Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Konto dbNET PREMIUM: 3% na lokacie i oprocentowany ROR

Od kilku tygodni obserwujemy wyraźne ożywienie w obszarze promocji bankowych. Stopy procentowe stoją w miejscu, co nie zniechęca banków do kuszenia klientów coraz wyższą stopą zwrotu. W ten trend wpisuje się Deutsche Bank, oferując dochodową lokatę terminową i konto oszczędnościowe oraz traktowany w kategoriach Yeti (szczególnie w ostatnich latach) oprocentowany ROR. Prześwietlamy najnowszą promocję dbNET PREMIUM.

Do kogo kierowana jest promocja Deutsche Banku?

Profity jakimi chce uraczyć nas Deutsche Bank sugerują, że oczekiwania wobec uczestników promocji będą bardzo restrykcyjne. I tu nasze pierwsze zdziwienie. Zgodnie z regulaminem z propozycji skorzystać mogą osoby, które w dniu składania wniosku, spełnią jeden z poniższych warunków:

  • nie posiadają zawartej umowy z bankiem, albo
  • posiadają indywidualnie zawartą umowę z bankiem i wnioskują o otwarcie Konta dbNET PREMIUM razem z inną osobą lub osobami, albo
  • razem z inną osobą lub osobami posiadają zawartą Umowę z Bankiem i wnioskują o otwarcie Konta dbNET PREMIUM indywidualnie lub z osobą lub osobami innymi niż te, razem z którymi posiadają zawartą Umowę z Bankiem.

Oceniając możliwe konfiguracje, dochodzimy do wniosku, że organizatorowi najwyraźniej zależy, aby przyciągnąć do siebie jak największą grupę klientów. Do tego organizator nie zastosował żadnego okresu karencji. W związku z tym każdy zainteresowany może spokojnie wypowiedzieć dotychczasową umowę i założyć konto na preferencyjnych warunkach. Mamy na to czas do 31 grudnia 2017 roku.

To nie Yeti – to oprocentowany ROR

Rozwiązując worek prezentów, przecieramy oczy ze zdumienia. W pierwszej kolejności trafiamy na oprocentowany rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Stawka w wysokości 1,30% i miesięczna kapitalizacja odsetek nie rzuca może na kolana, ale samo rozwiązanie przywodzi na myśl najlepsze praktyki, stosowane przez banki tuż przed wybuchem kryzysu finansowego.

Kolejnym precjozum jest dostępna wyłącznie w oddziałach banku Lokata Powitalna. Ten 12 miesięczny depozyt uwodzi konkurencyjną stawką w wysokości 3% w skali roku. Maksymalna kwota wsadu to 20 000 zł. Każdy z uczestników otworzyć może aż pięć takich lokat, a 100 000 zł potraktowane promocyjnym oprocentowaniem daje już solidną stopę zwrotu. Pamiętajcie, że z oferty depozytowej skorzystać można w terminie do 30 dni od daty założenia konta.

 

ZAŁÓŻ KONTO DBNET PREMIUM I ZARABIAJ NA LOKACIE POWITALNEJ

Konto dbNET PREMIUM darmowe do czasu

Zapewne zastanawiacie się, ile będziecie musieli zapłacić za usługi związane z rachunkiem, aby skorzystać z dodatkowych profitów. Mamy dla Was zarówno dobrą, jak i złą wiadomość. Dobra jest taka, że do końca 2017 roku bank nie pobiera żadnych za prowadzenia konta. Niestety, od nowego roku z tego tytułu przyjdzie nam zapłacić 20 zł miesięcznie. To dużo, ale opłaty można uniknąć pod warunkiem:

  • udzielania i utrzymywania zgody marketingowej,
  • zapewnienia miesięcznych wpływów na konto w wysokości min. 5 000 zł, albo
  • posiadania w produktach depozytowych i inwestycyjnych środków finansowych w wysokości min. 50 000 zł.

Nieco inaczej sprawa wygląda z opłatami za obsługę karty płatniczej oraz za wypłaty z krajowych i zagranicznych bankomatów. Za wymienione czynności do końca 2018 roku nie zapłacimy absolutnie nic. Oczywiście w przypadku wypłat gotówki poza granicami kraju należy liczyć się z opłatami naliczonymi bezpośrednio przez operatora bankomatu.  

Regulamin promocji znajdziecie w tym miejscu.

Przy okazji 2,55% na koncie oszczędnościowym…

Do Lokaty Powitalnej i oprocentowanego RORu dorzucić można także niezłe konto oszczędnościowe, oferujące 2,55% w skali roku. Rozwiązanie dostępne jest przez 4 miesiące od dnia założenia konta. Niższą od depozytu stawkę rekompensuje elastyczny dostęp do oszczędności zgromadzonych na rachunku.

Maksymalna kwota objęta preferencyjnym oprocentowaniem wynosi 100 000 zł, jednak warto zwrócić uwagę na pewien szkopuł. W przypadku kiedy saldo naszego rachunku oszczędnościowego przekroczy 100 000 zł, wszystkie zgromadzone na nim środki potraktowane zostaną stawką 1,05%. To dlatego osoby planujące wpłacić na konto kwotę oscylującą w granicach limitu, powinny regularnie weryfikować poziom bieżącego salda.

… oraz lokata dla beneficjentów programu Rodzina 500+

Lokata db Plan 500+ Premia dedykowana jest osobom korzystającym z rządowego programu wsparcia rodzin. Rozwiązanie to daje możliwość systematycznego odkładania i pomnażania środków finansowych. Posiadacz lokaty dokonując regularnych zasileń rachunku liczyć może na dodatkową premię w wysokości odpowiadającej 1/12 sumy wpłat. Roczna kwota bonusu nie może jednak przekroczyć  500 zł. Standardowy okres lokaty wynosi 10 lat, ale istnieje możliwość zakończenia jej po 5 latach, bez konieczności zwrotu naliczonej premii. Szczegóły oferty znajdziecie w tym miejscu.

Naszym zdaniem

Najnowsza propozycja Deutsche Banku zaskakuje oprocentowanym RORem oraz mnogością dostępnych rozwiązań. Niestety od stycznia 2018 roku konto dbNET PREMIUM traci urok, zmieniając się z pięknego kaczątka w opasłego gąsiora. Przyznajcie sami, że 20 zł miesięcznie za prowadzenie konta, to stawka zaporowa – szczególnie dla masowego klienta. Z drugiej strony osoby planujące wykorzystać potencjał drzemiący w ofercie, nie powinny mieć problemu z zapewnieniem salda na lokatach w wysokości min. 50 000 zł. 

Jeszcze słów kilka o samym organizatorze promocji. Od jakiegoś czasu w kuluarach mówi się, że rozważana jest sprzedaż polskiej odnogi Deutsche banku. Wiele osób w doniesieniach tych upatruje się poważnych problemów niemieckiego giganta, zadając sobie pytanie, czy warto powierzać swoje oszczędności takiej instytucji? Pragniemy zaznaczyć, że środki zgromadzone w Deutsche Banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, zapewniającym zwrot depozytów o równowartości 100 000 euro. W związku z tym możecie śmiało skorzystać z przedstawionej propozycji.

 

SPRAWDŹ CZYM JEST KAPITALIZACJA ODSETEK

PORÓWNAJ KONTA
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments