Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty hipoteczne

Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku – jak uzyskać?

Jak uzyskać Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku? Jakie są założenia rządowego programu, który ma pomóc w zakupie pierwszego mieszkania lub domu? Na co VeloBank zwraca uwagę przy kredycie mieszkaniowym na 2%? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak w VeloBanku wziąć Bezpieczny kredyt 2%. 

Nabycie pierwszego mieszkania lub domu to znaczące wyzwanie, szczególnie dla osób w młodym wieku. Warto przyjrzeć się bliżej opcji, jaką jest Bezpieczny kredyt 2% oferowany przez VeloBank w ramach rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. Jakie są jego konkretne warunki i zasady? 

Sam kontakt z nami w sprawie przyznania kredytu jest niezwykle prosty. W dogodnym terminie spotykamy się z klientem na wideorozmowę i omawiamy szczegóły finansowania. Podczas takiego spotkania klient otrzymuje ofertę, może złożyć wniosek i przekazać nam wszystkie dokumenty. Po weryfikacji decyzja o przyznaniu środków trafia na skrzynkę e-mailową wnioskującego. Z przyszłym właścicielem mieszkania lub domu widzimy się w naszej placówce dopiero na podpisanie umowy kredytowej. Dzięki temu cały proces można dostosować pod swoje możliwości czasowe, bez potrzeby zbędnych dojazdów na spotkania 

Anna Rek-Dębicka, Dyrektor Biura Kredytów Hipotecznych w VeloBanku 

Czym jest program Bezpieczny kredyt 2% 

Program Bezpieczny kredyt 2% ma na celu wspieranie osób, szczególnie tych młodszych, w zakupie pierwszego mieszkania lub domu. Główną zaletą programu jest niska stopa procentowa kredytu. Oznacza to, że osoby korzystające z tego programu płacisz niższe odsetki w porównaniu do standardowych rynkowych stawek kredytowych. 

Ten rodzaj finansowania został objęty rządowym programem dopłat przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu. Dopłaty finansowane są ze środków Rządowego Funduszu Mieszkaniowego, utworzonego w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego. Bezpieczny kredyt 2% jest częścią programu Pierwsze Mieszkanie. 

Program Pierwsze Mieszkanie: 

Jakie są założenia Bezpiecznego kredytu 2% w VeloBanku? 

VeloBanko, podobnie jak inne banki, które przystąpiły do programu Bezpieczny kredyt 2%, musi udzielać finansowania na zasadach stworzonych przez rząd. Różnice są, ale wynikają przede wszystkim ze sposobu wyliczania zdolności kredytowej przez poszczególne banki. 

Główne założenia programu Bezpieczny kredyt 2%: 

 • Wiek. Bezpieczny Kredyt 2% jest dostępny tylko dla osób, które nie ukończyły 45. roku życia. W przypadku małżeństwa lub partnerów, którzy są rodzicami co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku spełnić będzie musiało przynajmniej jedno z nich. 
 • Cel. Kupno swojego pierwszego mieszkania lub budowa domu jednorodzinnego. Dopłata do kredytu hipotecznego jest dostępna tylko dla osób chcących dokonać zakupu: mieszkania z rynku pierwotnego, mieszkania z rynku wtórnego, domu z rynku wtórnego, działki budowlanej z zamiarem budowy domu jednorodzinnego. Ponadto kredyt można uzyskać na dokończenie istniejącej budowy. Pamiętaj, że kredyt może zostać udzielony tylko wtedy, jeżeli w dniu złożenia wniosku o jego udzielenie nie jesteś stroną umowy innego kredytu hipotecznego, także w przypadku, gdy nie nastąpiło jeszcze nabycie prawa własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. 
 • Kwota. 500 tys. zł – dla singla przystępującego do programu; 600 tys. zł – dla małżeństwa lub rodziców z co najmniej jednym wspólnym dzieckiem; 150 tys. zł – na dokończenie budowy domu budowanego do tej pory za gotówkę, gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko; 100 tys. zł – na dokończenie budowy domu budowanego do tej pory za gotówkę, gdy kredytobiorca prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe. 

Jakie są zalety kredytu na 2% w VeloBanku? 

 • wygodny proces online w zakresie przygotowania oferty, wniosku oraz decyzji o przyznaniu kredytu, 
 • wsparcie eksperta hipotecznego w całym procesie wnioskowania, 
 • stałe oprocentowanie przez okres stosowania dopłat, ustalane co 5 lat, 
 • przez pierwsze 10 lat dopłaty do raty kredytu z rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie, 
 • długi okres kredytowania nawet do 35 lat (okres rekomendowany przez VeloBank – do 25 lat). 

Jak krok po kroku wnioskować o Bezpieczny kredyt w VeloBanku? 

VeloBank daje Ci możliwość zdalnego wnioskowania o kredyt mieszkaniowy. Możesz umówić się na wideorozmowę ze specjalistą banku lub zostawić swoje dane, aby pracownik banku do Ciebie oddzwonił. Jak zrealizować pierwszy sposób? 

 1. Umów wideorozmowę. Wybierz dogodny termin i umów się na wideorozmowę z ekspertem hipotecznym. Prawcownik VeloBanku przedstawi Ci ofertę i przygotuje dla Ciebie wstępną symulację. Jeżeli będziesz zainteresowany złożeniem wniosku przyjmie go od Ciebie. 
 1. Złóż wniosek online podczas wideorozmowy. Wniosek możesz złożyć wygodnie: z domu, dowolnego miejsca lub w wybranych placówkach banku. Po analizie wniosku i weryfikacji Twojej zdolności kredytowej bank prześle Ci mailem decyzję kredytową. 
 1. Podpisz umowę. Umowę podpiszesz w wybranej przez siebie placówce banku w dogodnym dla Ciebie terminie. 

Ile zaoszczędzisz biorąc Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku? 

To, ile możesz zaoszczędzić biorąc Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku, zależy przede wszystkim od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej. W tabeli znajdziesz kalkulację Bezpiecznego kredytu 2% w porównaniu ze standardową ofertą kredytu hipotecznego oferowanego przez VeloBank. 

Bezpieczny kredyt 2%Kredyt hipoteczny VeloDom
Okres obowiązywania umowy25 lat25 lat
Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów)300 000 zł300 000 zł
Całkowity koszt kredytu185 280,81 zł431 528,66 zł
Całkowita kwota do zapłaty485 280,81 zł731 528,66 zł
Wysokość ratyRata miesięczna: 2 785 zł
Rata po dopłacie: 1 500 zł
Rata miesięczna: 2 220,88 zł
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)4,14%8,85 %
 

Kalkulacje zostały dokonane na reprezentatywnym przykładzie i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Obliczenia nie mają także charakteru doradczego. Po szczegóły udaj się do banku, gdzie otrzymasz wyliczenia odpowiadające Twojej sytuacji finansowej – dane kontaktowe znajdziesz na stronie internetowej banku.

O czym jeszcze pamiętać wybierając Bezpieczny kredyt w VeloBanku? 

Jeśli planujesz kupno swojego pierwszego mieszkania lub budowę domu jednorodzinnego możesz skorzystać z Bezpiecznego kredytu 2%. Ten kredyt możesz przeznaczyć na: zakup nieruchomości na rynku wtórnym lub pierwotnym, dokończenie budowy domu, budowę domu połączoną z zakupem działki, budowę domu na Twojej niezabudowanej działce. 

W trakcie rozmowy z ekspertem banku możesz włączyć kamerę na urządzeniu, z którego rozmawiasz. Dzięki temu porozmawiasz twarzą w twarz bez wychodzenia z domu, bez konieczności brania wolnego i bez kolejek. Wniosek o kredyt hipoteczny przygotujesz w domowej atmosferze, o dogodnej dla Ciebie porze, z zachowaniem pełnej dyskrecji i całkowicie zdalnie. 

Warto wiedzieć

 1. Program Bezpieczny kredyt 2% oferowany przez VeloBank ma na celu wspieranie młodych osób w zakupie pierwszego mieszkania lub domu poprzez niską stopę procentową kredytu.
 2. Program ten jest objęty rządowym programem dopłat przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu, finansowanym ze środków Rządowego Funduszu Mieszkaniowego.
 3. Warunki programu obejmują wiek kredytobiorcy (do 45 roku życia), cel kredytu (zakup mieszkania, domu, działki budowlanej lub dokończenie budowy), oraz określone kwoty kredytu w zależności od sytuacji rodziny.
 4. Zalety kredytu na 2% w VeloBanku to wygodny proces online, wsparcie eksperta hipotecznego, stałe oprocentowanie przez okres stosowania dopłat oraz możliwość długiego okresu kredytowania.
 5. Proces ubiegania się o Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku obejmuje umówienie wideorozmowy z bankiem, złożenie wniosku online, analizę wniosku i podpisanie umowy w placówce banku. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie banki udzielają kredytu 2%?

  Aktualnie w następujących bankach możesz wnioskować o Bezpieczny kredyt 2%: Alior Bank S.A., Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank PEKAO S.A., Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, mBank S.A., PKO Bank Polski S.A., SGB-Bank S.A. i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem S.A., VeloBank S.A., Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie.

 2. Kiedy Bezpieczny kredyt 2%?

  Bezpieczny kredyt 2% został uruchomiony 3 lipca 2023 roku, ale nie od razu we wszystkich bankach biorących udział w programie. Np. w mBanku od 14 września 2023 roku możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny z dopłatą.

 3. Ile osób dostanie kredyt 2%?

  Rząd nie zakłada konkretnej liczby osób, które mogą otrzymać Bezpieczny kredyt 2%. Jest natomiast ustalony maksymalny limit wydatków budżetu państwa na ten program i w 2023 roku jest to 8 mln zł, w 2024 roku 941 mln zł, a w 2025 roku 1,107 mld zł.

 4. Kto dostanie kredyt 2%?

  Osoby, które planują kupno lub budowę swojego pierwszego mieszkania lub domu jednorodzinnego.

 5. Czy kredyt 2% się opłaca?

  Wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej. Jeśli planujesz zakup pierwszego mieszkania lub budowę domu i spełniasz warunki programu możesz sporo zaoszczędzić decydując się na Bezpieczny kredyt 2%.

 6. Czy kredyt 2% można nadpłacać?

  W przypadku gdy dokonano przedterminowej spłaty części bezpiecznego kredytu 2% dopłaty do rat wygasają z ostatnim dniem miesiąca wystąpienia tego zdarzenia, a kwoty uzyskanych po tym dniu dopłat podlegają zwrotowi do Rządowego Funduszu Mieszkaniowego, chyba że spłaty takiej dokonano po upływie 3 lat od dnia udzielenia tego kredytu.

 7. Jaka marża banku przy kredycie 2%?

  Marża zależy od konkretnego banku, ale jest to zwykle od 2 do 2,5%.

Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments