Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Trzy razy lepiej w Eurobanku czyli lokata 3% z premią plus 1%

Tylko do 30.04 jest okazja na trzymiesięczną lokatę z oprocentowaniem 3%, a dla sprytniejszych szansa nawet na 4%! Eurobank ruszył właśnie z kolejną promocją dla nowych klientów.

Lokata na 3% to i tak wiele jak na dzisiejsze oferty bankowe, a w wypadku propozycji Eurobanku to nie wszystko! Jeśli klienci trochę się postarają, bank dorzuci im jeszcze mały bonus, dzięki któremu zysk z lokaty wzrośnie do 4%! Na pierwszy rzut oka oferta ta prezentuje się całkiem dobrze. Sprawdźmy zatem co trzeba zrobić, aby jak najwięcej zyskać na tej promocji.

Dla kogo lokata 3% w Eurobanku?

“Lokatę 3 razy lepszą” w Eurobanku mogą założyć wyłącznie nowi klienci tej instytucji. Pod pojęciem nowego klienta należy rozumieć osobę, która w ciągu 12 miesięcy przed otwarciem lokaty nie posiadała konta osobistego w Eurobanku. Jeśli zatem mamy już jakiś rachunek w tym miejscu, niestety musimy zapomnieć o udziale w promocji. Jeżeli jednak z bankiem nic nas nie łączy, z otwarciem lokaty nie powinno być problemu. Zakładając lokatę musimy także otworzyć konto osobiste w Eurobanku. Do wyboru mamy pakiety Active, Classic lub Prestige. Oczywiście w pierwszej kolejności należy zawrzeć umowę o prowadzenie konta. Dopiero gdy taka usługa zostanie uruchomiona, możemy złożyć wniosek o otwarcie lokaty – mamy na to 30 dni. Trzeba jednak pamiętać, że promocja w której możemy zyskać promocyjne oprocentowanie wraz z premią trwa tylko do 30.04.2016 roku.

Lokata 3 razy lepsza – co musisz wiedzieć?

Minimalna kwota jaką możemy wpłacić na tę lokatę wynosi 300 zł – z produktu tego spokojnie mogą więc skorzystać osoby niedysponujące zbyt dużą gotówką. Klienci posiadający większe środki finansowe również powinni być zadowoleni z tej lokaty – maksymalnie można bowiem ulokować na niej nawet 30 000 zł. Co lepsze, w ramach “lokaty 3 razy lepszej” odsetki wypłacane są już na samym początku, a nie w momencie zapadalności lokaty. Jak tylko więc wpłacimy na lokatę posiadane środki, bank przeleje nam na konto adekwatną kwotę odsetek. Aby zachować do nich prawo nie możemy jednak zerwać lokaty przed terminem. Jeżeli to zrobimy, stracimy odsetki, a bank odliczy sobie odpowiednią kwotę od ulokowanego przez nas kapitału.

W materiałach reklamowych Eurobank podkreśla, że wyjątkowość ich lokaty polega głównie na wysokości oprocentowania. Rzeczywiście, 3% na lokacie to w chwili obecnej jedna z lepszych ofert bankowych. Trzeba jednak pamiętać, że oprocentowanie to obowiązuje tylko przez pierwsze 3 miesiące. Po upływie tego czasu lokatę możemy odnowić. Jeśli zdecydujemy się na taka opcję, nasze środki tym razem zostaną oprocentowane według warunków lokaty standardowej czyli 1,35%…
Jak widać, lokatę odnawiamy na o wiele gorszych warunkach. Niestety, odnowienie to jest konieczne jeśli chcemy zgarnąć dodatkowy 1% zysku.

Premia w lokacie Eurobanku czyli jak zdobyć dodatkowy 1%

Kiedy zgarniemy już odsetki z lokaty mamy szansę na dodatkowy 1% zysku od naszego kapitału początkowego. Aby go otrzymać musimy jednak spełnić kolejne warunki. Przede wszystkim w czasie trwania lokaty (czyli przez pierwsze trzy miesiące) musimy zapewnić wpływ w wysokości min. 500 zł na nasze nowo otwarte konto w Eurobanku. Wpływ ten musi jednak pochodzić z wynagrodzenia. Bank akceptuje takie źródła dochodu jak: umowa o pracę, umowa cywlinoprawna lub też świadczenie emerytalne/renta.

Kiedy spełnimy powyższy warunek a nasza lokata dobiegnie końca, trzeba ją będzie odnowić. Jak już wspomnieliśmy odnowienie to nie jest jednak aż tak korzystne jak oferta promocyjna. Na szczęście bank zaznacza, że przelewu premii dokona w ciągu 10 dni od dnia odnowienia. Jak tylko więc otrzymamy dodatkowe pieniądze na konto, lokatę można spokojnie zerwać – w ten sposób wyciągniemy największy zysk z tego produktu.

PORÓWNAJ LOKATY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments