Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

200 zł zwrotu za zakupy – program Same Korzyści od Banku Pocztowego

Od początku roku zauważyć można wzmożoną aktywność banków, oferujących dodatkowe profity w zamian za założenie konta, czy aktywne korzystanie z karty płatniczej. Obok bonusów o charakterze rzeczowym czy jednorazowych premii pieniężnych, coraz częściej pojawiają się propozycje oferujące klientom moneyback. Dzięki temu płacąc kartą, mamy szansę na zwrot część poniesionych wydatków. Kwoty powracające na rachunek wydają się czasami niewielkie, jednak w dłuższej perspektywie może okazać się, że zaoszczędziliśmy nawet kilkaset złotych.

Bank Pocztowy, jako organizator programu „Same Korzyści”, oferuje posiadaczom Bliskiego Konta Pocztowego lub Konta Bez Ograniczeń, 5% zwrotu za płatności kartą. Do zgarnięcia jest 20 złotych miesięcznie w zamian za transakcje dokonane w aptekach, kinach, teatrach oraz w miejscach związanych ze sportem i rekreacją. Jako że zakończenie promocji przewidziane zostało na dzień 31.12.2017 roku, maksymalna kwota do zgarnięcia sięgać może nawet 200 zł. Wspomniane konta cechuje pewna warta uwagi funkcjonalność, z której zapewne ucieszą się starsi klienci banku. Ale o tym w dalszej części tekstu.

Kto może przystąpić do promocji Banku Pocztowego?

 

Zgodnie z regulaminem uczestnikiem promocji może zostać osoba fizyczna, która jest posiadaczem karty płatniczej (MasterCard lub VISA wydanej przez bank do konta), dokonała jej aktywacji oraz w okresie trwania programu nie odwołała zgody na otrzymywanie informacji handlowych i nie wniosła sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Oczywiście podczas trwania  promocji nie należy rezygnować ani z konta, ani z karty płatniczej.

Jeśli spełniliśmy powyższe warunki, musimy złożyć oświadczenie o przystąpieniu do programu. Możemy zrobić to w dowolnej placówce banku lub za pośrednictwem dedykowanej klientom infolinii. Niestety nie mamy możliwości przyłączenia się do promocji za pośrednictwem strony internetowej banku. Uczestnictwo w programie rozpoczyna się od 1-go dnia kalendarzowego miesiąca następującego po miesiącu, w którym przystąpiono do programu.

W jaki sposób skutecznie korzystać z oferty moneyback?

 

Przystępując do programu należy wybrać jedną z trzech kategorii, w ramach której bank naliczał będzie zwrot za dokonane zakupy. Do wyboru mamy trzy opcje wraz z doprecyzowanymi kodami MCC, które dają gwarancję na skuteczny moneyback. Transakcji kartą należy dokonywać w poniższych miejscach:

Zdrowie (apteki, apteki i drogerie) – 5122, 5912 

Kultura (kina, teatry, muzea, opery, filharmonie) – 7832, 7922, 7929

Sport i rekreacja:

  • sklepy sportowe – stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe – sprzedaż i serwis – 5655, 5940, 5941, 5998
  • pływalnie i baseny, parki wodne, parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne – 7991,7996, 7998, 7999
  • obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, studia i szkoły tańca – 7032, 7911, 7941,7997

 

Żeby nie było zbyt łatwo, wypłatę premii otrzymamy po spełnieniu dwóch dodatkowych warunków. Po pierwsze należy zapewnić miesięczne wpływy na konto bankowe o łącznej wysokości minimum 1 000 zł. Po drugie bank oczekuje każdego miesiąca płatności kartą na kwotę minimum 300 zł. Kiedy dopilnujemy stawianych warunków, zwrot następować będzie w terminie do 15 dnia następnego miesiąca po miesiącu podlegającym rozliczeniu. Nagroda wolna jest od podatku. Regulamin promocji znajdziecie w tym miejscu.

Czy program Banku Pocztowego to na pewno same korzyści?

 

Jeśli mieszkamy w pobliżu poczty i często dokonujemy zakupów w miejscach objętych programem moneyback, to warto zastanowić się nad udziałem w promocji. Dużym minusem oferty jest konieczność wyboru tylko jednej kategorii, objętej programem zwrotu. Wybierając apteki, rezygnujemy jednocześnie z premii za transakcje w miejscach związanych z kulturą i sportem. Co prawda w trakcie trwania promocji można dokonać zmiany kategorii, jednak ta obowiązywać będzie dopiero 1-ego dnia miesiąca po miesiącu złożenia dyspozycji.

Wybór samego konta w dużej mierze zależy od naszych preferencji. Zapewne większą popularnością będzie cieszyć się Bliskie Konto Pocztowe, które po spełnieniu określonych warunków, może być w zupełności bezpłatne. Za Konto Bez Ograniczeń zapłacimy niezmiennie 15 zł miesięcznie, co pomimo wielu udogodnień, czyni ofertę mniej atrakcyjną. Proponowana opłata w dużej mierze skonsumuje wypracowany w okresie promocji moneyback.

Na koniec chcielibyśmy przedstawić ciekawą funkcjonalność, z której prawdopodobnie ucieszą się starsi posiadacze konta. Bank Pocztowy oferuje swoim klientom dostarczenie gotówki pod wskazany adres, na podstawie jednorazowego lub cyklicznego zlecenia wypłaty. Korzystając z Bliskiego Konta Pocztowego za usługę zapłacimy każdorazowo 7 zł, a osoby które ukończyły 65 rok życia zapłacą 2 zł mniej. Zapewnia to dostęp do środków finansowych osobom, które z określonych powodów muszą pozostać w domu.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments