Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Gdzie ulokować 400 tys. zł? Najkorzystniej będzie w Citibanku

Ulokowanie kilkuset tysięcy złotych na atrakcyjny procent nie jest wcale łatwe. Większość promocyjnych ofert dotyczy bowiem kwot liczonych jedynie w dziesiątkach tysięcy złotych. Rozwiązaniem kłopotów posiadaczy większych oszczędności są lokaty dla zamożnych z kontem Citigold oferowane przez bank Citi Handlowy.

Citibank przygotował ciekawą propozycję dla nowych klientów, którzy w okresie od 23 maja do 4 sierpnia br. otworzą jedno z kont premium: Citigold lub Citigold Private Client. W ramach oferty „Citigold – świat stabilnych finansów”, nowi klienci banku Citi Handlowy mogą skorzystać z benefitów takich jak:

  • 6-miesięczna Lokata Powitalna z oprocentowaniem 5,5% w skali roku do 300 tys. zł.
  • 6-miesięczna Lokata Dodatkowa z oprocentowaniem 5,5% w skali roku do 100 tys. zł.
  • Cashback 3000 zł (premia gotówkowa);

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Co zrobić, by założyć atrakcyjnie oprocentowane lokaty?

Odpowiedź jest prosta: do 4 sierpnia 2022 r. założyć konto Citigold (lub Citigold Private Client) i w ciągu 10 dni zaakceptować regulamin promocji, np. podczas rozmowy telefonicznej z doradcą klienta.

Kolejny wymóg, to osiągnięcie salda dziennego w wysokości min. 450 tys. zł. Należy to zrobić do końca miesiąca następującego po tym, w którym została podpisana umowa. Tyle wystarczy, by uzyskać prawo założenia Lokaty Powitalnej, czego można dokonać w placówce obsługującej klientów z segmentu gold, jak i podczas rozmowy telefonicznej.

Spełnienie wyżej wymienionych warunków umożliwia również założenie Lokaty Dodatkowej, którą można otworzyć tylko w Oddziale Banku typu Citigold. Do wyliczenia wymaganego salda brane są pod uwagę środki na wszystkich rachunkach klienta, także tych, których jest pierwszym współwłaścicielem.

Jak zdobyć 3000 zł?

Warunkiem otrzymania premii gotówkowej w wysokości 3000 zł jest zapewnienie przynajmniej w 7 z 9 miesięcy następujących po tym, w którym doszło do dopełnienia formalności, średniomiesięcznego salda w wysokości min. 450 tys. zł. Przy jego obliczaniu stosowana jest identyczna zasada jak przy ocenie salda dziennego.

Skoro warunkiem zdobycia gotówki jest przechowywanie w Citibanku środków przez minimum 7 miesięcy, a lokaty trwają tylko pół roku, to co zrobić po ich zakończeniu? Najkorzystniej będzie skorzystać z dostępnej wówczas oferty. Aktualnie standardowe lokaty w banku Citi Handlowy oprocentowane są na 4% w skali roku.

Pomysł na zagospodarowanie 50 tys. zł

Na promocyjnych lokatach można ulokować tylko 400 tys. zł, a do zdobycia premii konieczne jest posiadanie w Citibanku min. 450 tys. zł, rodzi się więc pytanie, gdzie je przechować? Możliwości jest kilka. Najprostsza to oczywiście wpłacenie pieniędzy na nieoprocentowane konto osobiste. To jednak nie najlepszy pomysł, bo pieniądze powinny „pracować” na rzecz swojego właściciela.

Druga opcja: wpłacenie środków na Konto Oszczędnościowe, którego oprocentowanie aktualnie wynosi 2,5%. Tu również bank przygotował specjalną promocję. Otwierając konto Super Oszczędnościowe, można korzystać z oprocentowania 5,5% przy kwotach do 20 000 zł. Zaletą tego rozwiązania jest dostępność pieniędzy, można z nich skorzystać w razie potrzeby. Trzeba wówczas pamiętać, by później wpłacić odpowiednio większą sumę i tym samym zapewnić wymagane minimalne średniomiesięczne saldo.

Jeszcze ciekawszym pomysłem jest skorzystanie z 6-miesięcznej T-Lokaty, której oprocentowanie dla klientów gold wynosi obecnie 4% w skali roku.

Co jeszcze można zyskać?

To jeszcze nie koniec bonusów. Spełnienie wymagań regulaminu daje ponadto prawo do uzyskania bezterminowego zwolnienia z opłaty 30 zł za ROR (70 zł w przypadku Citigold Private Client) oraz za subkonto w walucie EUR, bez względu na saldo środków.

Propozycja dla bardzo zamożnych klientów

Dodajmy, że tego samego typu nagrody dostępne są dla bardzo zamożnych osób, do których adresowany jest rachunek Citigold Private Client. W ich przypadku terminy wykonania poszczególnych zadań są identyczne, ale nagrody są wyższe. Premia gotówkowa wynosi 15 tys. zł, na Lokacie Powitalnej można ulokować 3 mln, a na Lokacie Dodatkowej – 1 mln zł.

Warunkiem udostępnienia przez bank depozytów jest zapewnienie do końca miesiąca po podpisaniu umowy o ROR salda dziennego w kwocie min. 4,2 mln zł oraz utrzymanie w wymaganym okresie średniomiesięcznego salda w wysokości min. 4,2 mln zł.

Klienci z segmentu Citigold Private Client też zostaną zwolnieni z wynoszącej 70 zł/miesiąc opłaty za rachunek osobisty oraz za subkonto w EUR.

Rzadko spotykana propozycja

Jak wspomnieliśmy na wstępie, atrakcyjne propozycje depozytowe dla większych kwot należą do rzadkości. Skoro więc pojawiła się takowa, to warto z niej skorzystać. Tym bardziej że do zdobycia jest także premia gotówkowa oraz zwolnienie z miesięcznych opłat za rachunek. Nie warto zwlekać z decyzją, bo pula nagród jest ograniczona. Ma na nie szanse tylko 300 osób. w tym 30, które założą konto Citigold Private Client.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Advertisement

PORÓWNAJ LOKATY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments