Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: do 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Getin Bank należy do instytucji finansowych oferujących najciekawsze produkty dla posiadaczy oszczędności. Najnowsza edycja promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” przynosi promocyjne oprocentowanie 1% dla kwot do 100 tys. zł, które będzie naliczane przez 3 miesiące. Nie ma przeszkód, by skorzystać także z drugiej oferty. W jej ramach można zyskać 2% w skali roku dla kwot do 10 tys. zł, ale za to przez 12 miesięcy.

Ostatnie miesiące były bardzo ciężkie dla posiadaczy oszczędności. Coraz wyższa inflacja przy rekordowo niskich stopach procentowych, które przekładały się na mizerne oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat terminowych w bankach, sprawiały że oszczędzający tracili coraz więcej. Decyzje Rady Polityki Pieniężnej o podniesieniu stóp procentowych wywołały nie tylko wzrost kosztów kredytów, ale i podwyżki oprocentowania produktów depozytowych. Przyglądając się ofercie banków, można znaleźć coraz więcej atrakcyjnych propozycji.

Jedną z nich przygotował Getin Bank. Jak wspomnieliśmy, są to dwie oferty, z których można skorzystać niezależnie od siebie, do czego bank mocno zachęca. Obie trwają do 30 listopada 2021 r.

Konto osobiste to podstawa

Warunkiem skorzystania z obu promocji jest posiadanie w Getin Banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Może to być Konto Proste Zasady, jak i któryś rachunków z segmentu premium. Ważne, by uczestnik promocji wyraził zgody marketingowe i nie sprzeciwił się na przetwarzanie jego danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego.

1% dla nowych środków przez 3 miesiące

Klientów Getin Banku z pewnością ucieszy informacja, że nowe środki, które wpłacą na Elastyczne Konto Oszczędnościowe do 30 listopada 2021 r. będą objęte stawką 1% (dla kwot do 100 tys. zł) lub 0,5% (w przypadku sum od 100 do 400 tys. zł). Bonusowe oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące (dokładnie przez 92 dni) od daty wpływu nowych środków.

Jak bank je definiuje? Otóż są nimi środki stanowiące nadwyżkę nad saldem na produktach depozytowych (indywidualnych lub wspólnych) w Getin Banku 9 listopada 2021 r. Pod uwagę brane są nie tylko pieniądze na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, ale i na innych rachunkach tego typu, lokatach, kontach przejściowych służących do ich zakładania oraz na Indywidualnym Koncie Emerytalnym.

Należy pochwalić bank za przejrzyste prezentowanie informacje o stanie środków w dniu badania salda i kwocie objętej promocyjnym oprocentowaniem. Wszystko to jest widoczne w dolnej części ekranu po kliknięciu w Szczegóły na ikonie Elastycznego Konta Oszczędnościowego w bankowości elektronicznej.

Stan nowych środków jest badany każdego dnia. Warto więc dopłacać pieniądze, bo choć będą pracowały krócej z atrakcyjnym oprocentowaniem, ale i tak pozwolą zwiększyć zysk. Oprocentowanie doliczane jest na koniec każdego miesiąca.

Ważne szczegóły

Promocja dotyczy tylko nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Posiadając inny rachunek tego typu, trzeba udać się do placówki Getin Banku i dokonać jego konwersji (zamiany) na EKO.

Podkreślmy, że promocją objęte są tylko rachunki indywidualne, występowanie współposiadacza eliminuje możliwość otrzymania podwyższonego oprocentowania.

Bonus za aktywność – 2 % przez 12 miesięcy

Promocja „Bonus za aktywność” przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów, czyli osób, które nie posiadały w Getinie ROR-u w okresie od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2021 r. Chcąc skorzystać z tej promocji trzeba otworzyć konto osobiste wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym i zapewnić co miesiąc wpływy na ROR w wysokości min. 2 tys. zł. Mogą to być przelewy z dowolnego konta w innym banku (także uczestnika promocji) lub z rachunku firmowego w Getinie.

Promocyjne oprocentowanie w wysokości 2% będzie naliczane przez bank dla kwot do 10 tys. zł przez 12 miesięcy. Gdyby, w którymś z nich nie został spełniony warunek wpływu, to za ten miesiąc zostanie naliczone oprocentowanie podstawowe w wysokości 0,05%.

Obowiązuje zasada, że odsetki standardowe są dopisywane na koniec miesiąca, a bonusowe do 15. dnia kolejnego miesiąca.

Konto Proste Zasady i Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Jak wspomnieliśmy, do udziału w obu promocjach niezbędne jest posiadania konta osobistego, np. Konta Proste Zasady. Opłata za jego prowadzenie wynosi 9 zł/miesiąc, ale można jej uniknąć, wykonując w miesiącu choćby 1 transakcję bezgotówkową kartą.

Uwaga: od 1 stycznia 2022 r. warunkiem anulowania opłaty przez bank będzie wykonania przez posiadacza ROR min. 5 płatności bezgotówkowych.

Prowadzenie karty jest bezwarunkowo darmowe. Wypłaty z bankomatów sieci Planet Cash są bezpłatne, natomiast skorzystanie z innych urządzeń oznacza pobranie prowizji 3,5% wypłacanej kwoty, min. 5 zł.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe nie generuje żadnych opłat, o ile wykonujemy z niego maksymalnie 1 wypłatę w miesiącu. Każda kolejna kosztuje 9 zł.

Naszym zdaniem

Dysponując niewielką kwotą oszczędności, dobrze jest wybrać ofertę „Bonus za aktywność”, co gwarantuje atrakcyjne oprocentowanie przez cały rok. Mając do dyspozycji wyższą kwotę, warto skorzystać także z drugiej propozycji Getin Banku i w ten sposób zmaksymalizować swoje zyski.

Faktem jest, że opisywane oprocentowanie dalekie jest od poziomu inflacji, ale każdą ofertę trzeba rozpatrywać w kontekście sytuacji rynkowej, propozycji konkurencji. Patrząc z tej perspektywy okaże się, że propozycja Getin Banku należy do najlepszych obecnie dostępnych. Nie można wykluczyć, że kolejne edycje akcji „Na nowe środki” przyniosą wyższe oprocentowanie, bo Rada Polityki Pieniężnej sygnalizuje możliwość kolejnych podwyżek stóp procentowych.

Załóż Konto Proste Zasady, by cieszyć się z 2% na Elastycznym Koncie OszczędnościowymAdvertisement

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments