Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

mBank podbija stawkę – do 600 zł zwrotu za założenie eKonta

Analizując najświeższą ofertę mBanku, aż chce się krzyknąć – żarty się skończyły. Z końcem maja pożegnaliśmy promocję gwarantującą posiadaczom eKonta do 300 zł zwrotu za zakupy, jednak w mig na horyzoncie pojawiła się następna, godna uwagi oferta. Bank nie wysilił się na oryginalność, proponując kolejny raz premię w postaci moneyback. Sęk w tym, że podwoił jej wartość i dorzucił gwarancję niezmienności opłat, a to już wzbudza w nas umiarkowany zachwyt.  Prześwietlamy!

Jak przystąpić do promocji mBanku?

Akcje tego kalibru z reguły nastawione są na pozyskiwanie nowych klientów, w celu przekonania ich do bliższego zapoznania się z usługami oferowanymi przez bank. Nie inaczej jest i tym razem, bo aby przystąpić do promocji, należy:

  • być osobą, która od 01 stycznia 2016 r. nie była oraz w dalszym ciągu nie jest posiadaczem lub współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017,
  • złożyć wniosek o eKonto w wariancie standard lub plus,
  • zaakceptować wymagane oświadczenia,
  • do 31 lipca 2017 r. zawrzeć umowę konta, przy czym należy pamiętać, że musi być to umowa indywidualna (nie może być to konto wspólne).

W pierwszym punkcie wspominaliśmy o numerach rozliczeniowych rachunku oszczędnościowego. Gwoli ścisłości jest to ciąg cyfr zaczynający się od trzeciego, a kończący się na dziesiątym miejscu standardowego numeru rachunku bankowego. W razie wątpliwości omówienie szczegółowej konstrukcji rachunku bankowego znajdziecie w tym miejscu.  

Kilka prostych warunków

Kiedy jesteście już pewni, że bank zabiega właśnie o Waszą uwagę, zobaczcie, jakie warunki musicie spełnić w drodze po premię w postaci moneyback:

  • dokonać transakcji kartą i/lub BLIKiem na kwotę co najmniej 250 zł,
  • zapewnić wpływ na konto w kwocie nie niższej niż 1 000 zł,
  • zalogować się do aplikacji mobilnej banku.

Powyższe warunki należy spełniać łącznie w każdym miesiącu trwania promocji. Transakcje kartą i/lub BLIKiem nie mogą zostać anulowane do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały dokonane. Wpływy na konto nie mogą pochodzić z innego rachunku w mBanku, którego jesteście posiadaczami lub współposiadaczami. W przypadku zmiany taryfy eKonta na inną niż plus lub standard, zostaniecie automatycznie wykluczeni z promocji. To wszystko.

OTWÓRZ KONTO ZE ZWROTEM DO 600 ZŁ ZA ZAKUPY

Moneyback + gwarancja niezmienności opłat

Realizując warunki postawione przez organizatora akcji, możemy spodziewać się zwrotu za zakupy w wysokości 4%, jednak nie więcej niż 100 zł miesięcznie. Błogostan ten będzie trwać przez pierwsze 6 miesięcy od momentu założenia konta. Jak łatwo policzyć, w najkorzystniejszym wariancie, łączna kwota premii wyniesie okrągłe 600 zł. Dlaczego piszemy o najkorzystniejszym wariancie? Bo 100 zł zwrotu zapewnią transakcje na kwotę min. 2 500 zł miesięcznie. To sporo, ale na szczęście nikt nie każe walczyć nam o najwyższą stawkę.  

Zgrabnym dodatkiem do usługi moneyback jest gwarancja niezmienności opłat. Dzięki niej przez 24 miesiące od dnia podpisania umowy konta nie musimy martwić się o:

  • opłaty za prowadzenie eKonta,
  • opłaty za wypłaty z bankomatów wykonywanych kartą wydaną do konta,
  • opłaty za przelewy złotówkowe realizowane przez internet.

O ile zapewnienie niezmienności opłaty za prowadzenie konta i za wypłaty z bankomatów uznajemy za duży plus, to nie wydaje się nam, żeby bank w najbliższych latach zdecydował się na kasowanie klientów za standardowe przelewy internetowe w PLN. Wprowadzenie takiej opłaty mocno odbiłoby się na pozycji eKonta w rankingach rachunków bankowych oraz spowodowałoby co najmniej masowe oburzenie klientów.

Regulamin promocji znajdziecie w tym miejscu.

Naszym zdaniem

Nie zwykliśmy bić brawa bankierom, ale w tym przypadku choć raz klaśniemy w dłonie. Podwojenie stawki bonusu i dorzucenie gwarancji niezmienności opłat, powinno wyznaczać kierunek tworzenia promocji bankowych. Chcemy korzystać z ofert, dających nam odczuwalne korzyści, a 600 zł zwrotu to już dobra motywacja, aby poważnie zastanowić się nad założeniem konta. Mamy nadzieję, że era promocji “kuszących” wiatraczkiem usb czy stylowym termoforkiem na dobre odchodzi do lamusa. A my tymczasem propozycji mBanku wystawiamy zasłużoną 5 z plusem.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments