Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank: 300 zł za aktywne korzystanie z Konta Jakże Osobistego

Alior Bank też ambitnie walczy o pozyskanie nowych klientów. Tym razem za założenie Konta Jakże Osobistego proponuje do 180 zł za aktywne korzystanie z rachunku i karty debetowej oraz do 120 zł za transakcje wykonane w aplikacji mobilnej związane z zakupem biletów komunikacji miejskiej i opłaceniem parkingu lub przejazdu autostradą. W sumie po półrocznym udziale w promocji, można zyskać 300 zł.

Jednorazowa wypłata wysokiej premii po kilku miesiącach aktywności może działać demobilizująco, łatwo zapomnieć o wykonaniu wymaganych przez regulamin działań w jednym z okresów przez co można się pozbawić jakiejkolwiek nagrody. Stąd ciekawy wydaje się pomysł Alior Banku, by przesyłać bonusy po zakończeniu każdego okresu „rozliczeniowego” i to na dodatek osobno za wykonanie różnych działań.

Kto ma szansę na dwie nagrody?

Promocja „Bankuj i zyskuj z kontem” trwa do 30 września 2021 r. Mogą w niej brać udział osoby posiadające ważny polski dowód osobisty, które w ciągu dwóch lat przed dniem złożenia wniosku o Konto Jakże Osobiste nie posiadały w Aliorze rachunku osobistego, walutowego lub Karty Kibica. Wykluczenie obejmuje także tych, którzy w tym czasie byli klientami T-Mobile Usługi Bankowe.

W powyższym śródtytule nie ma pomyłki, bo w tej akcji rzeczywiście mamy do czynienia z dwoma nagrodami. Jak wspomnieliśmy na wstępie, bank osobno nagradza za 6 miesięcy aktywności na koncie (bonusy po 30 zł za każdy z nich) oraz odrębnie za zakup biletów i opłacenie parkingu lub przejazdu autostradą (premie maksymalnie po 20 zł).

 

Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i zawalcz o maksymalny bonus

Wymagane 6 miesięcy aktywności

Pierwszy krok do zdobycia premii to oczywiście złożenie wniosku o Konto Jakże Osobiste na stronie promocji. Trzeba to zrobić do 30 września 2021 r., przy czym podpisanie umowy może nastąpić w ciągu 30 dni od daty przesłania wniosku.

Później należy aktywnie korzystać z rachunku przez 6 miesięcy, tzn. w każdym z nich choć raz zalogować się do aplikacji mobilnej Alior Mobile i wykonać w sklepach stacjonarnych lub internetowych min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą na dowolną kwotę. Bonus w wysokości 30 zł za każdy miesiąc, w którym zostały spełnione wymagania regulaminu, bank wypłaci do końca kolejnego miesiąca.

Zrealizowanie powyższych zadań daje prawo do ubiegania się o drugą część premii – zwrotu wydatków ramach usługi Bilety i parkingi (zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie postoju w strefie parkowania) i/lub Płatność za autostrady (z wykorzystaniem Autopay) dostępnej w aplikacji Alior Mobile. Maksymalny moneyback może wynieść 20 zł/miesiąc i zostanie wypłacony na identycznych zasadach jak premia za aktywność.

Uwaga na szczegóły

Z treści regulaminu wynika, że niespełnienie warunków wypłaty premii w jednym miesiącu nie pozbawia prawa do jej otrzymania za kolejny okres. Ważne, że bez spełnienia warunków aktywności nie można liczyć za moneyback.

Uczestnicząc w tej akcji trzeba zwracać uwagę na miejsce realizacji transakcji bezgotówkowych. W regulaminie jest bowiem zapis, iż do limitu 300 zł obowiązkowych wydatków nie zostaną wliczone płatności w punktach o wskazanych kodach MCC, które określają rodzaj prowadzonej działalności.

Na liście „zakazanych” kodów są miejsca związane z grami hazardowymi, przekazami pieniężnymi, brokerami ubezpieczeniowymi, ale i usługami transportowymi. Na szczęście w bankowości elektronicznej Alior Banku można poznać kod MCC miejsca dokonania transakcji, wystarczy wejść w szczegóły płatności.

Zwracamy uwagę, by pamiętać o zalogowaniu się w każdym miesiącu do aplikacji mobilnej.

Specyfika Konta Jakże Osobistego

Konto Jakże Osobiste kosztuje 10 zł/miesiąc. Prowizji nie płacą osoby, które nie ukończyły 26 r.ż. oraz ci, którzy zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł. Z kolei z opłaty 5 zł/miesiąc za kartę zwalnia wykonanie nią transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł.

Bardzo interesującym elementem tego rachunku jest pakiet związanych z nim 11 korzyści. Posiadacz konta może korzystać z dwóch z nich za darmo, każda kolejna kosztuje 3,50 zł/miesiąc. Do wyboru jest m.in. możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce lub za granicą, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych Express Elixir, płatności kartą bez kosztów przewalutowania.

Warto wiedzieć, że jest też korzyść w postaci zwrotu 1% za płatności mobilne, maksymalnie 20 zł/miesiąc. W ten sposób można więc zyskać dodatkowe 240 zł w ciągu roku.

Naszym zdaniem

Zgarnięcie 30 zł za aktywność w danym miesiącu jest banalnie proste. Nieco gorzej może być z wykonaniem płatności uprawniających do zwrotu wydatków w aplikacji Alior Mobile, wszak nie każdy korzysta z jednorazowych biletów komunikacji miejskiej, płaci za parkowanie czy podróżuje autostradą, na której można zapłacić Autopay. Nie ma co jednak narzekać, lepiej pogłówkować co zrobić, by zgarnąć jak największy bonus.

PORÓWNAJ KONTA
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments