Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

mBank: 160 zł w gotówce i 50 zł na AliExpress za eKonto osobiste

W akcji „eKonto z bonem AliExpress” do zdobycia jest 160 zł w gotówce oraz 50 zł na wspomnianą platformę zakupową, a także podwyższone do 2% oprocentowanie rachunku oszczędnościowego Moje cele. Premiowane są szybkie działania, a także regularne korzystanie z rachunku.

mBank nie należy do banków szczególnie hojnie nagradzających nowych klientów. Jeśli więc pojawia się ponadprzeciętna premia za otwarcie konta osobistego, to warto się zastanowić nad sięgnięciem po nią. Z decyzją nie ma co zwlekać, bo bank przewidział, że nagrodzi jedynie 1000 osób, które założą eKonto osobiste jako pierwsze. Informacja o liczbie premii do rozdania publikowana jest na stronie promocji w każdy dzień roboczy do godz. 16.

Warto wiedzieć, że wszystkie osoby, które otworzą rachunek przed opublikowaniem informacji o wyczerpaniu puli nagród, zostaną przyjęte do udziału w promocji.

Długi okres karencji

Można odnieść wrażenie, że mBank zapomniał o upływie czasu, gdyż w jego promocjach od wielu miesięcy okres karencji niezmiennie zaczyna się 1 stycznia 2017 r. Ten, kto posiadał (także jako współposiadacz) w mBanku po tej dacie konto osobiste lub oszczędnościowe o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 nie może wziąć udział w tej akcji.

100 zł i 50 zł na AliExpress za szybkie działanie

Do 23 grudnia 2020 r. należy na stronie mBanku złożyć wniosek o eKonto osobiste oraz rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele. Na tym etapie należy zaakceptować regulamin promocji i wymagane zgody oraz wybrać sposób podpisania umowy – u kuriera lub w placówce banku.

Warunkiem otrzymania premii jest zapewnienie w ciągu 7 dni od daty otwarcia rachunku jednorazowego wpływu w wysokości min. 1000 zł (nie może to być przelew z innego konta w mBanku, którego uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem) oraz wykonanie do końca miesiąca następującego po tym, w którym została podpisana umowa min. 6 transakcji kartą lub Blikiem.

Zgodnie z regulaminem mają to być płatności w punktach handlowo-usługowych (także w internecie) na dowolną kwotę, możliwe jest korzystanie z Google Pay czy Apple Pay oraz usługi mTransfer. Płatności nie mogą być anulowane przed 15. dniem kolejnego miesiąca.

Przekazanie nagród

W miesiącu następującym po tym, w którym zostaną spełnione powyższe warunki, mBank przekaże uczestnikowi promocji 100 zł na nowo otwarte konto oraz kod o wartości 50 zł do wykorzystania na AliExpress. Ten drugi zostanie przesłany w wiadomości w serwisie transakcyjnym banku. Można go wykorzystać tylko podczas jednych zakupów, jego ważność upływa 31 marca 2021 r.

Zapisy regulaminu najlepiej pokazać na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że rachunek zostanie otwarty 10 grudnia 2020 r. Wówczas do 17 grudnia uczestnik promocji musi zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł a w styczniu 2021 r. wykonać min. 6 transakcji kartą lub Blikiem. Wspomniane nagrody trafią do niego w lutym.

2 x 30 zł za regularność

Kolejne 60 zł można zdobyć za regularne korzystanie z eKonta osobistego. Regulamin wymaga, by w każdym z kolejnych dwóch miesięcy po tych, w których wykonane zostały pierwsze transakcje bezgotówkowe (w naszym przykładzie będą to luty i marzec), ponownie zrealizować min. 6 płatności kartą lub Blikiem i zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości 1000 zł.

Po każdym z dwóch miesięcy, w których te wymagania zostaną spełnione, bank prześle na eKonto uczestnika promocji 30 zł. Trzymając się przytoczonego przykładu będą to marzec i kwiecień 2021 r.

2% na rachunku Moje cele

Rachunek Moje cele służy do automatycznego oszczędzania, można na nim odkładać końcówki z dokonywanych transakcji. Może to być konkretna kwota (np. 5 zł), zaokrąglenie kwoty płatności do 10 zł lub określony procent (max 15%) transakcji. Co ciekawe możliwe jest też ustalenie zlecenia stałego, by na Moje cele trafiała regularnie pewna kwota.

Regulamin promocji mówi, że podwyższone do 2% oprocentowanie kwot do 10 000 zł będzie naliczane do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym rachunek został otwarty. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest zapewnienie, by w danym okresie suma wpływów na ten rachunek była wyższa o min. 100 zł od sumy wydatków.

eKonto osobiste – co trzeba o nim wiedzieć?

Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo za darmo. Korzystanie z karty kosztuje 7 zł/miesiąca, ale opłaty można uniknąć wykonując w miesiącu choćby jedną transakcję bezgotówkową. Uwaga: od 1 marca 2021 r. warunkiem bezpłatności karty będzie wydanie nią w miesiącu min. 350 zł. Korzystanie z bankomatów jest darmowe, jeśli wypłacana kwota nie jest niższa niż 100 zł. Poniżej tej granicy bank pobiera 2,50 zł prowizji.

Naszym zdaniem

Zdobycie premii nie powinno nikomu sprawić kłopotów. Wymagany jednorazowy wpływ tysiąca złotych można zapewnić ze swojego rachunku w innym banku a obowiązkowe transakcje kartą lub Blikiem nie muszą być na konkretną kwotę.

Dodatkowym atutem oferty mBanku jest atrakcyjne oprocentowanie rachunku Moje cele. Co prawda tylko do 10 000 zł i tylko przez nieco ponad 3 miesiące, ale w czasach, gdy standardem jest 0,01%, w skali roku czy w najlepszym razie 0,5%, to promocyjne 2% jest rarytasem, z którego warto skorzystać.

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments