Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank: 720 zł moneyback po roku aktywności na Koncie Jakże Osobistym. A nawet więcej!

Alior Bank określił w najnowszej promocji Konta Jakże Osobistego maksymalną wartość nagrody – 720 zł. Od uczestnika akcji zależy, czy uda mu się ją zgarnąć w całości, czy też będzie ona mniejsza. W zasadzie, to może być nawet większa i wynieść aż 960 zł. Tłumaczymy o co chodzi.

Udział w większości promocji bankowych wiąże się z koniecznością wykonania określonych działań, za co jej organizator przyznaje wskazaną w regulaminie premię. Zdarzają się takie akcje, głównie te związane z odzyskiwaniem części wydatków w formie moneybacku, w których ostateczna wartość nagrody zależy od aktywności uczestnika. Trwająca do 31 maja 2021 r. promocja „Bankuj i zyskuj z kontem” należy właśnie do tej drugiej kategorii.

Kto ma szansę na nagrodę?

Jak to zazwyczaj bywa w promocjach bankowych, są one adresowane do nowych klientów. W tym przypadku pod tym pojęciem są rozumiane osoby, które w ciągu 2 lat przed złożeniem wniosku o Konta Jakże Osobiste w ramach opisywanej akcji nie posiadały w Alior Banku konta osobistego, walutowego lub Karty Kibica.

Wykluczenie dotyczy także właścicieli kont osobistych w nieistniejącej już instytucji T-Mobile Usługi Bankowe. Posiadanie konta oszczędnościowego lub firmowego, a także rachunku w Kantorze Walutowym, nie jest przeszkodą w ubieganiu się o nagrodę.

Jakie nagrody są do zdobycia?

Skoro na początku rozpaliliśmy wyobraźnię informacją, że można zdobyć aż 960 zł, to zacznijmy od przedstawienia nagród. Można je zdobyć za 4 rodzaje aktywności:

  • 12 x 20 zł za wpływy na rachunek i transakcje bezgotówkowe;
  • 12 x 20 zł za korzystanie ze wskazanych w regulaminie akcji usług w aplikacji Alior Mobile;
  • 12 x 20 zł za posiadanie produktu kredytowego i terminowe regulowanie zobowiązań.

To nagrody w ramach opisywanej promocji. Dodatkowo w ciągu roku można jeszcze zgarnąć 12 premii po 20 zł w postaci 1% zwrotu za płatności mobilne. Warunek – wybranie właśnie takiej korzyści do Konta Jakże Osobistego (szczegóły przedstawimy poniżej). Krótko mówiąc, maksymalny bonus to 4 x 240 zł, czyli aż 960 zł!

Czas na wymagane działania

Najwyższa pora przedstawić działania niezbędne do zdobycia premii. Na początek oczywiście złożenie wniosku o Konto Jakże Osobiste (wraz z kartą debetową) na stronie promocji. Trzeba to zrobić do 31 maja 2021 r., a po wykonaniu tego kroku w ciągu 30 dni od daty przystąpienia do promocji podpisać dokumenty. Nie można przy tym zapomnieć o wyrażeniu zgód marketingowych.

Pierwszy bonus bank przyzna za aktywność na koncie, czyli zapewnienie w każdym z 12 miesięcy po otwarciu rachunku wpływów o łącznej wysokości min. 1500 zł i wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 300 zł. Dodatkowo należy zalogować się w danym miesiącu choć raz do aplikacji mobilnej.

Warunkiem otrzymania drugiej nagrody jest dokonanie w każdym z 12 miesięcy po uruchomieniu konta opłaty za parking, zakup biletu komunikacji miejskiej lub przejazd autostradą. Trzeba to zrobić w aplikacji mobilnej Alior Mobile korzystając z usług Bilety i parking i/lub Płatność za autostrady.

Trzecią premię, także za każdy z 12 pierwszych miesięcy bycia klientem Aliora, otrzymają osoby, które skorzystają z jego produktów kredytowych (np. limitu w koncie, karty kredytowej, kredytu) i będą terminowo spłacać należności.

Kilka ważnych informacji

Nagrody będą wypłacane na Konto Jakże Osobistego do końca miesiąca następującego po tym, w którym zostały zrealizowane wymagania regulaminu. Transakcje bezgotówkowe można wykonywać w punktach stacjonarnych, korzystając z „plastiku” lub płacąc mobilnie, jak i sklepach internetowych. Zwracamy uwagę, że bank wymienił w regulaminie kilka rodzajów podmiotów, w których płatności są „zakazane”.

Należą do nich m.in. kasyna, instytucje finansowe i brokerzy ubezpieczeniowi, ale także podmioty świadczące usługi transportowe. Alior Bank dość skrupulatnie sprawdza miejsce dokonania transakcji, więc trzeba się pilnować. Nie jest to trudne, bo w historii rachunku w bankowości elektronicznej widać kod MCC miejsca płatności i można sprawdzić, czy figuruje on na liście wykluczeń podanej w regulaminie.

Jak chodzi o wpływy, to nie mogą to być przelewy z innych kont uczestnika promocji prowadzonych w Alior Banku (także tych, których jest współposiadaczem) oraz z rachunków firmowych w tym  prowadzonych dla firm, których uczestnik akcji jest właścicielem lub jest powiązany z nimi kapitałowo lub organizacyjnie. Najprościej jest więc spełnić ten wymóg przelewając pieniądze z własnego konta w innym banku.

Umowa o produkt kredytowy, która pozwoli na zdobycie jednej z nagród musi być zawarta bezpośrednio z Alior Bankiem, nie można tego zrobić u pośrednika. I na koniec dwie dobre wiadomości – brak realizacji wymagań w jednym miesiącu nie pozbawia prawa do starania się o premię w kolejnych, po prostu za dany miesiąc bank nie wypłaci bonusu.

Konto Jakże Osobiste – czy warto je założyć?

Na pierwszy rzut oka Konto Jakże Osobiste należy do rynkowych średniaków. Wynoszącej 10 zł opłaty za rachunek można uniknąć zapewniając jednorazowy wpływ w wysokości 1500 zł (zwracamy uwagę, że dla otrzymania premii może to być suma kilku przelewów). Z kolei 5 zł za kartę bank nie pobierze pod warunkiem wykonania w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł.

Ocena tego rachunku zmieni się, gdy spojrzymy na związany z nim pakiet 11 korzyści. Dwie z nich bank oferuje za darmo, za każdą kolejną trzeba zapłacić 3,50 zł miesięcznie. Do wyboru jest m.in. podwyższone oprocentowanie Konta Oszczędnościowego, pakiet bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce lub za granicą, czy 5 darmowych przelewów natychmiastowych.

Jedną z najbardziej interesujących opcji jest możliwość otrzymania 1% moneyback (maksymalnie 20 zł/miesiąc) za płatności mobilne. To właśnie o tej możliwości zdobycia dodatkowej nagrody, w sumie 240 zł po roku, wspomnieliśmy na samym wstępie.

Naszym zdaniem

Propozycję Alior Banku oceniamy bardzo pozytywnie. Przede wszystkim ze względu na wysokość premii jaką można zgarnąć uczestnicząc w tej akcji. Ponadto trzeba docenić, że bank dał szerokie możliwości wyboru – można aktywnie walczyć o wszystkie 4 bonusy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zadowolić się nagrodami za wybrane działania.

Na dodatek mniejsza aktywność w jednym miesiącu nie wykluczy z udziału w akcji w późniejszym okresie, a będzie oznaczała jedynie niższą premię. Wpływające co miesiąc bonusy z pewnością będą działały mobilizująco na podejmowanie premiowanych aktywności w kolejnych okresach. Po roku przyjdzie czas na podsumowanie zdobyczy. Wierzymy, że będzie ona bliska maksimum.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments