Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Mocne 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym i Lokacie Mobilnej w Alior Banku

Alior Bank proponuje oszczędzającym 7% w skali roku na Lokacie Mobilnej i Koncie Mega Oszczędnościowym. Pierwsza oferta dostępna jest tylko dla obecnych klientów banku, ale z drugiej może skorzystać każdy chętny. Ważne, by posiadać w Aliorze rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Dodajmy, że wiążą się z nim dodatkowe korzyści.

7% w skali roku nie wygląda imponująco przy inflacji przekraczającej 16%, ale nie można patrzeć tylko na same liczby. Trzeba też uwzględniać rynkowe realia, a te są takie, że propozycja Aliora należy do najlepszych na rynku. Na dodatek z pieniędzy wpłaconych na Konto Mega Oszczędnościowe można korzystać bez ograniczeń, gdyż bank oferuje nielimitowaną liczbę bezpłatnych przelewów internetowych na Konto Jakże Osobiste. Przyjrzyjmy się szczegółom oferty Alior Banku.

7% na Koncie Mega Oszczędnościowym dla każdego chętnego

Promocja oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym obowiązuje do 25 października 2022 roku. Mogą z niej skorzystać nowi i obecni klienci Alior Banku, o ile wpłacą na wspomniany rachunek nowe środki. Pod tym pojęciem bank rozumie nadwyżkę ponad saldo środków klienta na rachunkach osobistych i oszczędnościowych oraz lokatach z 9 września 2022 r.

Wysokość oprocentowania zależy od uczestnika promocji, od tego czy zapewni w danym miesiącu jednorazowy wpływ na rachunek osobisty w wysokości min. 2000 zł. Gdy tak się stanie bank naliczy odsetki premiowe w wysokości 7% w skali roku, a gdyby ten warunek nie został spełniony oprocentowanie promocyjne wyniesie 4%. Zgodnie z regulaminem promocji wpływ nie może pochodzić z innego konta osobistego klienta prowadzonego w Aliorze oraz z jakiegokolwiek rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Podwyższone odsetki będą naliczane przez 4 miesiące od pierwszej wpłaty nowych środków, przy czym maksymalna kwota objęta promocją nie może być wyższa niż 200 000 zł. Powyżej niej i po upływie okresu promocyjnego obowiązuje oprocentowanie standardowe. Każdego dnia bank sprawdza wysokość nowych środków i nalicza odpowiednie odsetki, które są dopisywane do salda rachunku na koniec miesiąca.

Konto Jakże Osobiste i Konto Mega Oszczędnościowe z oferty Alior Banku

Jak wspomnieliśmy, uzyskanie 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym wymaga zapewnienia wpływu na konto osobiste. Wbrew pozorom to dobra wiadomość, dla tych, którzy jeszcze nie współpracują z Aliorem, gdyż w promocji powitalnej mogą zyskać w prosty sposób 400 zł premii i powiększyć ją o 240 zł w skali roku, wybierając korzyść do konta w postaci zwrotu za płatności mobilne. Konto osobiste i oszczędnościowe można otworzyć wypełniając online jeden wniosek.

Konto Jakże Osobiste kosztuje 10 zł/miesiąc, ale opłaty można uniknąć zapewniając jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł (przypominamy, że dla uzyskania premiowego oprocentowania 7% w skali roku konieczne jest zapewnienie jednorazowego wpływu w wysokości 2000 zł). Z kolei wydanie min. 300 zł kartą sprawi, że bank nie pobierze prowizji za jej obsługę wynoszącej 5 zł.

Wyróżnikiem Konta Jakże Osobistego jest pakiet 11 korzyści, które są z nim związane. Z dwóch z nich można korzystać bezpłatnie, każda kolejna kosztuje 3,50 zł/miesiąc. Do wyboru są m.in. bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów, wspomniany już moneyback za płatności mobilne, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych, limit w koncie bez odsetek, płatności kartą bez kosztów przewalutowania, pakiet 30 bezpłatnych powiadomień o zdarzeniach na rachunku, a także specjalne punkty w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile dla miłośników gier komputerowych.

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest bezpłatne, Alior nie pobiera też opłat za przelewy wewnętrzne na konto osobiste. W przypadku przesyłania pieniędzy do innego banku darmowa jest tylko pierwsza transakcja w miesiącu, każda kolejna kosztuje 10 zł (w placówce banku) lub 8 zł (w bankowości elektronicznej).

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Lokata mobilna na 7% dla obecnych klientów

Wróćmy jeszcze do oferty oszczędnościowej, do wspomnianej na wstępie Lokaty Mobilnej. Mogą z niej skorzystać osoby, które 31 sierpnia 2022 r. miały w Alior Banku konto osobiste lub oszczędnościowe w PLN, wyraziły określone zgody marketingowe i nie korzystały dotąd z aplikacji mobilnej Alior Mobile.

Spełniając oba warunki można otworzyć jedną 100-dniową Lokatę Mobilną na kwotę do 50 000 zł. W tym celu trzeba pobrać aplikację Alior Mobile, zalogować się do niej, wybrać zakładkę „Oferty”, a następnie „Dla Ciebie”, po czym wskazać Lokatę Mobilną.

Standardowo depozyt jest uruchamiany jako odnawialny, czyli po jego zakończeniu zostanie otwarta nowa lokata na warunkach obowiązujących w dniu jej odnowienia. W każdej chwili można zmienić lokatę na nieodnawialną i wskazać rachunek, na który mają trafić pieniądze (kapitał i odsetki) po jej zakończeniu.

Sprawdzenie ustawienia zgód marketingowych możliwe jest po zalogowaniu się do Alior Online. W górnym pasku trzeba wybrać „Ustawienia”, a następnie „Zgody i oświadczenia”. Bank wymaga, by klient miał ustawioną „Zgodę podstawową oraz zgodę na sms/email/telefon od banku” lub „Zgodę podstawową oraz zgodę na sms/email od banku”.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Wiele możliwości do wyboru

Oszczędzanie z Alior Bankiem jest możliwe na wiele sposobów. Oprócz wspomnianych dwóch produktów można jeszcze uruchomić jedną z korzyści do Konta Jakże Osobistego w postaci podwyższonego do 4% oprocentowania na „zwykłym” Koncie Oszczędnościowym dla kwot do 10 000 zł. W ofercie są też atrakcyjnie oprocentowane lokaty na nowe środki bez ograniczeń kwotowych.

Krótko mówiąc, każdy może znaleźć produkt, który odpowiada jego preferencjom. Przypomnijmy, że wpłacenie pieniędzy na lokatę oznacza ich „zamrożenie” na okres umowny, natomiast konta oszczędnościowe dają swobodę dysponowania środkami.

Porównaj lokaty
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments