Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: 2,8% do 200 000 zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to nowy produkt w ofercie Getin Banku, który niemal w całości przejął po swoim poprzedniku warunki promocji. Różnica sprowadza się do nieco niższych odsetek dla kwot powyżej 400 000 zł i po okresie promocji.

 

Można śmiało powiedzieć, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to mocne wejście na rynek. Jego uruchomienie zbiegło się w czasie ze startem kolejnej odsłony promocji „na nowe środki”. Getin Bank oferuje na 4 miesiące 2,8% w skali roku dla kwot do 200 000 zł i 2% dla oszczędności z przedziału od 200 000 do 400 000 zł.

Na dodatek do końca 2020 r. wszystkie przelewy na inne rachunki posiadacza EKO w Getin Banku, realizowane w bankowości elektronicznej, będą bezpłatne. W ten sposób nowy rachunek upodobnił się do typowego rachunku osobistego, z którego można swobodnie wypłacać pieniądze.

Kto skorzysta z wysokiego oprocentowania?

Wróćmy do przedstawienia warunków kolejnej edycji promocji „na nowe środki”. Mogą w niej uczestniczyć nowi i obecni klienci Getin Banku. Podstawowe warunki, to posiadanie w tym banku rachunku osobistego oraz wyrażenie zgody na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych. Trzeba też pamiętać, by Elastyczne Konto Oszczędnościowe założyć tylko dla siebie (rachunek wspólny nie może być objęty promocją).

Niestety jest jeszcze jedno, dość istotne, ograniczenie. Bonusowe oprocentowanie nie jest dostępne dla osób, którym w okresie 23 września – 3 listopada 2019 r. kończy się promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w ramach poprzednich edycji akcji „na nowe środki”.

Warunki oferty

Do tej edycji promocji można przystąpić do 3 listopada 2019 r. Wystarczy wpłacić na EKO nowe środki. Pod tym pojęciem bank rozumie pieniądze, które stanowią nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach przejściowych oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych prowadzonych dla danego klienta w dniu 17 września 2019 r.

Podwyższone oprocentowanie będzie naliczane przez 122 dni (4 miesiące) od chwili pierwszej wpłaty spełniającej warunki regulaminu. Korzystając z atrakcyjnej lokaty czy promocji konta oszczędnościowego w innym banku, nie trzeba się więc spieszyć.

Jak wspomnieliśmy, dla kwot do 200 000 zł oprocentowanie wynosi 2,8% w skali roku, oszczędności od 200 000 zł do 400 000 zł są oprocentowane 2,0%. Powyżej tej kwoty obowiązuje oprocentowanie 0,5%. Identyczna stawka będzie po zakończeniu okresu promocji, o ile bank jej nie przedłuży. Szczegółowe zasady promocji „na nowe środki” opisane są w regulaminie.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Oferta Getin Banku – co trzeba wiedzieć?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe jest bezwarunkowo darmowe. Podobnie jak w innych bankach, tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna. Każda następna kosztuje 9 zł. Tyle tylko, że do końca 2020 r. bank nie będzie jej pobierał, jeśli przelew będzie realizowany w bankowości elektronicznej, a pieniądze trafią na innych rachunek posiadacza EKO prowadzony w Getin Banku.

Osoby posiadające „stare” Konta Oszczędnościowe mogą je przekształcić w nowy rachunek w oddziale Getin Banku lub kontaktując się z infolinią. Nowi klienci Getin Banku muszą zacząć od założenia konta osobistego. Najlepiej wybrać Konto Proste Zasady. Dla osób w wieku 18-26 lat jest ono bezpłatne bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Od starszych bank pobierze 8 zł opłaty. Można jej uniknąć realizując przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą w miesiącu.

Naszym zdaniem

Można powiedzieć, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe jest aktualnie jeszcze lepsze od swojego poprzednika. Co prawda oprocentowanie kwot powyżej 400 000 zł jest nieco niższe, ale odczuje to zapewne niewiele osób. Natomiast wszyscy mają praktycznie nieograniczony dostęp do swoich pieniędzy wpłaconych na EKO.

Trzeba też wiedzieć, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe objęte jest także promocją „Bonus za aktywność”. Po spełnieniu określonych warunków, można w niej zyskać 3,5% w skali roku przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł. Jej regulamin znajduje się tutaj.

 

Czytaj też: Citibank: 400 zł do Leroy Merlin za kartę kredytową Citi Simplicity

Czytaj też: BNP Paribas: 251 zł za Konto Otwarte na Ciebie

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments