Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

ING: Zainwestuj 150 zł i zyskaj 100 zł premii

Kusi cię inwestycja w fundusze, ale boisz się, że może się to źle skończyć dla twoich finansów? ING w swojej nowej promocji umożliwia regularne inwestowanie w fundusze i minimalizuje ryzyko poniesienia strat. Dodatkowo, jeśli spełnisz warunki stawiane przez bank, możesz otrzymać 100 zł premii.

100 zł za regularne inwestowanie to trwająca obecnie promocja w ING Banku Śląskim. Klienci w ramach inwestowania w jeden z dostępnych funduszy mogą otrzymać 100 zł bonusu. I mimo, że fundusze inwestycyjne nie należą do najbezpieczniejszej formy lokowania środków pieniężnych, to z regulaminu omawianej promocji jasno wynika, że ryzyko strat w tym przypadku jest minimalne.

Kto może zainwestować?

W promocji mogą wziąć udział osoby fizyczne będące klientami banku, które w momencie jej rozpoczęcia (31.01.2017 r.) nie posiadały jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych. Każdy uczestnik musi być właścicielem Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN lub rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego. Dla wszystkich, którym  promocja wydaje się atrakcyjna, ale nie są klientami banku, to idealna okazja by założyć rachunek w ING i skorzystać z jeszcze jednej promocji. Otwierając Konto z Lwem Direct lub Konto z Lwem Komfort do 28.02.2017 r. klienci mogą otrzymać dodatkowe 100 zł. O szczegółach promocji przeczytasz tutaj.

Poza opisanymi już wymogami, każdy uczestnik promocji musi wypełnić ankietę inwestycyjną w bankowości internetowej oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo w okresie od 31.01.2017 r. do 30.04.2017 r. co najmniej raz należy nabyć jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania. Kto z promocji nie może skorzystać? Poza osobami, które nie spełniają któregokolwiek z warunków, z uczestnictwa wyłączeni są pracownicy banku ING.

Jak inwestować z ING?

ING umożliwia oszczędzanie poprzez inwestycję w jednostki funduszy na kilka sposobów na. Są to:

– Konto Funduszowe,

– Fundusze Indeksowe,

– Fundusze Inwestycyjne.

Z punktu widzenia uczestnika promocji, dla którego nadrzędnym celem jest zgarnięcie dodatkowych 100 zł, najkorzystniejszą opcją jest wybór Konta Funduszowego. Polecane jest ono szczególnie tym klientom, którzy zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem i nie mają szerokiej wiedzy o zawiłościach świata finansów. Do wyboru są trzy pakiety Funduszy: Ostrożny, Umiarkowany i Dynamiczny. Fundusze do każdego pakietu wybierają eksperci ING, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Fundusze oferowane przez ING zakładają minimalną kwotę wejścia w wysokości 100 zł i dopłatę 50 zł, co oznacza, że 100 zł premii można odebrać już przy minimalnej inwestycji w wysokości 150 zł.

Jak długo trzeba inwestować?

Przypomnijmy, że wszyscy, którzy chcą skorzystać z promocji muszą kupić jednostki funduszu najpóźniej do końca marca, a następnie złożyć zlecenie regularnego inwestowania przez okres kolejnych 12 miesięcy. Jest to jednak wyłącznie deklaracja, którą klient składa w momencie podpisania umowy. Regulamin nie uwzględnia żadnych konsekwencji w sytuacji niewywiązania się z umowy. To dobra wiadomość głównie dla tych, którzy z promocji skorzystają wyłącznie w celu otrzymania bonusowych 100 zł. Po odebraniu premii, której wypłata nastąpi najpóźniej w terminie do 16.05.2017 r., mogą oni anulować dyspozycje. Podatek od nagrody odprowadza bank, co oznacza, że 100 zł to dla klienta czysty zysk. Jeśli mimo wszystko powyższa oferta wydaje ci się ryzykowna i preferujesz pomnażanie oszczędności wyłącznie na lokatach bankowych, zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem.

Uwaga: jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych zawsze mogą wiązać się z ryzykiem utraty części kapitału. Jednak osoby, które chcą jedynie skorzystać z promocji, nie powinny się obawiać.(AS)

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments