Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych – kto oferuje?

Kredyt gotówkowy kojarzy się z zaspokajaniem potrzeb bieżących potrzeb konsumpcyjnych. Zobowiązanie to może także opiewać na bardzo wysokie kwoty. Sprawdzamy, gdzie znaleźć kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych.

zbliżenie banknotów leżących na sobie
Źródło obrazka: depositphotos
OBLICZ ZDOLNOŚĆ

W 2019 roku sprzedaż kredytów konsumpcyjnych w wymiarze liczbowym zbliżona była do roku poprzedniego, jednak rosła kwota zaciągniętych zobowiązań. W okresie tym spadało zainteresowanie kredytami na kwoty do 4 tysięcy złotych. Najsilniejszy wzrost zaobserwowano w segmencie zobowiązań w przedziale 50-100 tysięcy złotych (9,6% r/r). Na kredyty konsumpcyjne powyżej 100 tysięcy złotych zdecydowało się 3,2% klientów więcej niż w 2018 roku.

Decydując się na kredyt gotówkowy na wysoką kwotę, warto dokładnie przeanalizować wszystkie parametry oferty, gdyż nawet niewielka różnica może przekładać się na odczuwalną zmianę całkowitej kwoty do spłaty. Mając na uwadze powyższe wzięliśmy pod lupę cztery kredyty gotówkowe na 150 tysięcy złotych.

Z czego wynika popularność kredytów gotówkowych?

Kredyty gotówkowe kojarzą się z szybkim procesem decyzyjnym wynikającym z uproszczonych procedur weryfikacji wniosku , a także ze swobodą w wydatkowaniu pożyczonych środków – nie jest konieczne wskazywanie celu, na jaki zaciągane jest zobowiązanie. Nie wymagane jest także posiadanie wkładu własnego. Należy jednak pamiętać, że przy wysokich kwotach kredytu gotówkowego, bank może oczekiwać dodatkowego zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Wszystko zależy od kondycji finansowej kredytobiorcy, która badana jest w toku analizy zdolności kredytowej.

Dokumenty niezbędne do oceny kredytobiorcy

Wnioskując o kredyt gotówkowy na kwotę 150 tysięcy złotych trzeba mieć na uwadze, że bank będzie oczekiwał dokumentów potwierdzających osiągane przez nas dochody. Może być to m.in. zaświadczenie od pracodawcy, wyciąg z konta, na które wpływa wynagrodzenie lub deklaracja podatkowa. Przy tak wysokiej kwocie zobowiązania niemożliwe jest przeprowadzenie analizy zdolności kredytowej w oparciu o oświadczenie kredytobiorcy.

Wymagane jest także złożenie wniosku kredytowego zawierającego m.in. dane osobowe wnioskodawcy, parametry potencjalnego zobowiązania, informacje o innych zobowiązaniach czy kosztach wynikających z utrzymania gospodarstwa domowego.

Osoby, które przed złożeniem wniosku chciałyby sprawdzić swoją kondycję finansowo-ekonomiczną, mogą skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej. To bezpłatne narzędzie pozwala w prosty sposób sprawdzić maksymalną kwotę kredytu, o jaką można ubiegać się składając wniosek. Oczywiście, każdy bank kieruje się swoimi procedurami i mogą pojawić się pewne odchylenia od otrzymanego wyniku, jednak narzędzie to daje użytkownikom ogólne pojęcie o swojej bieżącej kondycji finansowej.

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych – szczegóły ofert

Przygotowaliśmy zestawienie czterech kredytów gotówkowych na 150 tysięcy złotych. Z uwagi na wysoką kwotę zobowiązania przyjęliśmy 60 miesięczny okres spłaty. Im dłuższy okres regulowania zobowiązania tym niższa wysokość miesięcznej raty, ale trzeba pamiętać, że wydłużenie okresu finansowania wpływa także na wzrost całkowitej kwoty do spłaty.

 

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych w banku Citi Handlowy

Pożyczka gotówkowa banku City Handlowy jest najtańszą opcją spośród analizowanych ofert. Ofertę wyróżnia prowizja za udzielenie finansowania w wysokości 5,50%. Oprocentowanie nominalne ustalone zostało na poziomie 6,99%. Rzeczywista Roczna Stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 9,66%. Przyjęte parametry przekładają się na miesięczną ratę w wysokości 3 132,79 zł, a całkowita kwota do spłaty to 187 967,40 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 150000 zł, okres: 60 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-03-03

 

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych w Alior Banku

Kolejną propozycją jest Pożyczka z Mikrokosztami, którą znaleźć można w Alior Banku. W tym przypadku prowizja za udzielenie finansowania wynosi już 12,35%, a oprocentowanie nominalne 7,19%. RRSO wynosi 12,91%. Decydując się na Pożyczkę z Mikrokosztami z pięcioletnim okresem spłaty trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 3 352,12 zł. Całkowita kwota do spłaty to 201 127,20 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 150000 zł, okres: 60 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-03-03

 

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych w Kasie Stefczyka

Następnym rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa oferowana przez Kasę Stefczyka. Prowizja za udzielenie kredytu ustalona została na poziomie 13,16%, a oprocentowanie nominalne wynosi 7,20%. RRSO w przypadku omawianej oferty to 13,28%. Miesięczna rata tego zobowiązania wynosi 3 377,10 zł, a całkowita kwota do spłaty to 202 626 zł. Warto zwrócić uwagę, że Kasa Stefczyka nie określa maksymalnego wieku kredytobiorcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 150000 zł, okres: 60 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-03-03

 

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych w BNP Paribas

Ostatnią z analizowanych ofert jest kredyt gotówkowy oferowany przez bank BNP Paribas. Prowizja za udzielenie finansowania wynosi tutaj równe 15%, a oprocentowanie nominalne to 7,20%. RRSO oferty wynosi 14,08%. Osoba zdecydowana na kredyt gotówkowy BNP Paribas musi wygospodarować w domowy budżecie 3 432,01 zł na pokrycie miesięcznej raty. Całkowita kwota do spłaty to 205 920,60 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 150000 zł, okres: 60 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-03-03

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych – podsumowanie

Kredyt gotówkowy nie musi być tylko rozwiązaniem pozwalającym sfinansować drobne wydatki. Jak widać kwota takiego zobowiązania spokojnie przekraczać może 100 tysięcy złotych. Brak określonego celu, na jaki powinny zostać przeznaczone środki, daje wiele możliwości potencjalnemu kredytobiorcy np. kredytem gotówkowym sfinansować można zakup samochodu.

Analizowane przez nas oferty w większości oscylują wokół maksymalnego, dopuszczalnego oprocentowania, które zgodnie z przepisami nie może być obecnie wyższe niż 7,20%. Z tego powodu należy zwracać uwagę na prowizję za udzielenie finansowania, gdyż najczęściej od tego parametru zależy ostateczny koszt kredytu.

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments