Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nawet 7,66% na Lokacie Online Nowe Środki i to bez zakładania konta w Santander Consumer Banku 

Lokata na nowe środki zakładana online z oprocentowaniem na poziomie 7,66% w skali roku w wariancie półrocznym i to bez konieczności zakładania konta osobistego. Wszystko to znajdziemy w ofercie Santander Consumer Banku. Jakby było mało, wysokim oprocentowaniem objęta jest kwota od 1.000 do 400.000 złotych.  

Lokaty bankowe to bezpieczny i sprawdzony sposób na ograniczenie utraty siły nabywczej naszych oszczędności w obliczu wysokiej, niemal 20% inflacji. Tę niekomfortową i trudną dla deponentów sytuację doskonale rozumie Santander Consumer Bank oferując swoim nowym i obecnym klientom konkurencyjnie oprocentowane lokaty.

Wysokie oprocentowanie to jednak nie wszystko. Na uwagę zasługują również proste i czytelne zasady, wysoka kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem i brak konieczności zakładania konta osobistego. Sprawdzamy zatem, jak skorzystać z oferty Santander Consumer Banku i zyskać na lokacie nawet na 7,66% w skali roku.

Kto może skorzystać i jakie jest oprocentowanie Lokaty Online Nowe Środki?

Santander Consumer Bank oferuje Lokatę Online Nowe Środki zarówno swoim dotychczasowym, jak i nowym klientom. Jak sugeruje sama nazwa produktu propozycja dotyczy tylko nowych środków, które rozumiane są jako nadwyżka ponad wolumen środków znajdujących się na posiadanych przez klienta rachunkach lokat terminowych. Jest ona ustalana na dzień 14.11.2022 roku.

Jeśli w tym dniu nie posiadaliśmy na wspomnianych rachunkach żadnych pieniędzy, to cała kwota wpłacona na Lokatę Online Nowe Środki będzie oprocentowana w następujący sposób:

 • lokata 1-miesięczna: 2,00% w skali roku
 • lokata 3-miesięczna: 7,00% w skali roku
 • lokata 6-miesięczna: 7,66% w skali roku
 • lokata 12-miesięczna: 7,20% w skali roku
 • lokata 24-miesięczna: 5,00% w skali roku
 • lokata 36-miesięczna: 5,00% w skali roku.

W każdym z wariantów kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Na depozyt można wpłacić od 1.000 do 400.000 zł. Zaletą oferty jest również brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku lokaty. Nie ma też konieczności zakładania konta osobistego – Santander Consumer Bank nie ma nawet takiego produktu w swojej ofercie.

JUŻ TERAZ ZAŁÓŻ LOKATĘ ONLINE NOWE ŚRODKI

Jak założyć Lokatę Online Nowe Środki?

Założenie i obsługa Lokaty Online Nowe Środki możliwa jest w 100% online – bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy komputer, smartfon lub tablet z dostępem do internetu. Wszystkie dyspozycje związane z lokatą składa się wygodnie w bankowości internetowej Santander Consumer Banku. Aby skorzystać z oferty należy:

 1. Na stronie internetowej lokaty wybrać jej kwotę, okres oraz sposób odnowienia lub jeśli jesteś Klientem zalogować się do Bankowości Internetowej, tam za pomocą 3 kliknięć można założyć lokatę.
 2. Uzupełnić podstawowe dane osobowe.
 3. Uzupełnić dane osobowe oraz informację o rezydencji podatkowej.
 4. Uzupełnić adres zamieszkania oraz dane weryfikacyjne.
 5. Sprawdzić na podsumowaniu czy wszystkie wprowadzone dane są prawidłowe.
 6. Zapoznać się z podsumowaniem lokaty, arkuszem informacyjnym dla deponentów, umową lokaty i oświadczeniem FACTA/CRS oraz je zaakceptować.
 7. Wykonać przelew środków na lokatę zgodnie z przedstawionym wzorem.

Po wykonaniu przelewu Santander Consumer Bank potwierdzi założenie lokaty za pomocą wiadomości e-mail i SMS. Od tego momentu bank nalicza odsetki od przekazanego na rachunek lokaty kapitału. Mówiąc wprost – zaczynamy zarabiać.

Co jeszcze warto wiedzieć o Lokacie Online Nowe Środki?

Zerwanie Lokaty Online Nowe Środki przed terminem powoduje całkowitą utratę wypracowanych odsetek. Zwracany jest tylko wpłacony kapitał. Takie podejście jest jednak standardem stosowanym przez większość banków komercyjnych.

Środki przekazanie na lokaty w Santander Consumer Banku objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ochrona dotyczy środków w złotych polskich odpowiadających równowartości 100.000 euro. Na dzień publikacji tego tekstu to kwota oscylująca w granicach 470.000 zł, czyli przekraczająca maksymalny limit Lokaty Online Nowe Środki.

Po zakończeniu lokaty może być ona zamknięta lub odnowiona automatycznie, ale już na standardowych warunkach. Według tabeli oprocentowania z dnia 09.12.2022 roku oprocentowanie standardowe Lokat Online prezentuje się następująco:

 • lokata 1-miesięczna: 1,00% w skali roku
 • lokata 3-miesięczna: 5,00% w skali roku
 • lokata 6-miesięczna: 5,00% w skali roku
 • lokata 12-miesięczna: 5,00% w skali roku
 • lokata 24-miesięczna: 4,00% w skali roku
 • lokata 36-miesięczna: 4,00% w skali roku.

Naszym zdaniem

Prostota, wysokie oprocentowanie i czytelne zasady – tak w kilku słowach można zrecenzować Lokatę Online Nowe Środki dostępną w Santander Consumer Banku. Oprócz stawki na poziomie 7,66% w skali roku dla lokaty półrocznej na wyróżnienie zasługuje możliwość założenia i zarządzania lokatami w 100% online – bez wychodzenia z domu. Kolejną zaletą jest brak konieczności zakładania konta osobistego, które wielu sytuacjach jest źródłem dodatkowych kosztów.

Proponowana kwota lokaty zaspokoi potrzeby większości deponentów, ponieważ można wpłacić na nią sumę od 1.000 zł do 400.000 zł. Maksymalna kwota lokaty jest zatem objęta całkowitą ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Minusem oferty jest wymóg spełnienia warunków nowych środków, jednak przy tak wysokich stawkach jest to często stosowana praktyka.  Dodatkowo standardowe warunki są również bardzo atrakcyjne i konkurencyjne.

Jeśli szukacie wygodnej i prostej lokaty online, pozbawionej zobowiązań związanych z założeniem konta osobistego oraz generującej zadowalające odsetki, to warto przyjrzeć się bliżej ofercie Santander Consumer Banku.

JUŻ TERAZ ZAŁÓŻ LOKATĘ ONLINE NOWE ŚRODKI

Advertisement

Oceń artykuł
4.9

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments