Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

W jakim banku kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Aktualnie można otrzymać kredyt gotówkowy online – bez wizyty w oddziale banku, z umową podpisaną w formie elektronicznej. Podpowiadamy, jak to zrobić i wyjaśniamy, jak wygląda sprawdzenie zdolności kredytowej w takiej sytuacji. W jakim banku otrzymamy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń? Gdzie najlepiej wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Dostajemy naprawdę dużo zapytań o kredyty bez zaświadczeń/sprawdzania w bazie dłużników. Za każdym razem odpowiadamy, że bank, a nawet firma pożyczkowa zawsze sprawdzają swoich klientów. Nigdy nie pomijają baz takich jak BIK i KRD. Są w 100% poinformowani o osobach, które ogłosiły bankructwo konsumenckie. Na pewno wymagają też dokumentów potwierdzających tożsamość i innych potrzebnych do oceny ryzyka kredytowego. Osoby, które sądzą, że uda im się oszukać instytucję wyspecjalizowaną, wartą miliardy złotych, zatrudniającą prawników i analityków finansowych, przeważnie mogą jedynie narazić się na nieprzyjemności.

Ten artykuł jest o kredytach, które można zaciągnąć przy minimum formalności.

Czym jest kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń?

Mówiąc o kredycie bez zaświadczeń mamy na myśli kredyt:

 • gotówkowy – nie przeznaczony na żaden konkretny cel, o którym kredytobiorca musiałby poinformować bank,
 • spłacany w ratach – karty kredytowej i zobowiązań odnawialnych raczej nie można uzyskać bez zaświadczeń o dochodach itp.,
 • konsumencki – przeznaczony dla osoby fizycznej, która zaciąga go poza działalnością gospodarczą,
 • na stosunkowo niewielką kwotę – pożyczyć bez dodatkowych zaświadczeń można kilka-kilkanaście tysięcy zł, podczas gdy limity kredytów gotówkowych wynoszą 150 000 do 250 000 zł.
 • krótko lub średnioterminowy – na ogół kredyty tego typu przyznawane są na okres nie dłuższy niż 4 lata, bardzo często jedynie na 12 miesięcy.

Bardzo często dla takich zobowiązań używa się nazwy pożyczka bankowa. Aktualnie banki mają w tym zakresie ofertę pozwalającą swobodnie rywalizować z firmami pożyczkowymi – udzielają szybkich kredytów online przy minimum formalności. Oczywiście przy większych zobowiązaniach, banki wymagają dokładnego udokumentowania dochodów, zdolności kredytowej i zabezpieczenia kredytu. Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń jest produktem o znacznie mniejszej skali niż kredyty hipoteczne czy samochodowe i może być przyznany na podstawie niemalże automatycznej decyzji.

Z punktu widzenia banku kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń jest produktem, w którym stosunkowo niska kwota równoważy brak odpowiedniego zabezpieczenia i umożliwia skrócenie procedury weryfikacyjnej. Banki codziennie udzielają setek takich kredytów. Stale też modyfikują swoją ofertę w stronę oczekiwań klienta.

Podczas gdy jeszcze kilka lat temu zaciągnięcie kredytu wiązało się z wizytą w oddziale i koniecznością dostarczenia zaświadczeń, aktualnie klient może skorzystać z szybszych i korzystniejszych rozwiązań. Kredyt gotówkowy można zaciągnąć online, dokumenty przesłać w formie elektronicznej, a weryfikacji dokonać za pomocą wideo rozmowy, selfie lub aplikacji mobilnej banku.

Dzięki temu kredyty na kwoty nie przekraczające 20 000 zł mogą być przyznawane bardzo szybko, nawet w ciągu tego samego dnia, w którym składasz wniosek. Procedura jest jeszcze krótsza w banku, który obsługuje większość Twoich operacji finansowych. Jeśli masz w danym banku konto i aktywnie z niego korzystasz, to cała procedura kredytowa może zająć Ci 10 do 30 minut.

Jakie kredyty bez zaświadczeń można zaciągnąć online?

Bez zaświadczeń i przy minimum formalności można zaciągnąć online dwa rodzaje kredytów.

Kredyt gotówkowy w swoim banku

Jeśli korzysta się aktywnie z konta w danym banku i z jego pomocą przeprowadza większość operacji finansowych, bank dysponuje wiedzą wystarczającą do oceny zdolności kredytowej. W “swoim” banku można zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń najszybciej, na ogół za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy wypełnić informacje dotyczące wysokości kredytu, okresu spłaty i ubezpieczenia kredytu.

Jeśli nie chodzi o naprawdę znaczące kwoty, bank podejmie decyzję w ciągu tego samego dnia roboczego, a prawdopodobnie w ciągu 15 minut. Całą umowę potwierdzisz w aplikacji mobilnej bez konieczności udawania się do oddziału banku. Wadą tego rozwiązania jest jednak brak możliwości wyboru. Twój bank nie zawsze ma do zaoferowania tani i korzystny dla Ciebie kredyt. Zwłaszcza, że stali klienci często są pomijani przy ofertach promocyjnych.

Kredyty na niskie kwoty

Część banków oferuje oddzielny produkt – niewielki kredyt, podobny do pożyczki pozabankowej. Korzystając z takiego kredytu możesz pożyczyć kilka do kilkunastu tysięcy zł i spłacić całość w ciągu 6-48 miesięcy. Nawet banki, które oficjalnie nie oddzielają takich kredytów od tych o większej skali, starają się dostosowywać procedury weryfikacyjne do kwoty jaką chce pożyczyć kredytobiorca.

Może się więc zdarzyć, że otrzymasz kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie mając umowy o pracę, a nawet w ogóle będąc bezrobotnym. Reguły przyznawania takich kredytów są na pewno ostrzejsze niż w przypadku pozabankowych pożyczkodawców, ale większość naszych użytkowników otrzymuje kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nawet przy niskich dochodach.

Wymagane dokumenty zawsze są określane przez bank, który może też zażądać dodatkowego zaświadczenia w przypadku wątpliwości co do możliwości płatniczych klienta.

Kto może zaciągnąć kredyt gotówkowy przez internet bez zaświadczeń?

Bez zaświadczeń (o dochodach, niezaleganiu z podatkami itp) może zaciągnąć kredyt gotówkowy praktycznie każdy potencjalny kredytobiorca. Wystarczy:

 • być osobą dorosłą, posiadająca pełnię praw cywilnych,
 • móc wylegitymować się ważnym dowodem osobistym (weryfikacja może być w formie selfie, użycia aplikacji mobilnej itp.),
 • posiadać odpowiednią zdolność kredytową (nie jest to bardzo trudne przy niewielkich zobowiązaniach),
 • nie widnieć w bazach dłużników z powodu opóźnień w spłatach lub upadłości konsumenckiej,

Oczywiście aby zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przez internet trzeba dysponować telefonem, dostępem do internetu.

Dodatkowymi wymogami w niektórych wypadkach mogą być:

 • założenie konta w danym banku,
 • skorzystanie z ubezpieczenia spłaty kredytu,
 • dostarczenie wyciągu z konta za ostatnie kilka miesięcy.

Kredyty bez zaświadczeń są przeznaczone dla osób fizycznych, firma raczej musi dostarczyć odpowiednie dokumenty, by uzyskać kredyt.

Jakich dokumentów nie trzeba dostarczać do kredytu gotówkowego bez zaświadczeń?

Kredyt online na odpowiednio niską kwotę można uzyskać po uzupełnieniu podstawowych danych i sprawdzeniu w dostępnych dla banku bazach danych. Lista niezbędnych dokumentów określana jest przez bank i nie ma możliwości, by ją zignorować. Jest ona jednak w przypadku takich kredytów bardzo ograniczona i może nie zawierać:

 • zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami – dokument taki potrzebny jest przede wszystkim przy zaciąganiu zobowiązań firmowych, może pojawiać się w przypadku kredytów hipotecznych i kredytów gotówkowych na znaczne kwoty,
 • zaświadczenia o zatrudnieniu/kopii umowy o pracę – niewielkie kredyty są udzielane nawet osobom bezrobotnym i emerytom, więc nie ma potrzeby pytać w ich przypadku o umowę o pracę
 • wyciąg z konta bankowego – kolejny dokument potrzebny zwłaszcza wówczas, gdy kwota, o jaką ubiega się kredytobiorca jest wysoka. W przypadku niewielkich kredytów przeważnie nie trzeba przedstawiać wyciągów z innych banków niż udzielający kredytu, a historię własnych usług bank sprawdza automatycznie.
 • dokumentów dotyczących przedmiotu zabezpieczenia – w przypadku niewielkich kwot na ogół nie występuje dodatkowe zabezpieczenie kredytu, a ubezpieczenie spłaty jest dobrowolne

Głównym dokumentem pomijalnym w przypadku kredytów bez zaświadczeń pozostaje zaświadczenie o dochodach. Może ono jednak być zastępowane wyciągiem z konta bankowego i tak właśnie najczęściej się dzieje. Kredyt bez zaświadczeń nie jest więc kredytem bez sprawdzenia ani tym bardziej kredytem bez konieczności spłaty. Może jednak ułatwić otrzymanie finansowania osobom, które mają dochody z kilku źródeł, są freelancerami i artystami.

Jakie dokumenty potrzebne są do kredytu gotówkowego online bez zaświadczeń?

Udzielając kredytu gotówkowego online bank musi zweryfikować kredytobiorcę i sprawdzić jego zdolności płatnicze. Nie ma możliwości zaciągnięcia zobowiązania (ani skorzystania z jakiejkolwiek innej usługi banku) bez przedstawienia podstawowych danych i dokumentów. Będą to:

 • dowód osobisty – musisz legitymować się ważnym dowodem osobistym, paszportu mogą użyć jedynie obcokrajowcy,
 • wyciąg z konta – może być potrzebny, jeśli zaciągasz kredyt w innym banku, niż ten, z którego usług na co dzień korzystasz,
 • zgodę współmałżonka – jeśli pozostajesz w związku małżeńskim, zaciągnięcie kredytu gotówkowego może wymagać zgody drugiej strony,

Dokumentów nie trzeba dostarczać w fizycznej formie do oddziału banku ani wysyłać kurierem. Cała weryfikacja odbywa się online. Wyciąg z konta jest dla banku odpowiednikiem zaświadczenia o dochodach i potwierdzeniem wysokości wydatków na utrzymanie. Przy kwotach rzędu kilka tysięcy zł, może nawet nie być potrzebny.

Bank ma prawo zażądać dostarczenia dodatkowych dokumentów w razie wątpliwości i odmówić przyznania kredytu gotówkowego osobom, które tego nie zrobią.

Czy przy kredycie gotówkowym online bez zaświadczeń bank sprawdza bazy?

Bank sprawdza swoich klientów zawsze, przy okazji każdej nowej umowy. Większość tego procesu jest aktualnie zautomatyzowana i polega na wyszukaniu danych na temat kredytobiorcy w bazach danych, do których bank ma dostęp. Zawsze będą więc sprawdzone:

 • historia wszystkich produktów bankowych w banku udzielającym kredytu, z których korzystał kredytobiorca,
 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK),
 • Krajowy Rejestr Długów (KRD),
 • Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych,
 • inne bazy, do których bank ma stały dostęp.

Porównanie danych klienta z tymi bazami danych zajmuje na ogół mniej niż minutę. Czasy, kiedy pracownik banku musiał to sprawdzać osobiście, a bazy były aktualizowane z opóźnieniem minęły już i póki mamy powszechny dostęp do internetu, raczej nie wrócą.

Sprawdzenie baz jest w dużej mierze niewidoczne dla klienta. Może odbywać się na tyle szybko, że podczas rozmowy telefonicznej konsultant poprosi kredytobiorcę jedynie o chwilę cierpliwości i minutę później odpowie jaka decyzja kredytowa została podjęta.

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego online bez zaświadczeń?

Z uproszczonej procedury przyznawania kredytów online możesz skorzystać przeważnie wnioskując o stosunkowo niewielką kwotę. Górna granica może aktualnie oscylować w granicach 15 000 – 30 000 zł, podczas gdy górny limit wysokości kredytu gotówkowego z zaświadczeniami jest nawet dziesięciokrotnie wyższy.

Przykładowo klienci PKO BP i Santander Consumer Banku mogą pożyczyć w swoim banku do 20 000 zł całkowicie online, bez dostarczania dodatkowych dokumentów. W Getin Banku limit wynosi 23 000 zł.

Alior Bank oferuje szybki kredyt do 5000 zł nawet osobom, które nie były wcześniej jego klientami. Podobne kwoty można otrzymać w mBanku, Santander Consumer Banku, Pekao. Górną granicą pożyczek o bardzo uproszczonej procedurze bywa też kwota odpowiadająca średniemu miesięcznemu wynagrodzeniu brutto (aktualnie nieco ponad 5000 zł).

Teoretyczne maksimum to 55 000 zł w Millenium Banku, ale procedura w tym wypadku nie jest aż tak prosta, by można było ją określić jako “bez zaświadczeń”. Powyższe oferty zostały zweryfikowane 5 października 2022 roku.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Polecamy wnioskowanie o kredyty gotówkowe online. Składając wniosek w tej formie unika się czasochłonnej wizyty w oddziale banku, a także ryzyka pomyłki i straty czasu na dostarczenie dodatkowych dokumentów.

Kiedy wybierzesz już najlepszą ofertę w porównywarce kredytów gotówkowych na stronie finanse.rankomat.pl możesz sprawdzić jakie dokumenty i zaświadczenia będą potrzebne do zaciągnięcia zobowiązania. Jeśli oferta spełnia Twoje wymagania, kliknij w link, który przeniesie Cię bezpośrednio do bankowej podstrony zawierającej wniosek kredytowy o kredyt gotówkowy.

Wypełnij wniosek, zamieszczając wszystkie wymagane przez bank dane i określ kwotę jakiej potrzebujesz. W przypadku kredytów, do których zaciągnięcia nie są potrzebne zaświadczenia, otrzymasz odpowiedź w ciągu jednego dnia roboczego, często w ciągu najbliższych 15 minut.

Bank poinformuje Cię drogą elektroniczną (na ogół SMS) o rozpatrzeniu wniosku. Kwota pożyczki zostanie przelana na Twoje konto bankowe, które podasz we wniosku. Jeśli wnioskujesz o kredyt w banku, w którym masz konto – tam właśnie trafią środki. Otrzymasz w formie elektronicznej:

Prawdopodobnie cała procedura (wypełnienie wniosku, zgód RODO, weryfikacja tożsamości) zajmie Ci do 10 minut.

Które banki oferują kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń?

Praktycznie każdy bank komercyjny w Polsce jest w stanie zaoferować swoim klientom uproszczoną procedurę kredytową pod warunkiem, że Ci korzystają z bankowości elektronicznej i mobilnej aplikacji banku. Kolejne banki oferują niewielkie kredyty bez zaświadczeń także osobom, które nie były wcześniej ich klientami. Aktualnie można zaciągnąć niewielkie zobowiązania online w:

 • mBanku
 • BNP Paribas
 • Pekao
 • Santander Consumer Banku
 • Alior Banku
 • Banku Millenium
 • Getin Banku
 • Credit Agricole.

Warto pamiętać, że oferta banków zmienia się wraz z realiami rynkowymi. Podejrzewamy, że kredytów online bez zaświadczeń będzie coraz więcej, ponieważ:

 1. Technologia umożliwia szybsze i bardziej dokładne przeszukiwanie baz danych.
 2. Banki odczuwają konkurencję ze strony zagranicznych firm pożyczkowych i parabanków, które udzielają pożyczek za pośrednictwem aplikacji.
 3. Coraz więcej osób korzysta z bankowości online, co ułatwia sprawdzenie klientów.

Dlatego szukając kredytu gotówkowego online bez zaświadczeń warto skorzystać z porównywarki lub poczekać na telefon od doradcy Rankomat. Może okazać się, że dostępne są promocyjne rozwiązania z zerową prowizją lub bardzo niskim oprocentowaniem.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Średnie oprocentowanie kredytów i wynikający z niego koszt kredytowania zmieniają się wraz z wysokością stóp procentowych oraz realiami rynkowymi. W ciągu ostatniego roku notujemy szybki wzrost kosztów kredytów i dotyczy to także kredytów online bez zaświadczeń. Średnie oprocentowanie kredytów waha się aktualnie w zakresie 8-16% w skali roku.

Obliczyć całkowity koszt kredytu gotówkowego można między innymi korzystając z kalkulatora dostępnego na naszej stronie, który obliczy też wysokość miesięcznej raty. Zdecydowanie warto to zrobić jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania, ponieważ oprócz oprocentowania na koszty kredytu gotówkowego wpływ mają także prowizje bankowe.

Czy warto wnioskować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Jeśli potrzebujesz kredytu gotówkowego na kilka-kilkanaście tysięcy złotych, kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń będzie prawdopodobnie optymalnym pomysłem. Pamiętaj jednak, że nawet dostarczenie odpowiednich dokumentów nie jest aktualnie zbyt trudne – możesz to zrobić online, przesyłając skany i dokonując potwierdzenia tożsamości za pomocą np. selfie.

Na pewno kredyty są tańsze od alternatywnych produktów, takich jak:

 • pożyczki pozabankowe,
 • karty kredytowe (jeśli nie spłacasz ich w darmowym terminie).

Przed podjęciem decyzji kredytowej polecamy dokładnie ją przemyśleć, ale przeważnie kredyty online są produktami dobrze dopasowanymi do potrzeb klientów.

Warto wiedzieć

 1. Można zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń o zarobkach, niezaleganiu z podatkami i braku zadłużenia. Banki nie potrzebują tych danych, jeśli mają wgląd w konto lub kwota jest niewielka. 
 2. Nie można zaciągnąć kredytu bez bycia sprawdzonym w bazach dłużników i bez potwierdzenia swoich danych osobowych. Banki zawsze sprawdzają swoich klientów. 
 3. Wyciąg z konta może w wielu wypadkach zastępować zaświadczenie o zarobkach.  
 4. Kredyt online w swoim banku można zaciągnąć w ciągu 15 minut, a w pozostałych bankach przeważnie w ciągu jednego dnia roboczego. Przynajmniej, gdy chodzi o niewielkie kwoty.  
 5. Alternatywą dla kredytu bez zaświadczeń o zarobkach może być pożyczka pozabankowa. Jest to jednak najczęściej rozwiązanie droższe.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Do jakiej kwoty można wziąć kredyt bez zaświadczeń?

  Maksymalna kwota kredytu bez zaświadczeń zależy od oferty banku: równie dobrze może to być 10.000 zł jak i maksymalnie 3.000 zł. Więcej zwykle może otrzymać klient, który składa wniosek o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w banku, który prowadzi dla niego rachunek osobisty, na który co miesiąc wpływa wynagrodzenie. 

 2. Gdzie wziąć kredyt bez zaświadczeń?

  Kredyt bez zaświadczeń można uzyskać zarówno w swoim banku, w którym mamy rachunek osobisty, jak i instytucji, z którą nie mamy nawiązanej żadnej relacji. Różnica może polegać na wysokości dostępnej kwoty. Dostęp do historii wpływów i wydatków na rachunku bankowym bez problemu pozwoli określić zdolność kredytową wnioskodawcy bez przedstawiania dodatkowych dokumentów finansowych. 

 3. W jakim banku kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

  Najprościej wniosek bez zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów złożyć w banku, który prowadzi dla nas rachunek bankowy. Wystarczy, że na konto co miesiąc wpływa wynagrodzenie, a bank może już łatwo określić zdolność kredytową wnioskodawcy. Ale to nie jedyna opcja. Kredyt bez zaświadczeń można znaleźć w ofercie wielu banków komercyjnych. 

 4. Jaki bank da kredyt bez zdolności kredytowej?

  Zdolność kredytowa jest jednym z najważniejszych warunków uzyskania kredytu. Dlatego jeśli w ocenie banku wnioskodawca nie posiada odpowiednich środków, które pozwolą mu na terminową spłatę kredytu, to wyda decyzję odmowną. Żaden bank nie udzieli kredytu, jeśli klient nie posiada odpowiedniej zdolności kredytowej. 

 5. Jaki bank da kredyt bez zdolności kredytowej?

  Żaden bank nie udzieli takiego kredytu. Wszystkie sprawdzają zdolności płatnicze swoich klientów i udzielają kredytów tylko wówczas, gdy kredytobiorca będzie mieć realną szansę spłaty zobowiązania.

 6. W jakim banku kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

  Najlepiej w tym banku, w którym ma się konto (ze względu na szybkość operacji) lub tym, w którym koszty kredytu są najniższe (warto sprawdzić w porównywarce).

 7. Który bank nie sprawdza BIK?

  Nie ma takiego banku na polskim rynku. Jeśli dobrze się orientujemy, nawet legalnie działające firmy pożyczkowe zawsze sprawdzają BIK.

 8. Kto udzieli pożyczki zadłużonym?

  Większość banków w Polsce ma ofertę kredytów konsolidacyjnych, które z zasady przeznaczone są dla osób zadłużonych na spłatę innych zobowiązań. Żaden bank nie udzieli natomiast kredytu osobie niewypłacalnej, która nawet z pewnością nie będzie w stanie spłacać zobowiązania.

 9. Czy istnieje pożyczka bez baz?

  Nazywamy ją pożyczką od rodziny. Wszystkie banki i legalnie działające firmy pożyczkowe korzystają z powszechnych baz dłużników takich jak Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Długów i Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych.

PORÓWNAJ KREDYTY
Michał Mucha
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments