Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Opaska Goclever Smart Band za kartę World MasterCard od mBanku

Wygląda na to, że kolejny bank pragnie premiować swoich klientów za wyrobienie i aktywne korzystanie z karty kredytowej. Tym razem z ofertą promocyjną wyszedł mBank, który dla posiadaczy karty World MasterCard przygotował prezent w postaci inteligentnej opaski fitness. Urządzenie pozwala na monitorowanie aktywności fizycznej użytkownika, pełniąc przy okazji inne przydatne funkcje. Prześwietlamy najważniejsze warunki oferty, starając się odpowiedzieć na pytanie – czy to w ogóle się opłaca?

Warunki przystąpienia do promocji “Aktywni wygrywają”

 

Promocja “Aktywni wygrywają” kierowana jest do wszystkich, zarówno nowych i obecnych, klientów banku. Aby skorzystać z bonusu, wniosek o kartę kredytową należy złożyć najpóźniej do 28 lutego 2017 roku, akceptując równocześnie regulamin promocji. Następnie najpóźniej do 31 marca 2017 roku należy wspomnianą kartą dokonać transakcji bezgotówkowych na minimalną kwotę 2.500 złotych. Należy jednak zwrócić uwagę, aby transakcje te akceptowane były przez bank.

I tak operacje, których bank nie zaliczy nam w poczet transakcji bezgotówkowych to: przelewy z rachunku karty, płatności kartą w ramach usługi mTransfer oraz transakcje Quasi cash (transakcje sprzedaży towaru lub usługi, które są bezpośrednio wymienialne na gotówkę, np. gry losowe lub hazardowe). Transakcje anulowane również nie zasilą puli operacji bezgotówkowych. O spełnieniu warunków promocji bank poinformuje klienta do 10 kwietnia 2017 roku, a sama nagroda zostanie wysłana kurierem nie później niż 15 kwietnia 2017 roku.

Na jakie koszty mogą trafić uczestnicy promocji?

 

Standardowo za wydanie karty MascterCard World, mBank pobiera jednorazową opłatę w wysokości 30 złotych, z której zwolnieni są uczestnicy omawianej promocji. Kolejnym, bardziej istotnym kosztem jest opłata roczna sięgająca aż 350 złotych. Obciążenia można uniknąć wydając kartą w ciągu roku 18.000 złotych lub dokonując 240 transakcji bezgotówkowych (na dowolną kwotę). Warunki możliwe do spełnienia, jednak przyznać trzeba, że bardzo wyśrubowane.

Czy promocja mBanku w ogóle się opłaca?

 

Na to pytanie właściwie każdy powinien odpowiedzieć samodzielnie. My postaramy się tylko porównać warunki propozycji do wartości oferowanego bonusu. Zgodnie z regulaminem promocji “Aktywni wygrywają” opaska Goclever Smart Band warta jest 79 złotych brutto. O ile dokonanie do końca marca transakcji bezgotówkowych na kwotę 2.500 złotych nie powinno stanowić problemu, to uniknięcie opłaty rocznej może być już nie lada wyzwaniem.

Innym aspektem pozwalającym ocenić opłacalność propozycji są oferty konkurencji. I tak w Citibanku za wydanie 3.000 złotych kartą kredytową zgarniemy smartfon o wartości 549 złotych. Możemy również za samo wyrobienie karty otrzymać voucher o wartości 400 złotych do wykorzystania drogeriach Douglas. Z kolei Bank Zachodni WBK zachęca bonusem w wysokości 150 złotych w zamian za wykonanie w okresie 3 miesięcy minimum 5 transakcji bezgotówkowych.

Powyższe przykłady zdają się potwierdzać, że na tle konkurencji propozycja mBanku nie zachęca. Jeśli jednak klient nie może skorzystać z innych ofert, to bonus w postaci inteligentnej opaski wart jest przemyślenia. Dodatkowo mBank w swojej ofercie posiada całkiem ciekawą lokatę terminową oraz konto osobiste, dzięki któremu każdego miesiąca otrzymać można nawet 50 złotych zwrotu za zrobione zakupy.  

PORÓWNAJ KREDYTY
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments