Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Citibank: 200 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Bank Citi Handlowy powrócił do promowania karty kredytowej Citi Simplicity. Po spełnieniu bardzo prostych warunków aktywności, które sprowadzają się do wydania tą „kredytówką” w ciągu trzech miesięcy tysiąca złotych, można zdobyć voucher o wartości 200 zł do wykorzystania na Allegro.

Karta kredytowa Citi Simplicity była bardzo intensywnie promowana przez Citibank. Wysokie nagrody, rzędu 400 zł, i brak konieczności jakiejkolwiek aktywności po promocji, by „kredytówka” była bezpłatna sprawiały, że cieszyła się ona dużą popularnością. Od pewnego czasu bank zmienił strategię działania i akcje specjalne dotyczące Citi Simplicity pojawiają się dużo rzadziej. Z tym większą uwagą przyjrzyjmy się nowej propozycji Citibanku i oceńmy jej atrakcyjność.

Propozycja tylko dla nowych klientów

O bon o wartości 200 zł do wykorzystania w serwisie Allegro można ubiegać się tylko do 30 czerwca 2020 r. Mają do tego prawo osoby pełnoletnie, które nie posiadały głównej karty kredytowej w banku Citi Handlowy po 1 stycznia 2018 r.

Jako, że mamy do czynienia z produktem kredytowym, trzeba wykazać się odpowiednią zdolnością i wiarygodnością kredytową. Przede wszystkim bank sprawdzi dochody uczestnika promocji. Od osób pracujących na etacie wymagane są dochody w wysokości min. 1200 zł netto miesięcznie i czas zatrudnienia w obecnym miejscu pracy nie krótszy niż 3 miesiące. Prowadzący działalność gospodarczą muszą wykazać istnienie firmy od przynajmniej 2 lat i dochody na poziomie min. 2500 netto.

Wystarczy tysiąc złotych

Zdobycie bonusu w tej promocji jest naprawdę proste. Pierwszy krok to złożenie do 30 czerwca 2020 r. wniosku o kartę kredytową Citi Simplicity na stronie promocji i po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej zawarcie umowy. Wymagane jest, by w ciągu 10 dni roboczych od wysłania wniosku przedstawić dokumenty potwierdzające osiągane dochody (ich wykaz znajduje się w regulaminie promocji).

Potem trzeba wykonać krok nr 2 – do końca miesiąca następującego po tym, w którym została podpisana umowa o „kredytówkę’ choć raz zalogować się do aplikacji mobilnej Citi Mobile, a także krok nr 3 – do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy, wydać kartą Citi Simplicity bezgotówkowo min. 1000 zł.

W miesiącu po spełnieniu warunków regulaminu bank poinformuje o przyznaniu nagrody, a jej przekazanie się odbędzie się w ciągu 60 dni od przesłania informacji o premii. Obie wiadomości znajdą się w systemie bankowości internetowej Citibank Online.

Uwaga na transakcje szczególne

Realizując płatności bezgotówkowe trzeba pamiętać, że bank nie uzna transakcji szczególnych, np. przelewu z rachunku karty, wypłaty z bankomatu czy operacji związanych z grami hazardowymi, a także, co oczywiste – zwróconych. Voucher na Allegro można wykorzystać tylko jednorazowo w ciągu 12 miesięcy od dnia jego otrzymania. Dodajmy, że nie jest możliwe zapłacenie nim za dostawę czy inne opłaty.

Karta Citi Simplicity już nie tak atrakcyjna

Jak wspomnieliśmy na wstępie, karta kredytowa Citi Simplicity cieszyła się dużą popularnością, gdyż sięgając po nią można było zdobyć atrakcyjne nagrody, a później korzystać z niej zupełnie bez opłat. Na dodatek bank często organizował promocje dla jej posiadaczy proponując im premie gotówkowe, bilety do kina czy dodatkowe rabaty.

Sytuacja niestety zmieniła się. Obecnie karta kosztuje 12 zł/okres rozliczeniowy, chyba, że jej posiadacz zrealizuje nią w tym czasie transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 1000 zł. Warto też wiedzieć, że i tak drogie wypłaty z bankomatów – 8% pobieranej kwoty, min. 12 zł, będą od 15 lipca 2020 r. jeszcze droższe – 10% min. 20 zł. Na szczęście nadal są organizowane proste akcje dla klientów, karta wciąż uprawnia do skorzystania z różnych przywilejów, np. zniżki do 20% w niektórych restauracjach.

Naszym zdaniem

Faktem jest, że premia w tej akcji jest niższa od tych, do których przyzwyczaił nas Citibank, a i sama „kredytówka” nie jest już tak atrakcyjna, ale za to warunki aktywności są dużo prostsze niż wcześniej i nadal obowiązują różne bonusy dla posiadaczy Citi Simplicity.

Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, by zgarnąć premię i potem zrezygnować z karty. Uczulamy, by się z tym nie spieszyć, bo warunkiem wydania nagrody jest fakt, że w dniu jej przekazania Citi Simplicity będzie nadal aktywna (nie może być zablokowana ani zastrzeżona). Trzeba też pamiętać o terminowym spłacaniu zadłużenia, by nie narazić się na dodatkowe koszty.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments