Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Idea Bank: nawet 3,5% na Lokacie na Nowe Środki

Idea Bank oferuje aż 3,5 % na jednomiesięcznej lokacie na nowe środki. Na uwagę zasługuje maksymalna kwota depozytu wynosząca milion złotych, a także możliwość założenia kilku tego typu lokat.

 

Propozycja Idea Banku pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. Co prawda oprocentowanie 3,5% w skali roku będzie obowiązywać tylko przez miesiąc, ale dysponując dużą kwotą i decydując się na krótszy termin można szybko zgarnąć atrakcyjne odsetki.

Nowe środki

Informacja zawarta w Tabeli oprocentowania lokat dla osób fizycznych definiuje pojęcie nowe środki. W uproszczeniu można powiedzieć, że jest to nadwyżka ponad saldo środków klienta na wszelkich rachunkach w Idea Banku na koniec 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej lokaty na nowe środki. Do puli tej wliczane są też środki w Lion’s Banku. W grę wchodzą więc nie tylko konta osobiste czy oszczędnościowe, ale także lokaty, lokaty strukturyzowane i inne rachunki (w tym rachunki techniczne) w złotych polskich.

 

Załóż Lokatę na Nowe Środki w Idea Banku

 

Warunki lokaty

Wysokość oprocentowania bank uzależnił od długości trwania lokaty. Sytuacja wygląda następująco:

  • wariant 1 miesięczny – 3,50% w skali roku
  • wariant 2 miesięczny – 3,00% w skali roku
  • wariant 3 miesięczny – 2,90% w skali roku
  • wariant 6 miesięczny – 2,70% w skali roku

Dowolna liczba lokat

Z oferty można skorzystać bez konieczności zakładania konta w Idea Banku. Minimalna wartość pojedynczego depozytu to 500 zł, a maksymalna 1 milion zł. Wnioski można składać na stronie internetowej oraz w bankowości internetowej i mobilnej. Termin ważności wniosku (czyli czas na wpłacenie kwoty lokaty) bank określił na 5 dni. We wspomnianej Tabeli oprocentowania czy w ofercie lokaty na stronie internetowej banku nie ma wzmianki o ograniczeniu dotyczącym liczby lokat. Wynika z tego, że można ich założyć dowolnie dużo.

 

Załóż Lokatę na Nowe Środki w Idea Banku

 

Zwracamy jednak uwagę, że gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki klienta w danym banku do wysokości 100 tys. euro (obecnie to odpowiednik ok. 430 tys. zł). Dysponując kilkuset tysiącami złotych do ulokowania, bezpieczniej jest podzielić je między kilka banków, zwłaszcza przy depozytach na dłuższy okres.

 

Czytaj też: Getin Bank: 3,5% na koncie oszczędnościowym przez rok i 50 zł na start

Czytaj też: Bank Millennium: nawet 200 zł za założenie Konta 360°

Porównaj najlepsze

Sprawdź oferty
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments