Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Polska Bezgotówkowa pomogła w instalacji 300 000 terminali

Cały czas, dzięki dobrze funkcjonującemu programowi Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorca może na korzystnych warunkach użytkować nie tylko zwykły terminal płatniczy, ale także bardziej nowoczesne rozwiązanie.

Program Polska Bezgotówkowa został uruchomiony przez rząd w porozumieniu z bankami oraz firmami obsługującymi płatności bezgotówkowe. Niedawno na stronie internetowej wspomnianego programu pojawiła się ciekawa informacja. Chodzi o liczbę terminali płatniczych, które zostały zainstalowane dzięki wsparciu „Polski Bezgotówkowej”.

Okazuje się, że przekroczyła już ona 300 000 urządzeń. Można być pewnym, że liczba sklepów i punktów usługowych z logo programu Polska Bezgotówkowa nadal będzie rosła. Warto zatem wiedzieć, że ten program pozwala również na korzystanie z nowoczesnych kasoterminali.

Załóż Konto Firma+ w Idea Banku

Polska Bezgotówkowa opłaca nam terminal przez rok

Popularność opisywanego programu wynika między innymi z faktu, że zapewnia on przedsiębiorcom nieposiadającym terminalu (przez ostatnie 12 miesięcy) możliwość użytkowania nowoczesnego urządzenia na bardzo korzystnych warunkach. Nie zawsze chodzi tylko o jeden terminal. W razie potrzeby, przedsiębiorca może użytkować nawet trzy terminale objęte zasadami przewidzianymi przez „Polskę Bezgotówkową”.

W przypadku każdego takiego urządzenia, firma przez rok nie poniesie kosztów związanych z jego instalacją oraz obsługą. Zwolnienie z kosztów obejmuje zarówno opłaty za dzierżawę terminalu, jak i prowizje od przyjmowanych transakcji (do kwoty 100 000 zł przypadającej na jeden terminal). Każdy bank uczestniczący w programie Polska Bezgotówkowa może zapewnić klientom indywidualne warunki użytkowania.

Razem z terminalem można mieć także obowiązkową kasę fiskalna

Przykładem banku, który uczestniczy w programie Polska Bezgotówkowa i oferuje dodatkowe korzyści jest Idea Bank. Firmowi klienci wspomnianej instytucji mogą razem z Kontem Firma+ wybrać nowoczesny kasoterminal 3 w 1. To urządzenie łączy funkcje kasy fiskalnej online, platformy do zarządzania sprzedażą oraz terminalu.

W związku z powyższym, klient Idea Banku nie musi osobno kupować kasy fiskalnej online, której fiskus w przypadku wielu firm będzie wymagał od 2021 r. Samo Konto Firma+ też ma wiele zalet. Wystarczy wymienić np. dwuletnie zwolnienie z opłaty za prowadzenie tego rachunku, darmowe przelewy SEPA przez Internet czy bezprowizyjne wpłaty we wpłatomatach (do 100 000 zł miesięcznie).

Advertisement

W Rankomat troszczymy się o transparentność naszych treści, abyś mógł dokonać trafnego wyboru. Informujemy otwarcie, że ten tekst powstał we współpracy z Idea Bankiem.

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments