Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Idea Bank: Lokata Happy w nowej odsłonie

Idea Bank postawił na maksymalne uproszczenie swojego sztandarowego produktu. Na lokacie Happy – bo o niej mowa –  możemy aktualnie zdeponować aż 20 000 zł na trzy miesiące, a na koniec cieszyć się zyskiem rzędu 4% w skali roku.

Jeszcze niedawno Lokata Happy dostępna była w trzech wariantach. Oferta w tym kształcie przeszła jednak już do historii. Idea Bank ograniczył bowiem warianty tego depozytu wyłącznie do jednej, konkretnej propozycji. Klienci nie będą jednak czuć się rozczarowani, gdyż w aktualnej Lokacie Happy zostało wszystko to, co najlepszego miały jej wcześniejsze odsłony.

Lokata Happy po modernizacji

We wcześniejszych wydaniach lokaty Happy mogliśmy uruchomić depozyt dwumiesięczny z oprocentowaniem na poziomie 4%. Jeśli jednak zależało nam na dłuższym okresie deponowania, do wyboru była także kwartalna wersja tytułowej lokaty – wariant ten wiązał się jednak z koniecznością akceptacji oprocentowania na poziomie 3%.

Dodatkowo, maksymalna kwota lokaty Happy nie mogła przekraczać 10 000 zł, co klientom z nieco zasobniejszym portfelem z pewnością mocno ograniczało potencjalne zyski.

Wszystkie bolączki lokaty Happy zostały jednak rozwiązane przez Idea Bank bardzo prosto. Wystarczyło wybrać największe zalety każdego produktu i połączyć je w jedną ofertę.

I tak powstała aktualna lokata Happy charakteryzująca się zyskami na poziomie 4% po trzymiesięcznym okresie deponowania, gdzie maksymalna kwota wsadu wynosi już nie 10 000 zł a 20 000 zł.

Kto może założyć lokatę Happy?

Mimo sporych modyfikacji w parametrach lokaty, warunki jej uruchomienia nadal pozostały bez zmian:

  • z produktu tego skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci banku (czyli tacy, którzy nigdy nie złożyli wniosku o żaden produkt finansowy w Idea Banku bądź Lion’s Banku),
  • do założenia depozytu wystarczy jedynie odpowiednia dyspozycja zlecona online – bank nie narzuca wymogu jednoczesnego skorzystania z innych rozwiązań finansowych (np. uruchomienia rachunku osobistego bądź założenia karty debetowej).

Inne warunki lokaty Happy

Jeśli Idea Bank nigdy nie był naszym finansowym usługodawcą, korzyści płynące z lokaty Happy mogą łatwo stać się naszym udziałem. Trzeba jednak pamiętać, że minimalna kwota wsadu w tym przypadku wynosi 500 zł, więc przy mniejszych zasobach finansowych bank nie dopuści nas do grona użytkowników tego produktu. Ważny jest także fakt, że lokatę Happy można założyć wyłącznie jeden raz, a jej wcześniejsze zerwanie wiąże się z całkowitą utratą odsetek.

3% na lokacie Happy Pro

Wraz ze zmianami w tradycyjnej wersji lokaty Happy, modyfikacje nastąpiły także w depozycie Happy Pro.

Jeszcze niedawno klienci z zamożniejszym portfelem mogli skorzystać z dwóch wariantów tej lokaty. Aktualnie Idea Bank oferuje wyłącznie jeden rodzaj lokaty Happy Pro, gdzie oprocentowanie sięga 3% a sam depozyt ma charakter kwartalny. Podwyższeniu uległa także minimalna kwota wsadu – obecnie jest to dokładnie 20 000 zł. Maksymalna kwota lokaty pozostaje natomiast bez zmian – wciąż jest to suma 100 000 zł.

Naszym zdaniem

Zmiany wprowadzone przez Idea Bank można odczytywać jako pewnego rodzaju odpowiedź na ofertę konkurencji. Jednak niezależnie od pobudek twórców nowej odsłony lokaty Happy, na wprowadzonych modyfikacjach można tylko zyskać.

Warunki depozytu z łatwością spełni każdy nowy klient banku, a zwiększenie dopuszczalnej kwoty lokaty i okresu deponowania pozwala na pomnażanie oszczędności z jeszcze lepszym dla portfela rezultatem. Jeśli więc jeszcze nie skorzystaliście z oferty lokaty Happy, to może być ten moment kiedy opłaca się to bardziej niż zwykle.

Otwórz Lokatę Happy

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments