złotówkach ani lokaty (także jako współposiadacz).

Warunki aktywności

Pierwszy krok to złożenie wniosku o Konto Przekorzystne wraz z kartą oraz aplikacją mobilną PeoPay na specjalnej stronie i zawarcie umowy o ten rachunek metodą „na selfie” lub przez stronę banku.

  • Realizując to zadanie, trzeba też zawnioskować o aktywację Pakietu Komfort, zaakceptować regulamin promocji oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do udziału w promocji.

Po dopełnieniu formalności, należy się wykazać aktywnością w korzystaniu z rachunku (by zdobyć „podstawowe” 100 zł) i karty (chcąc zdobyć 100 zł ekstra).

  • Regulamin „podstawowej” promocji wymaga, by w każdym z trzech miesięcy kalendarzowych po otwarciu Konta Przekorzystnego zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł oraz wykonać choćby 1 transakcję bezgotówkową kartą lub aplikacją PeoPay.
  • Natomiast regulamin akcji ze stówą ekstra mówi o dokonaniu w ciągu trzech miesięcy po otwarciu rachunku przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej w stacjonarnych placówkach handlowo-usługowych lub sklepach internetowych. Bank zwróci 10% wydatków, maksymalnie 100 zł (trzeba więc wydać kartą 1000 zł)

Mówiąc prościej: po założeniu Konta Przekorzystnego w październiku, warunki obu akcji trzeba spełnić w listopadzie i grudniu 2021 r. oraz w styczniu 2022 r.

Ważne szczegóły

100 zł premii zostanie przekazane przez bank na nowo otwarty rachunek do końca miesiąca następującego po tym, w którym zakończył się wymagany 3-miesięczny okres aktywności, natomiast należna kwota zwrotu będzie wypłacona na Konto Przekorzystne do 28 lutego 2022 r.

Podkreślmy, że wymagane transakcje bezgotówkowe muszą być wykonane kartą lub z użyciem aplikacji PeoPay, korzystanie z Blika jest zabronione. Niedozwolone są też płatności w miejscach oznaczonych kodami MCC wymienionymi w regulaminie. Chodzi m.in. o kasyna i gry hazardowe, brokerów ubezpieczeniowych czy przekazy pieniężne, sklepy z alkoholem i dyskoteki. Wśród „zakazanych” miejsc są też drogerie i apteki.

Warunków wymaganego wpływu nie spełnią wpłaty gotówkowe ani przelewy między rachunkami własnymi uczestnika promocji prowadzonymi przez Bank Pekao SA. Nie ma za to przeszkód, by pieniądze pochodziły z konta, którego uczestnik akcji jest właścicielem, ale w innym banku.

Konto Przekorzystne i Pakiet Komfort

Jak wspomnieliśmy, Pakiet Komfort składa się z pewnej liczby przelewów natychmiastowych Express Elixir oraz ubezpieczenia assistance. Ilość tych pierwszych oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej uzależnione są od wybranego pakietu – Standard (2 przelewy natychmiastowe w miesiącu), Złoty (3) czy Platynowy (4). Przez pierwsze 6 miesięcy korzystania z Pakietu Komfort zestaw darmowych przelewów Express Elixir jest bezpłatny, a potem opłata wynosi odpowiednio 6/9/12 zł miesięcznie. Składkę ubezpieczeniową do PZU, które jest ubezpieczycielem, zawsze opłaca bank.

Pakiet Komfort trzeba aktywować w bankowości elektronicznej i tam też jest możliwa zmiana raz na 6 miesięcy wybranej opcji.

Konto Przekorzystne jest bezwarunkowo darmowe. Korzystanie z karty debetowej kosztuje 4 zł/miesiąc, chyba że zostanie zapewniony jednorazowy wpływ w wysokości 500 zł i wykonana choć jedna transakcja bezgotówkowa. Łatwo zauważyć, że są to identyczne warunki jak wymagania w promocji, więc uczestnicząc w niej, łatwo się będzie do nich przyzwyczaić. Spełnienie tych warunków daje też prawo do 2 bezpłatnych wypłat w miesiącu z obcych bankomatów, każda kolejna kosztuje 2,3% pobieranej kwoty, min. 5 zł.

Dodatkowe bonusy

Winni jeszcze jesteśmy informację o trzeciej promocji, z której można skorzystać niejako przy okazji. Trwa bezterminowa akcja, która pozwala szybciej gromadzić punkty w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile. Regulamin promocji „Zbieraj do 4 razy więcej punktów z Bankiem Pekao” mówi, że jej ramach każda płatność powyżej 50 zł wykonana kartą debetową (lub PeoPay) Mastercard wydaną przez Pekao i zarejestrowaną w Bezcennych Chwilach oznacza zdobycie ekstra 2 punktów, a „kredytówką” – 4 punktów. Dzięki temu można szybciej zgromadzić „kapitał”, by wymienić go na jedną z nagród z katalogu.

To jeszcze nie koniec korzyści jakie można odnieść współpracując z Pekao SA. Rodzice mogą polecić swoim nastoletnim pociechom Konto Przekorzystne dla Młodych i zdobyć dla nich 50 zł kieszonkowego lub założyć swoim dzieciom w wieku 6-12 lat rachunek oszczędnościowy Mój Skarb z oprocentowaniem 5% w skali roku (do 3 tys. zł, na 92 dni). Z kolei na przedsiębiorców czeka promocja Konta Przekorzystnego Biznes z maksymalną premią 1200 zł!

Naszym zdaniem

Nie ma pewności, czy promocja z ekstra bonusem zostanie przedłużona. Odradzamy więc, by decyzję o skorzystaniu z propozycji Banku Pekao odkładać na ostatnie dni października, bo nieprzewidziane okoliczności mogą uniemożliwić przystąpienie do tej akcji. Z całą pewnością lepiej mieć 200 zł niż tylko stówę. Zwłaszcza, że warunki aktywnością są bardzo proste.

Załóż Konto Przekorzystne w Banku Pekao, by dać sobie szansę na 200 zł premii

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments