Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Rachunek oszczędnościowy – zyskaj komfort oszczędzania w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku to oprocentowanie dla nowych środków na poziomie 7,5% do 200.000 zł – bez minimalnej wpłaty, bez zakładania konta osobistego i w 100% online. To jednak nie koniec atutów tej oferty. Sprawdzamy, do kogo skierowane jest to rozwiązanie, jak założyć analizowany rachunek oszczędnościowy oraz czy w ogóle warto skorzystać z propozycji Santander Consumer Bank.

Konta oszczędnościowe, podobnie jak lokaty, pozwalają na bezpieczne pomnażanie zgromadzonych oszczędności. To szczególnie ważne w obliczu wysokiej inflacji, która w ostatnich kwartałach poważnie uszczupliła siłę nabywczą odłożonych przez nas środków.

Główna przewaga kont oszczędnościowych nad lokatami polega na swobodnym i elastycznym dostępie do pieniędzy. Dzięki temu możemy w dowolnym momencie wpłacać i wypłacać na rachunek środki bez ryzyka utraty odsetek. W idealnych warunkach takie przelewy, bez względu na ich liczbę w miesiącu, są darmowe i na taką wygodę mogą liczyć m.in. osoby zakładające konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku.

Kto może założyć i rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku?

Santander Consumer Bank nie przewiduje tu żadnych ograniczeń i podziałów na nowych i obecnych klientów. Można mieć tylko jeden rachunek oszczędnościowy, który zakładany jest w 100% online – bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy smartfon, komputer lub tablet z dostępem do internetu. Trzeba pamiętać, że każda osoba może posiadać tylko jeden rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku.

Jakie oprocentowanie oferuje rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku?

Jeśli przelejemy na rachunek oszczędnościowy nowe środki to możemy cieszyć się oprocentowaniem na poziomie 7,5% w skali roku, które obowiązuje do kwoty 200.000 zł. Nowe środki to pieniądze wpłacone w okresie trwania promocji, przewyższające saldo na naszym rachunku oszczędnościowym i lokatach, które ustalone zostało na dzień 25 października 2022 roku.

Kiedy jesteśmy nowym klientem lub nie trzymaliśmy w Santander Consumer Banku żadnych pieniędzy to wszystkie wpłacone na rachunek oszczędnościowy środki będą traktowane jako nowe. Promocja „Zyskaj z nami z nowymi środkami – edycja II” trwa do 18 stycznia 2023 roku.

Santander Consumer Bank przygotował także podwyższone oprocentowanie dla wszystkich środków, które nie mogą być potraktowane jako nowe. Z promocji „Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami – edycja III” mogą skorzystać nowi i obecni klienci banku. Proponowane stawki prezentują się następująco:

 • 7,00% w skali roku – dla salda na rachunku do 50.000 zł włącznie,
 • 6,50% w skali roku – dla nadwyżki ponad 50.000 zł do 200.000 zł włącznie,
 • 6,00% w skali roku – dla nadwyżki ponad 200.000 zł.

Odsetki kapitalizowane są w okresach miesięcznych.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Jak założyć rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku?

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku można założyć tylko online. Cała procedura jest jednak bardzo intuicyjna i będzie zrozumiała nawet dla osób rzadko korzystających z internetu. Aby założyć rachunek oszczędnościowy online trzeba wykonać poniższe kroki:

 1. Zapoznać się z informacją na pierwszej stronie wniosku. Znajduje się tam m.in. lista banków, z których można wykonać przelew weryfikacyjny.
 2. Uzupełnić dane kontaktowe.
 3. Potwierdzić numer telefonu komórkowego wpisując w odpowiednie pole kod z otrzymanej wiadomości SMS.
 4. Uzupełnić dane osobowe.
 5. Uzupełnić dane dodatkowe, w tym informacje o rezydencji podatkowej.
 6. Wyrazić lub nie wyrazić zgody na przetwarzanie danych marketingowych.
 7. W przypadku pozytywnej weryfikacji na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat.
 8. Potwierdzić tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł. Ważne, aby przelew pochodził z konta, które nie było otwarte w 100% online i żeby dane osobowe i adresowe wprowadzone we wniosku były takie same, jak dane właściciela konta.
 9. Wysłać skan dowodu osobistego (nie zawsze pojawia się taka konieczność).
 10. Przeczytać i zaakceptować załączoną dokumentację.

To wszystko. Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku jest już otwarte. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, przelać środki na rachunek oraz cieszyć się z naliczonych odsetek i elastycznego dostępu do pieniędzy.

Ile kosztuje rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku?

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku prowadzony jest za 0 zł, co jest obecnie rynkowym standardem. Standardem nie są jednak dwa inne parametry, które w przypadku oferty Santander Consumer Banku występują łącznie i wyraźnie wyróżniają propozycję tle konkurencji.

Po pierwsze skorzystanie z rachunku oszczędnościowego nie wymaga zakładania konta osobistego. Santander Consumer Bank nie ma nawet takiego produktu w ofercie. Dzięki temu nie musimy przejmować się ewentualnymi kosztami wynikającymi z posiadania dodatkowego konta. Do tego zakładanie równocześnie konta osobistego i rachunku oszczędnościowego wydłuża i komplikuje całą procedurę oraz mocniej przywiązuje nas do banku. W Santander Consumer Banku nie musimy sobie zaprzątać tym głowy – zakładamy tylko rachunek oszczędnościowy.

Po drugie elastyczny dostęp do środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowych jest często iluzoryczny. Wiele banków pozwala tylko na jeden darmowy przelew z rachunku oszczędnościowego w miesiącu. Za każdy kolejny często pobierana jest opłata. W zależności od banku może być to nawet 10 zł za przelew! W rezultacie aktywne korzystanie z rachunku oszczędnościowego może skonsumować, a nawet przewyższyć kwotę wypracowanych w danym miesiącu odsetek.

Santander Consumer Bank oferuje dowolną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego w miesiącu bez dodatkowych opłat. Dopiero w takiej sytuacji możemy mówić o prawdziwie elastycznym dostępie do środków zgromadzonych na rachunku oszczędnościowym.

Naszym zdaniem

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank może nie oferuje najwyższego oprocentowania na rynku, ale dystans do rynkowych liderów wynosi aktualnie zaledwie 0,50% w skali roku. Dodatkowo atrakcyjne oprocentowanie jest również dla wszystkich środków, gdzie u konkurencji często są tylko oferty dla Nowych Środków, a dotychczasowi klienci są często pomijani. Nie można jednak zapominać, że analizowana propozycja posiada jeszcze kilka trudnych do pominięcia zalet, które rzadko oferowane są przez konkurentów.

Przede wszystkim skorzystanie z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Bank nie wymaga zakładania konta osobistego, co wyraźnie upraszcza procedury, ogranicza ewentualne koszty i daje dużo większą swobodę w relacji z bankiem. Opisywany rachunek gwarantuje również prawdziwie elastyczny dostęp do naszych oszczędności – pieniądze możemy wpłacać i wypłacać w dowolnym momencie bez obaw o dodatkowe opłaty za zrealizowane przelewy.

Dodatkowo na całkiem solidne oprocentowanie mogą liczyć klienci, których oszczędności nie spełniają kryterium nowych środków. Biorąc pod uwagę sumę powyższych korzyści, warto na poważnie zastanowić się nad ofertą rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku. Trzeba tylko pamiętać, że promocja dla nowych środków obowiązuje do 18 stycznia 2023 roku. Z kolei promocja dla wszystkich środków obowiązuje do 30 stycznia 2023 roku.

 

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Advertisement

Porównaj konta osobiste
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments