Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

3% do 40 000 zł, czyli Lokata Przedwiośnie od Open Finance

3% na lokacie dla kwoty od 1 000 zł do 40 000 zł to najnowsza propozycja Open Finance. Choć na pierwszy rzut oka oferta wydaje się niezwykle kusząca, to warto bliżej się jej przyjrzeć i sprawdzić, czy w dłuższej perspektywie produkt ten jest rzeczywiście tak atrakcyjny.

Pośrednik finansowy Open Finance właśnie wypuścił na rynek nowy produkt – Lokatę Przedwiośnie. Jest ona depozytem bankowym prowadzonym przez Getin Bank i podlega Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Najnowsza propozycja pozwala skorzystać z oprocentowania 3% do kwoty 40 000 zł, jednak tylko przez dwa miesiące. A co dalej? Sprawdźmy szczegółowe warunki oferty.

Gdzie jest haczyk?

Tytułowe 3% wydaje się być bardzo korzystną ofertą. I mimo, że okres trwania lokaty wynosi 4 miesiące, to z oprocentowania na tak wysokim poziomie, klienci mogą korzystać wyłącznie przez 2 miesiące. Po tym czasie, spada ono do 1,5 % dając 2,25% w skali roku po 4 miesiącach. Okazuje się, że istnieje jednak sposób na osiągnięcie maksimum zysków z lokaty i w dodatku jest banalnie prosty. Wystarczy utrzymać lokatę przez okres dwóch miesięcy, a po ich upływie wycofać depozyt nie tracąc przy tym odsetek. Z takiego rozwiązania klient może skorzystać, jednak wyłącznie poprzez osobiste stawiennictwo w jednej z placówek Open Finance. Oferta dostępna jest bowiem wyłącznie w placówkach dystrybutora.

Gdzie i kiedy?

Jeśli jesteś zainteresowany otworzeniem Lokaty Przedwiośnie, musisz udać się bezpośrednio do oddziału pośrednika, umawiając się uprzednio na spotkanie. Możesz to zrobić telefonicznie lub za pośrednictwem formularza dostępnego w serwisie internetowym Open Finance. Po złożeniu wniosku, klient ma 7 dni na zasilenie rachunku lokaty. Przelew musi zostać wykonany z jego osobistego konta, w celu potwierdzenia danych wpisanych we wniosku. Lokata Przedwiośnie jest produktem odnawialnym, jednak klient może w dowolnym momencie zmienić dyspozycję i przekształcić ją w nieodnawialną, a także wskazać rachunek, na który zostaną przelane środki wraz z odsetkami.

Czy warto skorzystać z promocji?

Z pewnością niedogodność stanowi konieczność dwukrotnego pojawienia się w placówce Open Finance. Do klienta należy decyzja, czy oferta jest na tyle atrakcyjna, aby specjalnie fatygować się na spotkanie z pośrednikiem. Jeśli względy komunikacyjne nie stanowią dla ciebie większego problemu, możesz realnie rozważyć otworzenie lokaty. Podejmując decyzję uwzględnij koniecznie spadek oprocentowania po upływie dwóch miesięcy. Jeśli uznasz, że oferta nie jest warta zachodu, sprawdź nasz ranking lokat, w którym możesz znaleźć inny, atrakcyjny dla siebie, produkt.(AS)

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments