Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Idea Bank: nawet 3,20% na lokacie Wielki Procent Plus

Idea Bank ambitnie walczy posiadaczy oszczędności i po raz kolejny kusi propozycją lokaty na bardzo wysoki procent. Przyznacie, że 3,00% w skali roku na lokacie 30-dniowej oraz 3,20% w skali roku, gdy powierzymy bankowi nasze pieniądze na 45 dni, to rzadko spotykana propozycja.

 

Idea Bank należy do grona banków, które rzadko oferują bony zakupowe do różnych sklepów czy innych bonusy w zamian za założenie w nim konta osobistego. Stara się natomiast pozyskiwać klientów atrakcyjnym oprocentowaniem depozytów okupujących czołowe miejsca rankingów lokat terminowych.

Lokata Wielki Procent Plus

Oferta skierowana jest tylko do posiadaczy konta osobistego w Idea Banku. Lokatę Wielki Procent Plus można założyć w Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz w Bankowości Mobilnej. Minimalna kwota wsadu to zaledwie 500 zł, ale bank chętnie przyjmie dużo, dużo wyższe kwoty. Górna granica to aż 1.000.000 zł! Co więcej, bank nie stawia żadnych ograniczeń, co do liczby zakładanych lokat. Oprocentowanie depozytu na 30 dni wynosi 3,00% w skali roku, a dłuższego – na 45 dni – 3,20% w skali roku.

Lokata Wielki Procent (bez Plusa)

Wersja bez plusa, w porównaniu do omówionej wyżej propozycji, posiada dwa podobieństwa i dwie różnice. Zbieżność wynika z możliwości założenia depozytu przez internet lub mobilnie oraz z dopuszczalnej kwoty lokaty mieszczącej się w przedziale od 500 zł do 1.000.000 zł.

Z kolei różnice, to brak konieczności posiadania konta osobistego w Idea Banku oraz nieco niższe oprocentowanie. W wersji na 30 dni otrzymamy 2,50% w skali roku, a w wersji na 45 dni – 2,70% w skali roku. Możecie sprawdzić w na naszym kalkulatorze lokat, ile dokładnie zyskacie lokując określoną kwotę. Dowiecie się również ile pieniędzy oddaje państwu w postaci podatku Belki.

Konto Idealne w Idea Banku

Założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Bank nie pobiera też żadnych opłat za wydanie i użytkowanie karty debetowej oraz za wypłaty w PLN ze wszystkich bankomatów w Polsce. Co więcej Idea Bank, oferuje swoim klientom usługę mobilnego wpłatomatu, który przyjeżdża w umówionym czasie na wskazane miejsce. Klienci banku mają też do dyspozycji dwa bezpłatne przelewy natychmiastowe Express Elixir w miesiącu oraz konto ZOŚKA PRO oprocentowane do 2,15%w skali roku.

ZAŁÓŻ KONTO IDEALNE

Naszym zdaniem

Pewnie część z Was zastanawia się, czy warto otworzyć konto osobiste w Idea Banku, by zyskać wyższe oprocentowanie. Według nas, warto spróbować, bo konto jest bezwarunkowo bezpłatne i można na spokojnie przetestować jego funkcjonalności. Wartością dodaną jest również atrakcyjne oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych.

 

Czytaj też: Citibank: 100 zł dla polecającego i smartfon dla wyrabiającego kartę

Czytaj też: mBank: 150 zł za założenie eKonta Plus lub Standard

PORÓWNAJ LOKATY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments