Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Santander Consumer Bank: nawet 1% na Rachunku Oszczędnościowym

Santander Consumer Bank przekonuje, że oszczędzanie może być proste i wygodne, a na dodatek zyskowne. W ramach promocji Rachunku oszczędnościowego można otrzymać nawet 1% w skali roku na nowe środki dla kwot do 30 000 zł.

Przy inflacji wynoszącej ok. 3%, proponowane przez Santander Consumer Bank promocyjne oprocentowanie w wysokości 1% może nie wygląda okazale, ale trzeba je odnieść do aktualnej sytuacji na rynku. Oferty na tym poziomie są rzadkością i na ogół wiążą się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków – nie tylko posiadania rachunku osobistego w danym banku, ale i wykazania się określoną aktywnością w korzystaniu z niego.

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje do 27 lutego 2021 r. Tak więc, im szybciej pieniądze będą ulokowane na Rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Banku, tym dłużej będą objęte promocyjnymi zasadami.

Kto skorzysta z oferty?

Warunkiem otrzymania wysokiego oprocentowania jest przekazanie do Santander Consumer Banku nowych środków. Pod tym pojęciem rozumiane są kwoty stanowiące nadwyżkę ponad stanem rachunków oszczędnościowych i lokat klienta z dnia 24 listopada 2020 r. Każdego dnia trwania promocji bank będzie wyliczał tę nadwyżkę i określał należne klientowi odsetki.

 

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Oprocentowanie z bonusem

Jak wspomnieliśmy, atrakcyjne 1% dotyczy nowych środków do 30 000 zł. Kwoty powyżej tej granicy, a także te, które nie są nowymi środkami, objęte są inną akcją promocyjną, która trwa do 31 marca 2021 r. i odbywa się pod hasłem: „Ciesz się z nami oszczędnościami”. Zgodnie z jej regulaminem wysokość odsetek uzależniona jest od salda znajdującego się na Rachunku oszczędnościowym.

Kwoty do 50 000 zł są oprocentowane na 0,20% w skali roku. Nadwyżka, ale nie więcej niż 200 000 zł objęta jest stawką 0,25%. Kwoty powyżej 200 000 zł pomnażane są w tempie 0,30% w skali roku.

Brak kosztów

Można posiadać tylko jeden Rachunek oszczędnościowy i jest on obsługiwany w bankowości internetowej. Skorzystanie z podwyższonego oprocentowania nie wiąże się z żadnymi kosztami – konto jest otwierane i prowadzone za darmo, nie obowiązuje limit bezpłatnych wypłat, czyli każdy przelew jest darmowy, niezależnie od liczby wykonywanych przelewów w miesiącu.

Wpłat można dokonywać z rachunków w innym banku, których klient jest jedynym lub głównym właścicielem, a wypłat tylko na tzw. konto powiązane. Należy pamiętać, że dane właściciela Rachunku oszczędnościowego (imię, nazwisko, adres) muszą być identyczne z tymi dotyczącymi konta w innym banku, z którego są dokonywane wpłaty lub na które realizowane są wypłaty.

Jak założyć Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku?

W trakcie wnioskowania o Rachunek oszczędnościowy należy wpisać dane osobowe, podać adres oraz informacje z dowodu osobistego. Co ważne z oferty skorzystać można w 100% online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Wyrażenie zgód marketingowych nie jest wymagane, ale bank zachęca do ich udzielania, gdyż pozwoli mu to na wysyłanie klientowi informacji o aktualnych ofertach promocyjnych. Po pozytywnej weryfikacji danych wniosku przychodzi czas na dokonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł. Możliwe to jest tylko z wybranych banków, których lista znajduje się na pierwszej stronie wniosku o otwarcie rachunku.

Przypominamy, że klient musi być jedynym lub głównym właścicielem ROR-u, z którego będzie wykonywany przelew 1 zł, a  dane personalne oraz adresowe z przelewu muszą być zgodne z tymi, które zostały wpisane we wniosku o założenie Rachunku oszczędnościowego.

Proces nie jest skomplikowany, a dodatkowo ułatwia go przygotowany przez Santander Consumer Bank poradnik. Są w nim szczegółowe opisy kolejnych kroków, w tym instrukcja dodawania skanów/zdjęć dowodu osobistego.

1% – to rarytas na rynku

W promocji Rachunku oszczędnościowego Santander Consumer Banku nie ma konieczności spełniania skomplikowanych warunków – wystarczy wpłacić nowe środki. Patrząc z tej perspektywy w pełni doceniamy walory propozycji banku reklamującego się hasłem „bank od kredytów”, który – jak się okazuje – ma też coś ciekawego do zaproponowania oszczędzającym.

 

W Rankomat troszczymy się o transparentność naszych treści, abyś mógł dokonać trafnego wyboru. Informujemy otwarcie, że ten tekst powstał we współpracy z Santander Consumer Bank.

Advertisement

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments