Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank: nawet 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym

Alior Bank konsekwentnie dba o atrakcyjne oprocentowanie swojego Konta Mocno Oszczędnościowego. Właśnie uruchomił kolejną edycję promocji, w której zarazem obniżył oferowany bonus do 2,3% w skali roku, jak i go podwyższył do 2,6%. Jak to możliwe? Poniżej przedstawiamy rozwiązanie tej zagadki.

 

 

W czasach, gdy banki z reguły tną oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych, każda, nawet niewielka podwyżka, zasługuje na uznanie. Spójrzmy więc na kolejną, już 10., edycję podwyższonego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku, która potrwa do 23 października 2019 r.

Kto zyska wyższe odsetki?

W promocji mogą wziąć udział obecni i nowi klienci Alior Banku, o ile są pełnoletni. Tym drugim podpowiadamy, że trwa akcja dotycząca Konta Jakże Osobistego. Za otwarcie tego rachunku i wykazanie się niewielką aktywnością w korzystaniu z niego można zgarnąć 200 zł.

Z podwyższonego oprocentowania nie od razu skorzystają ci, którzy cieszą się z przywilejów poprzedniej edycji tej promocji. Oni będą mogli przystąpić do obecnej odsłony dopiero po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania i wpłaceniu nowych środków.

2,3% na nowe środki

Dla uzyskania premiowego oprocentowania wystarczy wpłacić na Konto Mocno Oszczędnościowe nowe środki a bank automatycznie zacznie naliczać wyższe odsetki. Pojęcie nowe środki obejmuje w tym przypadku nadwyżkę ponad saldo na kontach osobistych i oszczędnościowych oraz lokatach danego klienta w dniu 11 września 2019 r.

Bonusowe odsetki wynoszą 2,3% w skali roku i będą naliczane dla kwot do 100 000 zł przez 3 miesiące, licząc od daty wpływu pierwszych nowych środków.

2,6% za regularne wpływy

Istnieje możliwość zarobienia jeszcze więcej, a konkretnie 2,6% w skali roku. Wystarczy w każdym z 3 miesięcy trwania promocji zasilać swoje konto osobiste w Alior Banku jednorazową wpłatą w wysokości min. 1500 zł. Gdy bank odnotuje taki wpływ, to za dany miesiąc automatycznie podniesie oprocentowanie z 2,3% do 2,6%. Regulamin najnowszej edycji promocji Konta Mocno Oszczędnościowego dostępny jest tutaj.

Załóż Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku

Produkty Alior Banku

Konto Mocno Oszczędnościowe prowadzone jest za darmo. Alior Bank, jako jeden z nielicznych, pozwala na nieograniczoną liczbę wypłat z tego typu rachunku na konto osobiste prowadzone w tym banku. W przypadku przelewów na inne rachunki bezpłatna jest tylko pierwsza operacja, każda kolejna kosztuje 8 zł.

Możliwość uzyskania na Koncie Mocno Oszczędnościowym aż 2,6% przemawia za tym, by rozważyć założenie w Alior Banku Konta Jakże Osobistego. Standardowo kosztuje ono 10 zł/miesiąc, ale zapewnienie jednorazowego wpływu w wysokości min. 1500 zł zwalnia z opłaty. Zwracamy uwagę, że taki wpływ zagwarantuje też najwyższe oprocentowanie.

Dodajmy, że z Kontem Jakże Osobistym związany jest pakiet 10 korzyści do wyboru. Dwie z nich bank oferuje za darmo, a za każdą kolejną trzeba zapłacić 3,50 zł. Warto wiedzieć, że wśród bonusów jest podwyższenie do 3% w skali roku oprocentowania „zwykłego” Konta Oszczędnościowego. Będzie ono naliczane do końca 2019 r. i dotyczy kwot do 20 000 zł.

Naszym zdaniem

Każdą propozycję kierowaną do oszczędzających przekraczającą rynkową średnią (wynosi ona obecnie ok. 1,5%) należy ocenić pozytywnie. Dodatkową zaletą oferty Alior Banku jest możliwość samodzielnego wyboru jednej z dwóch stawek oprocentowania oraz związana z rachunkiem osobistym korzyść w postaci podwyższonego oprocentowania „zwykłego” Konta Oszczędnościowego.

Gdyby komuś było mało bonusów, to dodamy jeszcze informację o Lokacie 100 dni, na której można ulokować 50 000 zł z oprocentowaniem 3%. Mogą z niej skorzystać tylko osoby, które nie mają założonej karty klienta w Alior Banku. Brak współpracy z tym bankiem nie oznacza, że dana osoba nie figuruje w rejestrach Aliora. Może w nich występować, jeśli była klientem instytucji, która została przejęta pośrednio (np. Meritum Bank) lub bezpośrednio (np. BPH) przez Alior Bank.

 

Czytaj też: Santander Bank Polska: Konto Jakie Chcę z premią 200 zł

Czytaj też: Getin Bank: 2,8% do 200 000 zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

 

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments