Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: 3,9% na 4-miesięcznej lokacie, bez utraty odsetek

Getin Bank proponuje wysoko oprocentowane lokaty terminowe – na 4 oraz na 12 miesięcy, na których można ulokować tylko nowe środki. Co ciekawe, depozyty można zerwać przed terminem, nie tracąc naliczonych odsetek.

 

Oferta adresowana jest do obecnych, jak i przyszłych klientów Getin Banku. Można z niej skorzystać do 6 grudnia 2018 r. pod warunkiem opłacenia lokaty z „nowych środków”. Zgodnie z regulaminem, jest nimi nadwyżka ponad saldo na wszystkich złotowych rachunkach w Getin Banku na koniec dnia 25 listopada 2018 r.

Szczegóły oferty

Z oferty można skorzystać w placówkach własnych i franczyzowych banku oraz poprzez infolinię. Lokatę można też założyć w bankowości elektronicznej (wówczas jest ona nazywana e-Lokatą, co nie ma jednak wpływu na jej warunki). Minimalna kwota jaką można zdeponować to 500 zł, a maksymalna – aż 1 mln zł. Zwracamy jednak uwagę, że gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są tylko środki do równowartości 100 000 euro (obecnie jest to ok. 430 000 zł).

Jak wspomnieliśmy, dla uzyskania promocyjnego oprocentowania konieczne jest założenie lokaty z wykorzystaniem „nowych środków”. W przypadku rachunków wspólnych, kwota ta jest obliczana oddzielnie dla każdego współposiadacza.Konieczne też jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz Getin Banku. Obejmują one zgodę na kontakt przedstawiciela banku drogą elektroniczną oraz przesyłanie w ten sposób informacji handlowych. Odwołanie tych zgód w trakcie trwania lokaty nie wiąże się z utratą promocyjnego oprocentowania lub koniecznością jej zerwania.

Wysokość oprocentowania

Regulamin zezwala na założenie dwóch lokat o różnych terminach zapadalności: jednej 4-miesięcznej, której oprocentowanie wyniesie 3,9% w skali roku i jednej na okres 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,20%.

Każdy uczestnik może założyć w tej edycji promocji tylko jedną lokatę dla każdego okresu. Nie jest więc możliwe posiadanie lokaty założonej indywidualnie oraz równocześnie depozytu założonego wspólnie z innym klientem Getin Banku. Likwidacja depozytu przed terminem spowoduje tylko utratę odsetek promocyjnych. W takim przypadku bank wypłaci odsetki wg „standardowych” zasad obowiązujących w dniu założenia lokaty.

 

Załóż E-lokatę na nowe środki

Naszym zdaniem

4-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,90% w skali roku, na dodatek z możliwością uzyskania „standardowych” odsetek w przypadku zerwania depozytu przed terminem, to bardzo atrakcyjna oferta. Z kolei 2,20% na okres 12 miesięcy nie robi już wrażenia. Aktywni bez trudu znajdą oferty lokat czy kont oszczędnościowych, na których w okresach 3-4 miesięcy można uzyskać od 2,7% do 3,0% w skali roku. Fakt, wymaga to działania, przenoszenia co kilka miesięcy pieniędzy z banku do banku, ale korzyścią są wyższe odsetki.

 

Czytaj też: Kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

Czytaj też: Alior Bank: 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym do 100.000 zł przez 4 miesiące

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments