Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Karta ratalna – innowacyjny produkt na rynku od Santander Consumer Banku

Kupujesz, co chcesz i gdzie chcesz. Później spłacasz zawsze taką samą kwotę, jaką sobie ustalisz na starcie – tak działa karta ratalna Comfort Plus ze stałą spłatą oferowana przez Santander Consumer Bank. Nie musisz prosić banku o zgodę za każdym razem, gdy chcesz rozłożyć swoje zakupy na raty, najważniejsze, byś pamiętał o przelaniu kwoty, którą zadeklarowałeś przy podpisywaniu umowy. Teraz do zdobycia 300 zł nagrody.

Karta ratalna Comfort Plus to karta kredytowa, w której minimalna kwota do spłaty nie jest zależna od przyznanego, ani wykorzystanego limitu. Klient ustala ją z bankiem w momencie zawierania umowy, tak by najlepiej odpowiadała jego potrzebom.

Oprócz tego udogodnienia karta ratalna ma wszystkie cechy standardowej karty kredytowej.

W obu przypadkach bank bada zdolność kredytową klienta, wyznacza mu maksymalny limit kredytowy oraz ustala dzień, kiedy minimalna kwota do spłaty powinna zostać przez niego zwrócona. Przy „kredytówce” trzeba oddać całą kwotę, by nie ponieść żadnych kosztów. Zwrócenie tylko wymaganej kwoty minimalnej oznacza naliczanie przez bank odsetek od pozostałej sumy. Bywa, że niektóre banki pozwalają rozłożyć na raty większe zakupy, niekiedy trzeba prosić o wyrażenie na to zgody.

Karta Comfort Plus ze stała spłatą

Tymczasem w przypadku karty Comfort Plus ze stała spłatą oferowanej przez Santander Consumer Bank to klient decyduje przy podpisywaniu umowy, jaką kwotę będzie oddawał bankowi co miesiąc. Od niego zależy, czy zwróci tylko tę deklarowaną kwotę, czy też odda wszystkie pieniądze i nie poniesie w związku z tym żadnych kosztów transakcji bezgotówkowych (wypłaty gotówki i przelewy z karty nie wliczają się do okresu bezodsetkowego).

Kwota, którą co miesiąc spłaca użytkownik karty działa jak rata kredytu gotówkowego – spłaca zarówno część odsetkową, jak i kapitałową kwoty pożyczonej na karcie i odnawia limit na kolejny okres rozliczeniowy.

Koszt korzystania z karty ratalnej Comfort Plus ze stałą spłatą wynosi 15 zł/miesiąc. Bank nie pobierze prowizji, jeśli suma zakupów w danym okresie wyniesie min. 1000 zł.

Ciekawostką jest możliwość wybrania jednego z czterech terminów wpłaty deklarowanej kwoty miesięcznej. To bardzo korzystne dla klienta rozwiązanie, które pozwala mu dopasować datę spłaty do terminów otrzymywania wynagrodzenia.

Jakie nagrody przygotowano i dla kogo?

Sięgając po kartę ratalną  Comfort Plus  w ramach trwającej do 12 sierpnia 2022 r. akcji „Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat”, można zdobyć atrakcyjne bonusy. Pierwszy z nich to  nagrody w wysokości 50 zł, których można zdobyć nawet 6, w sumie jest więc do zyskania aż 300 zł. Drugi bonus ma postać zwrotu comiesięcznej opłaty za kartę pod warunkiem wykonywania transakcji bezgotówkowych na kwotę przynajmniej 300 zł miesięcznie. Taki przywilej obowiązuje przez 12 miesięcy po podpisaniu umowy, co oznacza możliwość zaoszczędzenia 180 zł.

W promocji mogą uczestniczyć osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które od 1 maja 2021 r. do 17 maja 2022 r. nie posiadały w Santander Consumer Banku karty kredytowej. Zwracamy uwagę, że trzeba się liczyć z badaniem zdolności kredytowej i dopiero po jej weryfikacji bank podejmuje decyzję o przyznaniu karty i wysokości limitu, który zostanie klientowi udostępniony.

Konieczne aktywne korzystanie z karty

Przedstawiliśmy już samą kartę ratalną i nagrody, jakie są do zdobycia w ramach trwającej promocji, pora więc najwyższa opisać wymagania stawiane przed jej uczestnikami.

Najważniejsza rzecz to oczywiście o kartę kredytową Comfort Plus ze stałą spłatą i podpisanie do 12 sierpnia 2022 r. z Santander Consumer Bankiem umowy o ten produkt. Można to zrobić bez wychodzenia z domu (online) lub w oddziale. Do klientów, którzy złożyli wniosek przez Internet, oddzwania pracownik banku, który podczas rozmowy dopasowuje warunki karty do sytuacji klienta, po czym następuje potwierdzenie zawarcia umowy przelewem weryfikacyjnym na kwotę 1 zł lub podczas spotkania z kurierem.

Kolejny krok to aktywowanie karty i korzystanie z niej jak najczęściej podczas zakupów przez 7 miesięcy (licząc od tego, w którym doszło do dopełnienia formalności). Za miesiąc, w którym posiadacz karty wyda nią min. 300 zł, bank zwróci mu na jej rachunek 50 zł. Można zdobyć 6 bonusów, więc maksymalna premia wynosi 300 zł.

Bank zastrzegł w regulaminie, że kolejne nagrody wypłaci tylko wtedy, gdy nie odnotuje zaległości w spłacie zadłużenia wyższej niż 50 zł i trwającej dłużej niż 10 dni. Bonusy będą przekazywane na rachunek karty Comfort Plus ze stałą spłatą w ciągu 45 dni od zakończenia miesiąca, w którym były realizowane transakcje.

Wydatki pod kontrolą

Wielu posiadaczy „kredytówek” narzeka na uciążliwości związane z koniecznością sprawdzania kwoty, jaką muszą oddać bankowi po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Karta ratalna Comfort Plus ze stałą spłatą od Santander Consumer Banku eliminuje tę niedogodność. Kwota comiesięcznej spłaty jest stała, ustalona przy podpisywaniu umowy, co ułatwia kontrolowanie wydatków. Ustawiając zlecenie stałe na swoim koncie, nie trzeba się martwić rozliczeniami z bankiem, tym bardziej, że datę wpłaty deklarowanej kwoty można dopasować do terminu otrzymywania wynagrodzenia.

Zamów kartę Comfort Plus, zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat (RRSO 26,47%)

Advertisement

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments