Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Biznes na plusie, ceny na minusie, czyli o bonusach dla firm w Alior Banku

Przedsiębiorcy, którzy założą darmowy rachunek firmowy w Alior Banku i będą aktywnie korzystali z wydanej do niego karty debetowej mogą zyskać nawet 2750 zł. Dla otrzymania tak atrakcyjnej premii wystarczy wykonywanie codziennych operacji związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Sprawdźmy kto i na jakich warunkach może otrzymać tak pokaźny zastrzyk gotówki?

Wiele banków organizuje akcje promocyjne swoich produktów oferując premie za skorzystanie z nich, po czym jakby zapomina o swoich klientach i nie mogą oni liczyć na żadne bonusy. Alior Bank docenia przedsiębiorców nie tylko na początku współpracy, ale także w jej trakcie. Dowodem na to jest dostępny aktualnie zestaw promocji oraz warunki prowadzenia iKonta Biznes na co dzień, który to rachunek jest bezwarunkowo darmowy.

Zestaw nagród

Zacznijmy od przedstawienia nagród, jakie można otrzymać od Alior Banku:

  • 350 zł na start w trwającej do 31 sierpnia 2022 r. promocji dla nowych klientów;
  • do 900 zł moneyback za wydatki na paliwo do 31 grudnia 2022 r.;
  • do 1500 zł w ciągu roku za wykonywanie różnych operacji na koncie firmowym.

Tak więc maksymalna premia może wynieść nawet 2750 zł. Podkreślmy, że jej zdobycie nie wymaga wiele trudu, wykonywania innych działań niż te, które są realizowane w każdej firmie.

Wszystkie akcje adresowane są do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadają w Alior Banku produktów dla firm.

350 zł na start

O bonus powitalny mogą się ubiegać przedsiębiorcy, którzy nie współpracowali z Aliorem w ostatnich 12 miesiącach przed przystąpieniem do promocji.

Pierwszy krok do zdobycia premii, to złożenie do 31 sierpnia 2022 r. wniosku o otwarcie iKonta Biznes i podpisanie umowy o ten rachunek w ciągu 30 dni. W okresie 60 dni od dopełnienia formalności na konto musi wpłynąć łącznie min. 500 zł. Spełnienie tego warunku sprawi, że do końca miesiąca następującego po tym, w którym został odnotowany wpływ, bank przekaże na nowo otwarty rachunek firmowy 350 zł premii.

900 zł za korzystanie z karty Mastercard z Plusem

Chcąc otrzymać rabat na paliwo, wnioskując o iKonto Biznes należy sięgnąć także po kartę debetową Mastercard z Plusem. Następnie w każdym z miesięcy trwania promocji, czyli do 31 grudnia 2022 r., trzeba wykonywać „debetówką” transakcje na łączną kwotę min. 500 zł oraz realizować z rachunku firmowego przynajmniej jeden przelew do ZUS lub US.

Spełnienie tych wymogów sprawi, że bank zwróci 10% wydatków na paliwo w danym miesiącu, maksymalnie 150 zł/miesięcznie. Bonus trafi na iKonto Biznes do 15. dnia roboczego kolejnego miesiąca.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

1500 zł za aktywność na rachunku

Warunkiem zdobycia premii za aktywne korzystanie z iKonta Biznes jest wykonanie w każdym miesiącu min. 4 transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do rachunku. Gdy tak się stanie, Alior przyzna bonus za realizację różnych operacji bankowych według specjalnego „cennika”.

Zgodnie z nim pierwszy w miesiącu przelew do ZUS lub US na kwotę min. 500 zł przekłada się na premię cząstkową w wysokości 20 zł/miesięcznie. Z kolei przelew SEPA na min. 100 EUR oznacza bonus w wysokości 10 zł/miesięcznie.

Identyczna nagroda przysługuje po skorzystaniu z oferty kas fiskalnych Alior Banku i otrzymanie na rachunek firmowy przelewu z PCKF na kwotę min. 100 zł. 15 zł/miesięcznie przyznawane jest za wykonanie w miesiącu min. 3 przelewów zagranicznych lub przelewów krajowych w walucie obcej (nie liczą się przelewy SEPA). Najwyższą wycenę – 25 zł/miesięcznie – mają 2 operacje:

  1. wykonanie w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych kartą debetową na łączną kwotę min. 2000 zł oraz wymiana walut na rynku transakcji kasowych lub,
  2. realizacja przewalutowania między rachunkami uczestnika promocji na łączną kwotę min. 5000 jednostek danej waluty obcej (bez udziału PLN).

Nagradzane jest także utrzymanie na rachunku firmowym określonego średniomiesięcznego salda. Jeśli jest ono w przedziale od 10 000,01 do 50 000 zł to premia wynosi 5 zł/miesięcznie, dla kwot od 50 000,01 do 100 000 zł – 10 zł/miesięcznie, a powyżej tej granicy – 20 zł/miesięcznie.

Maksymalna premia miesięczna może wynieść 125 zł, czyli w ciągu roku można zyskać nawet 1500 zł.

Istotne szczegóły

Każda z nagród zostanie wypłacona pod warunkiem, że w dniu jej przekazywania produkt, którego dotyczy (konto firmowe, karta debetowa) będzie aktywny.

Zdobycie bonusów ma związek z prowadzoną działalnością gospodarczą i dlatego powinny one zostać wykazane po stronie przychodów firmy i rozliczone według właściwych dla niej zasad opodatkowania.

iKonto Biznes – bezwarunkowo darmowy rachunek firmowy!

Rachunek firmowy prowadzony bezwarunkowo bezpłatnie to rzadkość na rynku. Darmowa może być także wydana do niego karta – wystarczy wykonać nią przynajmniej 4 transakcje bezgotówkowe w miesiącu. W przeciwnym wypadku bank pobierze 8 zł prowizji. Nawet i tą opłatą nie trzeba się obecnie martwić, bo do końca czerwca 2023 r. Alior Bank wprowadził promocję i zrezygnował z jej pobierania.

Wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w placówkach Aliora są bezpłatne. Sięgnięcie po gotówkę w innych urządzeniach kosztuje 5 zł, przy czym po jednej wypłacie w bankomatach Euronet i Planet Cash można wykonać w miesiącu za darmo.

Dodatkowo za przelewy internetowe do innego banku w Polsce (Elixir) oraz do ZUS i US są również za darmowo. A jeśli przedsiębiorca będzie potrzebował wykonać płatności internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym, opcja SHA również nie ponosi za nie opłat.

Propozycja, którą trudno zlekceważyć

Wobec propozycji Alior Banku trudno przejść obojętnie. Premia nawet do 2750 zł dla firm nie zdarza się często.

Założenie darmowego rachunku iKonto Biznes jest bardzo proste, zaraz potem można w bardzo łatwy sposób zdobyć 350 zł na start, a korzystanie z karty debetowej Mastercard z Plusem na stacjach paliw może przynieść 900 zł. Do tego jeszcze nawet 1500 zł w ciągu roku za aktywne bankowanie.

Oferta banku jest tak przygotowana, że można skorzystać ze wszystkich możliwości, jak i tylko z wybranych. To od przedsiębiorcy zależy, jak wysoką nagrodę ostatecznie otrzyma.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Oceń artykuł
4.9

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments