Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Santander Bank Polska: 300 zł na start + inne bonusy za Konto Jakie Chcę

Wysokie premie, przejrzyste regulaminy i proste warunki aktywności, to wyróżniki promocji organizowanych przez Santander Bank Polska. Obecnie za otwarcie Konta Jakie Chcę do zgarnięcia jest 300 zł na dobry początek współpracy, 50 zł w programie poleceń oraz 300 zł zwrotu za domowe warunki. Część premii, konkretnie 100 zł, może zostać wypłacona jeszcze przed Bożym Narodzeniem!

Santander Bank Polska często i chętnie organizuje wiele akcji promocyjnych dotyczących jego sztandarowego rachunku, czyli Konta Jakie Chcę. Co ważne, można uczestniczyć jednocześnie w kilku i korzystać z kumulacji premii niczym w Lotto. Wspomniane wyżej 650 zł, to jeszcze nie wszystkie bonusy jakie są obecnie dostępne w Santanderze. Bank oferuje też nagrody za skorzystanie z karty kredytowej oraz często organizuje promocje dla swoich klientów, np. zwraca koszty przejazdu autostradą A1 lub A4,

Warunki uczestnictwa

Chcąc uczestniczyć w trwającej do 20 grudnia 2021 r. akcji „300 zł na dobry początek” trzeba być osobą pełnoletnią, posiadać polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania w Polsce. Ponadto bank stosuje dwa kryteria dotyczące karencji. Pierwsze mówi, że w promocji mogą wziąć udział osoby, które od 1 listopada 2020 r. nie posiadały w Santanderze rachunku osobistego (także jako współwłaściciel), a drugie wyklucza z uczestnictwa także tych, którzy po 1 kwietnia 2019 r. założyli w jakiejkolwiek promocji Konto Jakie Chcę (również w wersji dla Młodych) lub Konto Select.

Z zapisów regulaminu wynika, że posiadanie karty kredytowej lub rachunku firmowego nie jest przeszkodą w staraniu się o nagrodę.

100 zł na start

Choć w tej akcji nie ma limitu uczestników, to nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o przystąpieniu do niej. Zrealizowanie kilku prostych działań w listopadzie sprawi, że pierwsza część premii – 100 zł – zostanie wypłacona jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Jak wspomnieliśmy, wniosek o otwarcie Konta Jakie Chcę wraz z kartą debetową trzeba złożyć na specjalnej stronie internetowej do 20 grudnia 2021 r. Należy przy tym zgodzić się, by Santander kontaktował się telefonicznie bądź drogą elektroniczną w celach marketingowych oraz wykorzystywał elektroniczne kanały kontaktu (EKK) do przesyłania korespondencji. Podpisanie umowy (dochodzi do tego podczas spotkania z kurierem) musi nastąpić do 5 stycznia 2022 r.

Warunkiem wypłaty bonusu za założenie konta jest zalogowanie się do aplikacji mobilnej Santander mobile w miesiącu, w którym doszło do dopełnienia formalności. Jeśli wszystkie zadania zostaną wypełnione w listopadzie, to 100 zł premii bank wypłaci do 20 grudnia 2021 r. Ci, którzy zrealizują wymagania tego etapu w grudniu lub styczniu, nagrodę otrzymają do końca stycznia 2022 r.

200 zł za aktywność

Zdobycie brakujących 200 zł uzależnione jest od aktywnego korzystania z Konta Jakie Chcę przez 3 miesiące następujące po tym, w którym został otwarty rachunek. W każdym z nich należy zapewnić wpływy w łącznej wysokości min. 1000 zł, zrealizować choć jedną transakcję bezgotówkową na kwotę nie niższą niż 10 zł oraz przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej Santandera.

Termin wypłaty nagrody uzależniony jest od momentu podpisania umowy. Jeśli doszło do tego w listopadzie i aktywne korzystanie z rachunku było realizowane w grudniu 2021 r. oraz w styczniu i lutym 2022 r., to bonus trafi na Konta Jakie Chcę uczestnika promocji do 31 marca 2022 r. Późniejsze podpisanie umowy, które skutkowało obowiązkiem spełnienia zadań od stycznia do marca 2022 r., oznacza otrzymanie nagrody do 30 kwietnia 2022 r.

50 zł w programie poleceń

Wpisanie we wniosku o rachunek kodu polecenia otrzymanego od obecnego klienta Santandera pozwoli zdobyć dodatkowe 50 zł. Regulamin programu poleceń wymaga, by do końca miesiąca następującego po tym, w którym doszło do otwarcia konta, choć raz zalogować się do aplikacji mobilnej Santander mobile i wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

Będąc już klientem banku, można polecać Konto Jakie Chcę innym. Za każdą skuteczną rekomendację Santander płaci 50 zł, przy czym maksymalny bonus może wynieść 500 zł.

Szczegóły mają znaczenie

Regulamin opisywanej promocji nie mówi nic na temat tego, skąd mogą pochodzić wpływy. Ważne jest jedynie, by było to w sumie min. 1000 zł. Nie ma więc przeszkód, by kilka razy przelewać te same pieniądze z własnego konta w innym banku.

Transakcje bezgotówkowe mogą być wykonane w punktach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Trzeba jednak uważać na moment ich wykonania. Oceniając spełnienie warunków aktywności, bank bierze bowiem pod uwagę datę zaksięgowania płatności na rachunki, a nie dzień jej wykonania.

Wymagań regulaminu nie spełnią wpłaty i wypłaty gotówki z użyciem karty oraz transakcje Blikiem.

Dodatkowe bonusy

Nieustannie trwa promocja, w której bank zwraca 1% rachunków za prąd, gaz, telefon, telewizję czy Internet zapłaconych przelewem z Konta Jakie Chcę. Maksymalnie można otrzymać 25 zł w miesiącu, czyli 300 zł w roku. Moneyback jest wypłacany na konto do 7. dnia kolejnego miesiąca.

Warto wiedzieć, że za rachunki zapłacone w listopadzie i grudniu 2021 r. bank zwróci 2%.

Warunkiem otrzymywania zwrotów jest zarejestrowanie dostawcy w systemie Santandera. Można to zrobić okazując w placówce banku fakturę za usługę objętą zwrotem lub przesyłając jej scan w wiadomości w bankowości elektronicznej. Rejestracja jest czynnością jednorazową, którą trzeba powtórzyć tylko wtedy, gdy zmieni się konto, na które jest realizowana płatność.

Moneyback można też otrzymać za korzystanie z karty kredytowej 1|2|3. W tym przypadku zwroty przysługą za korzystanie z obiektów sportowych, parków rozrywki, usług rekreacyjnych (1%), wydatki na odzież i obuwie (2%) oraz w restauracjach i fast foodach w Polsce (3%). Maksymalny zwrot w miesiącu to 63,33 zł, czyli 760 zł rocznie.

Konto Jakie Chcę – co trzeba o nim wiedzieć

Powyższe informacje brzmią bardzo atrakcyjnie, czas więc przyjrzeć się promowanemu rachunkowi. Korzystanie z niego kosztuje 6 zł/miesiąc, a wydanej do niego karty – 8 zł/miesiąc. Brzmi zniechęcająco, ale obu prowizji można w prosty sposób uniknąć. Wystarczy wykonać w danym miesiącu choć 1 transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem oraz zapewnić wpływy w łącznej wysokości min. 500 zł.

Warunku dotyczącego wpływu nie muszą realizować osoby poniżej 26 r.ż. Ich dotyczy jedynie wymóg wykonania 1 transakcji bezgotówkowej w celu uniknięcia opłaty za kartę.

Wypłaty z bankomatów Santandera są bezpłatne, zaś te dokonane w innych urządzeniach kosztują 5 zł.

Naszym zdaniem

Aktualny zestaw promocyjny przygotowany przez Santandera jest jak zawsze atrakcyjny. Zdobycie 300 zł na start nie powinno nikomu sprawić kłopotów. Sięgnięcie po 50 zł w programie poleceń uzależnione jest otrzymania kodu polecenia od klienta banku, a zwrot za rachunki zależy od ich wysokości. Dodajmy, że Santander organizuje też inne proste akcje promocyjne dla swoich klientów, część jest ogólnodostępna, inne tylko dla zaproszonych. Są więc szanse, by premie powitalne były tylko miłym wstępem do współpracy.

Otwórz Konto Jakie Chcę, by zgarnąć bonusy, nawet 650 zł

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments