Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

2,7% na lokacie rocznej – czyli jak Bank of China wspomaga oszczędzanie

Bank of China z impetem wchodzi na rynek lokat bankowych skierowanych do klienta indywidualnego. Z okazji czterech lat działalności na rynku polskim, przygotowano dwa warianty depozytu, pozwalające pomnażać oszczędności na preferencyjnych warunkach. I to nie byle jakich. Jeśli zamierzacie ulokować minimum 100.000 złotych, aktualna propozycja jest najbardziej dochodową ofertą na rynku.

Promocja nieaktualna

sprawdź aktualne oferty lokat

Szczegóły lokat chińskiego giganta

 

Jak wspomnieliśmy wcześniej oferta kierowana jest do klientów indywidualnych. Nie ma znaczenia czy osoba pragnąca założyć lokatę, jest aktualnie klientem banku, czy nie. Minimalna kwota depozytu to 100.000 złotych. Maksymalna granica wsadu nie została ustalona, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdeponować na lokacie naprawdę sporą sumę.

Depozyty oferowane są w dwóch wariantach. Klient założyć może lokatę na sześć lub dwanaście miesięcy. Propozycję półroczną cechuje oprocentowanie promocyjne na poziomie 2,50%, co przy minimalnej kwocie depozytu daje 1.012 złotych zysku na rękę. Jeszcze lepiej wygląda oferta lokaty rocznej, gdzie klient liczyć może na oprocentowanie rzędu 2,70%, a depozyt zamyka się zyskiem na poziomie 2.187 złotych. Wszystkie parametry omawianych ofert doskonale widoczne są w naszej porównywarce lokat bankowych.

Czy ta oferta ma jakiekolwiek wady?

 

Założenie lokaty wymaga osobistej wizyty w oddziale, a kiedy weźmiemy pod uwagę, że Bank of China posiada obecnie tylko jedną placówkę, to może być to spora uciążliwość. Co prawda oddział znajduje się w Warszawie, jednak dojazd z drugiego krańca kraju, zniechęcić może największych entuzjastów oszczędzania. Z lokatą wymagane jest konto osobiste, jednak jest ono darmowe, więc trudno jednoznacznie uznać to za wadę. Bank przewiduje jedynie opłatę w wysokości 50 złotych pobieraną w przypadku zamknięcia rachunku w ciągu 30 dni od jego otwarcia.

Obawy również może budzić informacja, że depozyt nie jest objęty gwarancjami BFG. Zgodnie z oświadczeniem Bank of China oddział w Polsce, depozyty gwarantowane są przez Association pour la Garantie des Dépôts Luxembourg (AGDL). Jest to luksemburski odpowiednik BFG. Idąc dalej za oświadczeniem banku, przez AGDL gwarantowane są depozyty każdego klienta, bez względu na ilość posiadanych kont lub depozytów, do maksymalnej kwoty 100.000 EUR (lub jej równowartości w innej walucie).

Do kiedy skorzystać można z promocyjnej oferty?

 

Oferta promocyjna ma swoje ograniczenia czasowe. Z preferencyjnych warunków skorzystać można do 31 marca 2017 roku. Po tym terminie lokaty oprocentowane będą zgodnie ze stawką standardową, która dla depozytu półrocznego wynosić ma 1,30%, a dla depozytu rocznego 1,10%. To dlatego warto zastanowić się wcześniej, czy nie skorzystać z oferty chińskiego giganta.

PORÓWNAJ LOKATY
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments