Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Kredyt na garaż – jak wybrać najlepszą ofertę?

Wybór sposobu finansowania inwestycji ma wpływ zarówno na koszty, jak i czas rozpatrzenia wniosku o kredyt. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy o kredyt na garaż.

biały samochód wjeżdżający do garażu
Źródło obrazka: depositphotos
OBLICZ ZDOLNOŚĆ

Zakup czy budowa garażu wymaga zgromadzenia odpowiednich środków finansowych. W razie braku gotówki, pomocny będzie kredyt w banku. Kredytobiorca ma do wyboru właściwie trzy rodzaje finansowania: kredyt hipoteczny, pożyczkę hipoteczną lub kredyt gotówkowy. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale też wady. Dodatkowo uzyskanie kredytu hipotecznego na garaż nie zawsze będzie możliwe.

Ceny garażu – ile to właściwie kosztuje?

Cena garażu będzie się różniła w zależności od tego, na jakim etapie dojdzie do jego zakupu. Do tego dochodzą różnice w zakresie kosztów nieruchomości w poszczególnych miastach w Polsce. Wydaje się, że najtaniej może być przy okazji kupna domu czy mieszkania. Wówczas nabywca w większym zakresie jest w stanie negocjować cenę, zarówno z deweloperem, jak i właścicielem prywatnym. W przypadku kupna garażu wolnostojącego, może być już drożej.

Garaż murowany o powierzchni 19 m2 na rynku wtórnym w województwie mazowieckim to wydatek rzędu 35.000 zł do 50.000 zł. Ceny garażu na Dolnym Śląsku o podobnej powierzchni zaczynają się już od 25.000 zł.

W przypadku samodzielnej budowy garażu przy wycenie kosztów trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim materiał, z którego ma być on wykonany oraz całkowitą powierzchnię. Według portali budowlanych orientacyjna cena budowy garażu murowanego o wymiarach 6 x 4 m to około 20.000 zł. Garaż drewniany czy konstrukcja betonowa będzie już sporo tańsza i nie powinna przekroczyć 13.000 zł.

Kredyt hipoteczny na garaż – czy to możliwe?

Kredyt hipoteczny to zwykle najtańszy sposób finansowania zakupu nieruchomości. Dzięki dobremu zabezpieczeniu pod postacią hipoteki, kredytobiorca może uzyskać ofertę z niskim oprocentowaniem i długim okresem spłaty. Jednak wadą tego rozwiązania jest duża liczba formalności i konieczność posiadania wysokiej zdolności kredytowej. Dodatkowo uzyskanie kredytu hipotecznego jest uzależnione od posiadania środków na pokrycie wkładu własnego – aktualnie na poziomie co najmniej 20 % wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny na garaż teoretycznie jest możliwy w przypadku, kiedy garaż ma wyodrębnioną księgę wieczystą. Jednak z uwagi na to, że garaż traktowany jest jako nieruchomość na cele inne niż mieszkaniowe, znalezienie banku, który udzieli kredytu hipotecznego na taki cel może być trudne. Kolejną przeszkodą będzie sama wysokość kredytu – banki mogą ustalić minimalną kwotę, którą można pożyczyć w ramach kredytu hipotecznego i może to być więcej niż np. 30.000 zł potrzebne w tej sytuacji.

Innym rozwiązaniem jest zakup garażu łącznie z mieszkaniem czy domem. Wówczas uzyskany kredyt hipoteczny można przeznaczyć na sfinansowanie całości inwestycji, której składową jest również garaż. W taki sposób można uzyskać jedynie pieniądze na zakup a nie na budowę garażu.

Pożyczka hipoteczna na garaż – czy to się opłaca?

Podstawą uzyskania tej formy finansowania jest ustanowienie hipoteki na posiadanej już nieruchomości np. mieszkaniu czy domu. Właścicielem nieruchomości nie musi być kredytobiorca, ale także osoba trzecia np. rodzice. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego pieniądze z pożyczki zabezpieczonej hipoteką można przeznaczyć na dowolny cel.

Dodatkowe zalety to długi okres spłaty i wysoka kwota główna. Ponadto koszty, jakie poniesie kredytobiorca będą niższe niż przy kredycie gotówkowym. Jednak trzeba być przygotowanym na większą liczbę formalności – nie tylko dotyczących określenia zdolności kredytowej, ale również w zakresie wyceny nieruchomości, na której ma zostać ustanowiona hipoteka. Czas na podjęcie decyzji o przyznaniu kredytu będzie dość długi – nawet 2 do 3 tygodni.

Kredyt gotówkowy na garaż – wady i zalety tego rozwiązania

Najłatwiej uzyskać kredyt gotówkowy na garaż. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel – dlatego nie ma znaczenia czy planujesz zakup, remont czy budowę garażu. Kolejną zaletą kredytu gotówkowego jest niewielka liczba formalności – zwykle wystarczy dowód osobisty i dokument potwierdzający wysokość dochodów.

Wniosek można złożyć przez internet. Decyzję o przyznaniu kredytu bank wyda zwykle już w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku, co wiąże się z szybkim przelewem pieniędzy na konto. Kredytobiorca nie musi posiadać wkładu własnego czy przedstawiać dodatkowych zabezpieczeń spłaty zobowiązania.

Wadą tego rozwiązania są koszty – z reguły wyższe niż te przy kredycie hipotecznym i dodatkowo krótszy okres spłaty zobowiązania. W ramach kredytu gotówkowego banki pożyczą mniej niż w przypadku pożyczki hipotecznej, choć na zakup czy budowę garażu limit oferowany przez bank na pewno wystarczy.

Jaki kredyt na garaż wybrać?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest uzależniona od okoliczności zakupu czy budowy garażu. Jednak można założyć, że w przypadku mniejszych potrzeb finansowych łatwiej będzie skorzystać z szybkiego kredytu gotówkowego. Dla większej inwestycji, szczególnie w przypadku kupna mieszkania czy domu z garażem, warto rozważyć kredyt lub pożyczkę hipoteczną. Formalności jest co prawda więcej, ale koszty będą niższe.

Dla porównania poniżej prezentujemy zestawienie najważniejszych zalet i wad każdego z omówionych wyżej rozwiązań.

Rodzaj finansowaniaZaletyWady
Kredyt gotówkowy- szybka decyzja kredytowa
- brak zbędnych formalności
- brak dodatkowych zabezpieczeń spłaty zobowiązania
- krótki okres spłaty
- wysokie koszty kredytu
Pożyczka hipoteczna- niskie oprocentowanie
- długi okres spłaty
- pieniądze na dowolny cel
- konieczność posiadania nieruchomości, z reguły nie obciążonej hipoteką
- długi czas do uzyskania decyzji o przyznaniu finansowania
- dużo formalności 
- oprocentowanie jest zwykle wyższe niż przy kredycie hipotecznym

Kredyt hipoteczny- niskie oprocentowanie
- wysoka kwota kredytu
- długi okres spłaty
- pieniądze trzeba wykorzystać na z góry określony cel - z reguły zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych 
- trudno uzyskać w przypadku zakupu garażu wolnostojącego 
- dużo formalności
- dodatkowe koszty związane z wyceną nieruchomości będącej przedmiotem zabezpieczenia i koszty notarialne
- konieczność posiadania dodatkowych środków na pokrycie wkładu własnego

Kredyt gotówkowy na garaż – trzy najlepsze oferty

Dla wyboru najlepszych ofert kredytów gotówkowych na rynku finansowym przyjęliśmy następujące założenia:

 • kredyt gotówkowy na kwotę 30.000 zł z okresem spłaty rozłożonym na 48 rat,
 • inne produkty finansowe posiadane przez kredytobiorcę: karta kredytowa z limitem 5.000 zł,
 • brak opóźnień w dotychczasowej spłacie zobowiązań,
 • dochody netto na poziomie 4.000 zł,
 • liczba osób na utrzymaniu: 2,
 • suma miesięcznych zobowiązań w gospodarstwie domowym:około 1.000 zł,
 • zdolność kredytowa na poziomie około 149.000 zł

Dla tak postawionych warunków najlepszą ofertę kredytową znajdziesz w poniższych bankach.

Kredyt gotówkowy na garaż w banku Citi Handlowy

 • całkowita kwota do spłaty to 36.372 zł
 • miesięczna rata 757,75 zł
 • RRSO 10,23%
 • prowizja 5,50 %
 • oprocentowanie 6,99 %
 • minimalny wiek kredytobiorcy: 21 lat
 • maksymalny wiek kredytobiorcy: 75 lat
 • brak innych kosztów związanych z udzieleniem kredytu typu opłata przygotowawcza czy opłata administracyjna
 • umowę można podpisać w oddziale, za pośrednictwem kuriera, czy przy pomocy przelewu

Do złożenia wniosku potrzebny będzie dowód osobisty i dokument potwierdzający wysokość dochodów np. zaświadczenie od pracodawcy. Zaletą kredytu gotówkowego na garaż w banku Citi Handlowy jest minimalna ilość formalności i możliwość złożenia wniosku online, a dodatkowo także niskie koszty.

Kredyt gotówkowy na garaż w InBanku

 • całkowita kwota do spłaty to 36.885,60 zł
 • miesięczna rata 768,45 zł
 • RRSO 11,05%
 • prowizja 6,99 %
 • oprocentowanie 6,99 %
 • ubezpieczenie: 0,13 %
 • minimalny wiek kredytobiorcy: 22 lata
 • maksymalny wiek kredytobiorcy: brak ograniczeń
 • brak innych kosztów związanych z udzieleniem kredytu typu opłata przygotowawcza czy opłata administracyjna
 • oferta dostępna tylko online – umowę można podpisać przy pomocy przelewu

Dokumenty i formalności potrzebne do złożenia wniosku to dowód osobisty, wyciąg z rachunku bankowego z historią obejmującą 3 miesiące lub zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Zaletą kredytu gotówkowego na garaż w InBanku jest szybka decyzja kredytowa – tylko jeden dzień od złożenia wniosku, minimum formalności i możliwość złożenia wniosku przez internet.

Kredyt gotówkowy na garaż w Alior Banku

 • całkowita kwota do spłaty to 38.645,28 zł
 • miesięczna rata 805,11 zł
 • RRSO 13,82%
 • prowizja 11,66 %
 • oprocentowanie 7,19 %
 • ubezpieczenie: 0,29 %
 • minimalny wiek kredytobiorcy: 21 lata
 • maksymalny wiek kredytobiorcy: 80 lat
 • brak innych kosztów związanych z udzieleniem kredytu typu opłata przygotowawcza czy opłata administracyjna
 • sposób podpisania umowy: w oddziale lub przy pomocy kuriera

Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku to dowód osobisty, zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. Konieczne będzie również podanie numeru rachunku bankowego, adresu e-mail i numeru telefonu. Zaletą kredytu gotówkowego na garaż w Alior Banku jest szybka decyzja kredytowa, niewiele formalności, możliwość rozłożenia spłaty zobowiązania nawet na 120 miesięcy. Wniosek o ten produkt finansowy można złożyć online, w oddziale banku lub kontaktując się telefonicznym biurem obsługi klienta.

Kredyt na garaż – podsumowanie

Najprostszym sposobem finansowania każdej inwestycji, nie tylko polegającej na budowie czy kupnie garażu, jest kredyt gotówkowy. Wniosek o przyznanie kredytu coraz częściej można złożyć online a formalności zostały ograniczone do minimum. Koszty udzielenia kredytu gotówkowego będą wyższe, ale oprocentowanie lub prowizję można zwykle obniżyć dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu np. pod postacią ubezpieczenia spłaty zobowiązania na wypadek śmierci czy utraty pracy.

Większe oszczędności w zakresie kosztów bankowych można uzyskać częściej przy kredycie czy pożyczce zabezpieczonej hipoteką. W tym przypadku czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania będzie jednak dłuższy, a samych formalności będzie więcej.

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

banknoty i kalkulator na blacie oraz kostki z napisem kredyt

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych

Nawet niewielka różnica w wysokości prowizji czy oprocentowania pożyczki przekłada się na całkowite koszty finansowania. Sprawdzamy warunki ofert najlepszych kredytów...

mężczyzna wsuwający kartę do szczeliny bankomatu

Na czym polega kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny to dodatkowe środki na dowolny cel. Doskonale sprawdzi się w razie nieplanowanych wydatków – bo pieniądze są dostępne...

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o