Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Kto daje firmie 1000 zł w czasach kryzysu?

Premie dla posiadaczy kont osobistych o wartości np. 1000 zł to już przeszłość. W przypadku rachunków firmowych, sytuacja wygląda jednak nieco inaczej.

Niektórzy czytelnicy mogą pamiętać stosunkowo niedawne czasy, gdy posiadacze kont osobistych otrzymywali premie o wartości nawet 500 zł – 1000 zł rocznie. Obecnie trudno jednak liczyć na tak wysokie nagrody. Część banków w ogóle nie premiuje już posiadaczy kont osobistych, a inne zwykle wypłacają premie nieprzekraczające 200 zł rocznie. Jeżeli natomiast chodzi o ofertę rachunków dla firm, to sytuacja wciąż wygląda nieco inaczej. Niektórzy przedsiębiorcy w czasach kryzysu mogą bowiem otrzymać nawet 1000 zł premii. Wyjaśniamy, jak to można zrobić.

Premia 300 zł za założenie konta to tylko wstęp

Najciekawsze bonusy dla posiadaczy kont firmowych zwykle proponują liderzy rynku bankowego. Do tego grona z pewnością można zaliczyć Pekao. Wspomniana instytucja aktualnie oferuje Konto Przekorzystne Biznes z pakietem premii o łącznej wartości nawet 1000 zł. Na tę sumę składają się następujące nagrody:

  • 200 zł za otwarcie nowego konta firmowego i niewielką aktywność na nim przez 3 miesiące (wymagania: przelew do ZUS – min. 100 zł/m-c, transakcja kartą – min. 50 zł, przelew przez PeoPay – min. 200 zł)
  • dodatkowe 100 zł wypłacane jeśli klient założył konto dla firmy w trybie online
  • 200 zł za terminal płatniczy z Pekao i przyjęcie poprzez niego transakcji o wartości min. 500 zł miesięcznie (przez 3 miesiące)
  • 200 zł za transakcje walutowe (o wartości min. 20 000 zł przez pierwsze 3 miesiące)
  • 300 zł za podpisanie umowy na produkt kredytowy (kredyt, pożyczkę zabezpieczoną gwarancją BGK de-minimis/EFI COSME/EFI EaSI lub kartę kredytową)

Każdy przedsiębiorca może sam oszacować, jaki poziom łącznej nagrody proponuje mu Bank Pekao. Nawet mało aktywni klienci firmowi, bez problemu otrzymają 300 zł premii. Każdy posiadacz Konta Przekorzystnego Biznes dodatkowo może je polecać zarabiając 100 zł za jedno skuteczne polecenie (łącznie do 1500 zł).

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Ważny jest również brak regularnych kosztów …

Każde konto z wysoką premią może być mało atrakcyjne jeśli bank jednocześnie nalicza wysokie koszty za standardowe usługi. Taki problem na szczęście nie występuje w przypadku Konta Przekorzystnego Biznes. Do zwolnienia z opłat za ten rachunek oraz kartę debetową wystarcza odpowiednio jeden przelew w miesiącu do ZUS-u lub urzędu skarbowego i wartość transakcji „kartowych” na poziomie min. 300 zł/m-c.

Klient Pekao nie zapłaci również za przelewy krajowe w złotych przez bankowość mobilną PeoPay oraz dwie pierwsze wypłaty w miesiącu z innych bankomatów w Polsce.

Advertisement

W Rankomat troszczymy się o transparentność naszych treści, abyś mógł dokonać trafnego wyboru. Informujemy otwarcie, że ten tekst powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments