Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Idea Bank: nawet 2,80% na Lokacie na Nowe Środki

Idea Bank postanowił o sobie przypomnieć podwyższając oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki. Osoby gotowe na zdeponowanie swoich oszczędności w okresie od trzech do pięciu miesięcy liczyć mogą na oprocentowanie sięgające 2,80%. A wszystko to bez konieczności zakładania konta.

Odświeżone parametry lokaty dostępne są wyłącznie dla nowych środków, a za takie Idea uważa nadwyżkę ustaloną według łącznego salda środków zgromadzonych w banku na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek. Jest to bardzo istotne, gdyż w przypadku niespełnienia warunku oprocentowanie lokaty spada do poziomu 0,50% w skali roku. Zakładając jednak, że wszystko odbywa się po naszej myśli możemy liczyć na stawki przedstawione w tabeli:

Okres deponowaniaOprocentowanie
1 miesiąc2,00%
2 miesiące2,05%
3 miesiące2,80%
4 miesiące2,80%
5 miesięcy2,80%

W zależności od sytuacji skorzystać możemy z dogodnego dla nas horyzontu czasowego lokaty, jednak przyznać trzeba, że wariant jedno i dwumiesięczny to średnio opłacalne opcje. Szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę listopadowy odczyt wskaźnika inflacji wynoszący 2,50%.

ZAŁÓŻ LOKATĘ NA NOWE ŚRODKI

Pozostałe parametry

Oceniając opłacalność całego przedsięwzięcia warto wziąć pod lupę pozostałe warunki i parametry depozytu. Największym ograniczeniem jest wspomniana konieczność dysponowania nowymi środkami. Z drugiej strony skorzystanie z depozytu nie wymaga zakładania konta osobistego, co jest niezaprzeczalnym udogodnieniem. Pozostałe parametry prezentują się następująco:

  • minimalna kwota – 500 zł,
  • maksymalna kwota – 1 000 000 zł,
  • oprocentowanie – stałe,
  • kapitalizacja odsetek – na koniec okresu umownego,
  • likwidacja przed terminem – całkowita utrata odsetek,

Naszym zdaniem

Propozycja Idea Banku warta jest uwagi pod warunkiem, że jesteśmy w stanie wpłacić na rachunek lokaty oszczędności spełniające warunek nowych środków. Na duży plus zasługuje brak konieczności zakładania konta osobistego. Oceniając samą stawkę przyznać musimy, że szału nie robi. Patrząc jednak na sytuację w ujęciu globalnym, oferta Idea Banku jest jedną z najlepszych, dostępnych opcji. Szczególnie w terminie powyżej trzech miesięcy. Cóż – taki mamy rynek.

Czytaj też: Rankomat poleca: najlepsze lokaty sześciomiesięczne – grudzień 2017 
Czytaj też: mBank: 100 zł premii za założenie eKonta i spełnienie prostych warunków

PORÓWNAJ LOKATY
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments