Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe ponownie na 2,7%, ale na krócej

Najnowsza edycja promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku przyniosła dobre i złe wiadomości. Po stronie plusów jest utrzymanie dotychczasowego poziomu oprocentowania 2,7%, natomiast minusy, to skrócenie czasu jego obowiązywania do 3 miesięcy oraz obniżenie maksymalnej kwoty, która może nim być objęta do 100 000 zł.

Mimo rosnącej inflacji nie widać oznak, by banki myślały o podwyższeniu oprocentowania depozytów. Natomiast niemal każda nowa edycja promocji związanej z kontem oszczędnościowym przynosi pogorszenie warunków dla oszczędzających.

Część banków obniża bonusowe oprocentowanie, inne skracają czas jego obowiązywania lub obniżają maksymalną kwotę. Posiadacze oszczędności muszą wykazać się dużą determinacją w działaniu, by ochronić swoje pieniądze przed destrukcyjnym wpływem inflacji.

Dla kogo promocyjne oprocentowanie?

Z trwającej do 29 lutego 2020 r. IV edycji promocji „Na nowe środki” mogą skorzystać nowi i obecni klienci Getin Banku. Warunkiem jest posiadanie rachunku osobistego, wpłacenie „nowych środków” na Elastyczne Konto Oszczędnościowe oraz fakt, że w trakcie trwania akcji (czyli od 20 stycznia do 29 lutego 2020 r.) danej osobie nie skończy się okres podwyższonego oprocentowania Elastycznego Konta Oszczędnościowego wynikający z udziału w poprzednich edycjach akcji.

Posiadacze „starych” Kont Oszczędnościowych muszą wiedzieć, że chcąc skorzystać z obecnej odsłony akcji „Na nowe środki”, muszą przekształcić swój dotychczasowy rachunek w Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Można to zrobić na infolinii lub podczas wizyty w oddziale, promocyjne warunki „włączą się” następnego dnia po dokonaniu zmiany.

Wpłacenie „nowych środków” na stary typ rachunku nie oznacza utraty szansy na wysokie oprocentowanie. Trzeba tylko jak najszybciej dokonać zmiany na EKO i nazajutrz po złożeniu takiej dyspozycji oszczędności zostaną objęte promocją.

 

Załóż Konto Proste Zasady i Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Szczegóły oferty

Do obecnej edycji akcji można przystąpić do 29 lutego 2020 r., czyli do tego dnia na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym muszą się znaleźć „nowe środki”. Bank definiuje je w regulaminie jako nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach przejściowych oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych dla danego klienta w dniu 14 stycznia 2020 r.

Kwoty do 100 000 zł będą objęte przez 3 miesiące (dokładnie przez 92 dni) oprocentowaniem 2,7% w skali roku. Dla „nowych środków” z przedziału od 100 000 do 400 000 zł obowiązuje stawka 2%. Powyżej tej granicy oraz po zakończeniu promocji oprocentowanie wynosi 0,5%.

Szczegółowe zasady promocji „na nowe środki” opisane są w regulaminie.

Oferta Getin Banku – przydatne informacje

Jak wspomnieliśmy, warunkiem uzyskania atrakcyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym jest posiadanie w Getin Banku także rachunku osobistego. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to nieco kłopotliwe, to w rzeczywistości wcale takie nie jest.

Konto Proste Zasady zakładane jest bezpłatnie. Wynoszącej 8 zł opłaty miesięcznej można uniknąć, wykonując kartą choć jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe.

Korzystanie z Elastycznego Konta Oszczędnościowego nie wiąże się z żadnymi opłatami. Co prawda standardowo drugi i kolejny przelew z tego rachunku kosztuje 9 zł, ale w ramach promocji do końca 2020 r. wszystkie przelewy wewnętrzne na rachunki posiadacza EKO są bezpłatne.

Naszym zdaniem

Wiele osób z pewnością cieszy fakt utrzymania 2,7% dla kwot do 100 000 zł. Posiadaczy większych oszczędności martwi, że tak atrakcyjnego oprocentowania nie otrzymają dla swoich pieniędzy. Wszyscy mogą natomiast zgodnie narzekać na krótszy okres podwyższonego oprocentowania.

Niestety chyba musimy się przyzwyczaić, że ochrona oszczędności przed wpływem inflacji będzie od nas wymagała coraz większej aktywności, poszukiwania okazji w wielu miejscach, rozdzielania pieniędzy między różne instytucje finansowe i ich produkty.

Dlatego podpowiadamy, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe objęte jest także promocją „Bonus za aktywność”. Zapewniając regularne wpływy na konto osobiste, można w niej zyskać 3,5% w skali roku przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł. Regulamin tej akcji znajduje się tutaj.

 

Czytaj też: BNP Paribas: 300 zł za Konto Otwarte na Ciebie na przejazdy z Boltem

Czytaj też: Santander Bank Polska: rekordowe 300 zł za Konto Jakie Chcę

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments