Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

ING Bank Śląski: 100 zł premii za regularne inwestowanie

Ruszyła właśnie kolejna edycja akcji zachęcającej do regularnego inwestowania z ING Bankiem Śląskim. Tym razem dokonując inwestycji na kwotę 750 zł sięgnąć można po 100 zł bonusu. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda znakomicie, należy jednak pamiętać, że zakup jednostek funduszu obarczony jest ryzykiem straty. Sprawdzamy zatem o co w tym wszystkim chodzi.

 

Akcja nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego

Organizator akcji zadecydował, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby potencjalnymi inwestorami zostali zarówno nowi jak i obecni klienci banku. Aby przystąpić do promocji, przede wszystkim należy wypełnić ankietę inwestycyjną i podpisać z bankiem umowę pośrednictwa. Następnie, najpóźniej do 29 września 2017 roku, wymagane jest:

  • zlecenie, poprzez system bankowości internetowej, otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych,
  • dokonanie wpłaty min. 250 zł tytułem nabycia jednostek uczestnictwa,
  • złożenie Dyspozycji Regularnego Inwestowania na kwotę min. 250 zł.

Bank zastrzega sobie, że w momencie rozpoczęcia promocji nie możemy posiadać jednostek funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w przeszłości. Wszystko więc wskazuje na to, że udział w promocji wymaga od nas założenia odrębnego rejestru.

Wymagane regularne inwestowanie

Kiedy zdecydowaliśmy się wejść w świat funduszy inwestycyjnych i dysponujemy już odpowiednim rejestrem, to musimy zmierzyć się z kolejnym warunkiem stawianym przez bank. W ramach złożonej wcześniej Dyspozycji Regularnego Inwestowania musimy do 30 listopada 2017 roku dwukrotnie nabyć jednostki uczestnictwa w funduszu, co przekłada się na wpłatę kolejnych 500 zł. W ostatecznym rozrachunku inwestujemy 750 zł w zamian za 100 zł bonusu.

Po dokonaniu zakupów pozostaje tylko czekać na wypłatę premii, a ta nastąpić ma najpóźniej do 15 grudnia 2017 roku. Oczywiście w dniu przekazania nagrody musimy być posiadaczami zarówno konta, jak i nabytych wcześniej jednostek funduszu inwestycyjnego. Pomimo tego, że premia wypłacana jest końcem roku, to uczestnictwo w promocji wymaga deklaracji regularnego inwestowania przez okres 12 miesięcy. Regulamin nie przewiduje jednak żadnych kar związanych z zaprzestaniem nabywania jednostek funduszy zaraz po zagarnięciu bonusu.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty znajdziecie w regulaminie.

Naszym zdaniem

Z najnowszej promocji ING Banku Śląskiego powinny skorzystać głównie osoby, które miały do czynienia z funduszami w przeszłości lub od jakiegoś czasu zastanawiają się nad tego typu inwestycją. To bardzo ważne, aby potencjalni uczestnicy akcji mieli świadomość, że proponowane rozwiązanie oprócz ponadprzeciętnych zysków może przynieść także stratę. Jeśli znamy i godzimy się ryzyka rządzące światem funduszy inwestycyjnych, dlaczego nie podjąć próby podrasowania stopy zwrotu dodatkową stówą.

Warto również wspomnieć, że nowi klienci mają możliwość podwojenia premii, zgarniając 100 zł w zamian za założenie konta Direct. Z kolei osoby oswajające się z tematyką funduszy inwestycyjnych gorąco zachęcamy do lektury poradnika –  Alternatywne metody pomnażania oszczędności – fundusze inwestycyjne. Szerokości!

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments