Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Dwa konta w jednym banku to bardzo dobry wybór

Posiadanie w jednym banku dwóch rachunków może być sporym ułatwieniem. Wyjaśniamy, dlaczego taka opcja jest szczególnie opłacalna dla klientów Pekao S.A..

Obecnie obowiązujące przepisy wprost nie wymagają od przedsiębiorcy posiadania osobnego rachunku firmowego. Jednakże praktyka pokazuje, że nie można już prowadzić działalności gospodarczej bez takiego konta. Chodzi między innymi o fakt, że tylko rachunki firmowe umożliwiają korzystanie z mechanizmu podzielonej płatności.

Co więcej, przedsiębiorca bez konta firmowego nie jest mile widziany w urzędzie skarbowym. Nie stanowi to jednak problemu, bo osobny rachunek dla firmy oprócz zerowych kosztów prowadzenia może zapewniać również sporą premię. Najlepszym przykładem jest Konto Przekorzystne Biznes z Pekao S.A.. Wspomniany rachunek warto założyć razem z kontem osobistym w tym samym banku.

Szybkie przelewy między kontami to nie jedyny atut

Osoby posiadające zarówno rachunek prywatny (osobisty), jak i firmowy w tym samym banku chwalą sobie między innymi to, że przelewy są księgowane znacznie szybciej. Trudno się dziwić, bo takie operacje nie opuszczają systemu elektronicznego jednego banku. Może mieć to znaczenie na przykład wtedy, gdy przedsiębiorca nie otrzymał jeszcze wpływów od kontrahentów i dlatego musi szybko „pożyczyć” pieniądze ze swojego prywatnego konta w celu opłacenia składek ZUS lub bardzo ważnej faktury.

Warto wiedzieć, że coraz więcej banków integruje systemy e-bankowości prywatnej oraz firmowej. Takie korzystne dla przedsiębiorcy rozwiązanie znajdziemy również w Pekao S.A.. Bank spod znaku żubra pozwala na szybkie przełączanie się między rachunkiem firmowym oraz prywatnym bez konieczności powtórnego logowania. Bardzo łatwo można także przełączać się pomiędzy kontami kilku firm, które prowadzi ta sama osoba.

W Pekao S.A. z dwoma kontami otrzymamy trzy premie

Jeżeli chodzi o ofertę Pekao, to dodatkową korzyścią związaną z posiadaniem dwóch kont (prywatnego oraz firmowego) wydaje się możliwość otrzymania aż trzech różnych premii. Mowa o następujących nagrodach:

  • premii do 1 200 zł dla posiadaczy Konta Przekorzystnego Biznes (wypłacanej za: założenie firmy z pomocą systemu Pekao24 i otwarcie konta firmowego – 100 zł, otwarcie konta firmowego online – 50 zł, aktywność na nowym koncie – 100 zł, wpływy na konto – 50 zł, umowę o terminal płatniczy – 200 zł, transakcje wymiany walut – 200 zł, zapłatę raty leasingu – 100 zł, zawarcie umowy produktu kredytowego – do 400 zł)
  • wynoszącej do 1500 zł premii za polecanie kont osobistych oraz firmowych w Pekao krewnym i/lub znajomym (uwaga: osoba zakładająca konto z polecenia też otrzymuje 100 zł)
  • premii 100 zł wypłacanej za założenie prywatnego Konta Przekorzystnego na selfie

Wydaje się, że taki pakiet korzyści w połączeniu z niskimi kosztami obsługi kont może przekonać wiele osób do założenia dwóch rachunków w Pekao (zarówno firmowego, jak i prywatnego). Dowiedz się więcej »

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments