Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Santander Bank Polska: 420 zł premii z Kontem Jakie Chcę lub Kontem Select

Santander należy do instytucji, które pozwalają łączyć udział w kilku promocjach dotyczących rachunków osobistych. Bank wręcz zachęca do tego, komunikując na stronach promocji maksymalną premię jaką można zdobyć w danym momencie. Obecnie jest to 420 zł – 70 zł do wykorzystania w sklepie internetowym CCC, 300 zł za aktywność na rachunku oraz 50 zł dodatkowej nagrody w ramach programu poleceń.

Uczestnicy promocji niejednokrotnie mają dylemat, którą akcję uznać za lepszą – tę z wysoką premią, ale wymaganym długim okresem aktywności, wieloma zadaniami do wykonania, czy może tę, w której nagroda jest co prawda niższa, ale szybciej można się cieszyć z bonusu i zdobyć go w prostszy sposób.

Santander znalazł chyba rozwiązanie, które zadowoli zwolenników obu opcji – organizuje akcje łączące w sobie dwie lub więcej promocji i to od ich uczestnika zależy, jak wiele warunków zechce spełnić, a co za tym idzie, jak wysoką premię zdobędzie.

Spójrzmy więc, co jest do zgarnięcia, uczestnicząc jednocześnie w trwającej do 30 czerwca 2021 r. akcji „Otwórz konto, zyskaj 300 zł” oraz tej pod hasłem „Mogę więcej z Kontem Jakie Chcę lub Kontem Select”, która zakończy się 31 lipca 2021 r.

Dwa wymiary okresu karencji

Promocje związane z rachunkami bankowymi w większości przypadków adresowane są do nowych klientów. Tak też jest i w tym przypadku. W obu wspomnianych promocjach mogą wziąć udział osoby, które po 1 czerwca 2020 r. nie posiadały w Santanderze ROR-u (także jako współwłaściciele), a dodatkowo po 1 kwietnia 2019 r. nie otworzyły w tym banku konta osobistego w ramach promocji.

 

Otwórz Konto Jakie Chcę i zgarnij łączną premię w wysokości 420 zł

 

70 zł do sklepu internetowego CCC

Regulamin akcji „Mogę więcej z Kontem Jakie Chcę lub Kontem Select” mówi, że o wybrany rachunek można zawnioskować na stronie promocji do 31 lipca 2021 r. Zwracamy jednak uwagę, że wtedy zysk ograniczy się do 70 zł do wykorzystania na CCC.eu. Chcąc zgarnąć 300 zł w ramach drugiej ze wspomnianych akcji, wniosek o rachunek trzeba złożyć do 30 czerwca 2021 r.

Na etapie wnioskowania o konto należy podać adres e-mail i numer telefonu, wyrazić zgody marketingowe oraz na przesyłanie przez bank korespondencji drogą elektroniczną.

Zawarcie umowy o wybrany rachunek za pośrednictwem kuriera musi nastąpić do 15 lipca 2021 r. Tylko tyle wystarczy, by bank przekazał kod rabatowy o 70 zł do wykorzystania na CCC.eu. Data jego przesłania uzależniona jest od momentu dopełnienia formalności. Jeśli nastąpi to w czerwcu, kod będzie przekazany w wiadomości w bankowości elektronicznej lub sms-em do końca lipca, jeśli w lipcu – to do końca sierpnia.

Kod rabatowy może być wykorzystany tylko przez uczestnika Klubu CCC podczas zakupów o wartości min. 200 zł dokonanych w sklepie internetowym CCC do 30 września 2021 r.

50 zł w programie poleceń

Zysk można powiększyć o 50 zł dokonując otwarcia konta w ramach programu poleceń. Wówczas we wniosku o rachunek trzeba wpisać kod polecenia otrzymany od klienta Santandera oraz skorzystać także z karty debetowej.

Regulamin programu poleceń wymaga ponadto wykonania do końca miesiąca następującego po tym, w którym została podpisana umowa o rachunek, transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł. Zwracamy uwagę, że choć jedna płatność musi być obowiązkowo zrealizowana Blikiem.

Konieczne też jest zalogowanie się w podanym terminie przynajmniej raz do aplikacji mobilnej banku.

300 zł za aktywność

Najbardziej okazale wygląda premia gotówkowa, która będzie wypłacona w dwóch ratach – 100 i 200 zł. Aby tak się stało, regulamin akcji „Otwórz konto, zyskaj 300 zł” wymaga, by w lipcu zapewnić wpływ na nowo otwarte konto w łącznej wysokości min. 1000 zł, wykonać choć jedną transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem o wartości min. 10 zł a także zalogować się do aplikacji Santander Mobile. Przekazanie 100 zł nastąpi do końca sierpnia 2021 r.

Powtórzenie powyższych działań także w sierpniu i we wrześniu, oznacza otrzymanie premii 200 zł w październiku 2021 r.

Istotne szczegóły

Warto sprecyzować co bank rozumie pod różnymi pojęciami, by przez jakiś drobiazg nie stracić szansy na bonus.

Transakcje bezgotówkowe kartą lub Blikiem mogą być wykonane w punktach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Najważniejsze, by zostały rozliczone (zaksięgowane) na rachunku w danym miesiącu i nie zostały zwrócone do 7. dnia kolejnego miesiąca.

Odnośnie wpływów nie ma żadnych specjalnych wymagań, może to więc być przelew z rachunku uczestnika promocji w innym banku, który szybko zostanie zwrócony na konto, z którego został wysłany.

Oferta Santandera

Konto Jakie Chcę kosztuje 6 zł na miesiąc, chyba, że jego posiadacz nie ukończył 26 r.ż. lub zapewnił wpływ wysokości min. 500 zł i wykonał choć jedną transakcję bezgotówkową kartą. Te same działania zwalniają z prowizji za korzystanie z karty, która wynosi 8 zł na miesiąc.

Bezpłatne są tylko bankomaty należące do Santandera, wypłaty z pozostałych maszyn kosztują 5 zł. Reguła ta nie dotyczy osób w wieku do 26 lat, które ze wszystkich urządzeń wypłacają pieniądze za darmo.

Konto Select adresowane jest do bardziej wymagających klientów. Miesięczny koszt jego prowadzenia to aż 30 zł, chyba, że jego posiadacz zapewni wpływ w wysokości min. 10 tys. zł. W zamian za to otrzymuje również bezpłatną kartę i bankomaty. Ofertę Santandera wyróżnia na rynku dostęp do nielimitowanej liczby przelewów natychmiastowych Express Elixir.

Naszym zdaniem

Atrakcyjny bonus dostępny jest do końca czerwca, czyli do zakończenia akcji wymagającej aktywności na rachunku. Po jej zakończeniu pozostanie do wzięcia niezbyt okazałe 70 zł do wykorzystania na CCC.eu.

Nie można jednak wykluczyć, że bank uruchomi nową akcję specjalną i w jej ramach do zdobycia będzie dodatkowa premia. Lepiej chyba jednak nie kusić losu i już teraz zawnioskować o wybrany rachunek. Wszak znane powiedzenie mówi, że lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu.

Dodajmy jeszcze, że posiadacze Konta Jakie Chcę mogą otrzymać nawet 300 zł zwrotu za domowe rachunki opłacane z tego konta, a wszyscy klienci Santandera korzystać z promocji związanych z kartami kredytowymi. Tak więc realny zysk ze współpracy z tym bankiem może być znacznie wyższy niż powitalny bonus.

PORÓWNAJ KONTA
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments